Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Más anyuka is van akinek...

Más anyuka is van akinek szűkös lesz az idei karácsonya? Mennyit fogtok ajándékra költeni? Hogy érint ez titeket?

Figyelt kérdés
Mi olyan 2 ezer ft-ot fogunk ajándékra költeni plusz lesz egy kicsi fa és ennyi...családba a gyereken kívül más nem is nagyon kap ajándékot...ha lesz időm készítek valamit...
2013. dec. 16. 08:46
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%
Szia. Nálunk is csak a gyerek kap ajándékot és mivel nagyon kicsi (8 hónapos) ő is csak egy játékot kap, meg ruhát inkább. Mi megbeszéltük mindenkivel, hogy nem akarjuk minden pénzünket ajándékra költeni, szóval az az ajándék mindenkinek, hogy összedobjuk a karácsonyi vacsora (egy elég igényes, és kiadós vacsora) árát, és én nálunk megfőzöm. Mi ajándékra max. 5 ezret költünk, a többi ruhácska, de az sem lesz 10 nél több, és karácsony nélkül is kéne venni.
2013. dec. 16. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
84%

Szia!


Én nem vagyok anyuka, viszont a karácsonyban nem az ajándékozás a lényeg, hanem az, hogy együtt legyen a család. Ez a legfontosabb, a többi csak mellékes. Már úgy gondolom, az is nagy dolog a mai világban, hogy valaki kap egy 2 000 Ft értékű ajándékot. Figyelembe véve ugyanis azt, hogy mások olyan szűkösen élnek, hogy ennivaló sincs nagyon nekik, tehát az is nagy ajándék, ha ehetnek valamit. Meg kell becsülni azt, ami van. Bár kifejezetten nem nekem szólt a kérdést, de remélem nem probléma, hogy válaszoltam.


25/F

2013. dec. 16. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:

Egyáltalán nem baj hogy írtál és teljesen igazad van !!! Nem is tudom miért hangol le most ez az ünnep.....mikor végül is ahogy írtad nem erről kellene szólnia a dolognak...csak úgy érzem ilyenkor minden a pénzről, pénzköltésről szól....ki mit mennyiért, mennyire csillogós fát állít, mennyire díszíti fel a házát, mennyire drága kaját főz...bla bla szól minden...valahogy kicsit az igazi lényeg veszni látszik...


bízom benne hogy szép és meghitt, boldog karácsonyunk lesz ...

2013. dec. 16. 09:06
 4/17 anonim ***** válasza:
48%

Kedves 25/f

Naaagy közhely az egész irományod. Persze a szeretet a lényeg, nem az ajándék, de majd, ha a te gyereked vágyik valamire, és te helyette adsz neki 2 cuppanós puszit, meg egy ölelést, akkor biztos boldog lesz, mert így neveled, ugye? Az enyémek örülnek az apróságnak is, de a karácsonynak mindig is része volt az ajándék, akár melyik vallást, hagyományt, népcsoportot vagy korszakot vesszük alapul. Szeretni meg egész évben kéne, nem csak karácsonykor.

Szerintem decemberben fontos az ajándékozás egy gyereknek. Mindegy, hogy saját kézzel készített, akciós, olcsó, drága, de valami 'jár'. Ennyi erővel szülinapra se kéne semmi, mert, hogy képzeled, hogy te tortázol, mikor mások éheznek...

2013. dec. 16. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:

Szeritnem sem ezen mulik az hogy milyen lesz a karácsonyotok, ha lesz kis fa és együtt lesz a család békében akkor máris lehet szép az ünnep. Szerencsére én sosem voltam ilyen helyzetben és remélem nem is leszek, de nekem meg az nem adatik meg régóta ami neked meg meg van. Hiába van meg minden dárga és sok ajándék, békesség, család, szeretet akkor sem tudunk maradéktalanul boldogok lenni, mert sajnos évek óta küzdünk egy babáért.

Hidd el mindenkinek van keresztje. Kívánom hogy jövőre gazdagabb karácsonyotok legyen.

2013. dec. 16. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
60%
4es- ha lehet, akkor te meg még nagyobb közhelyeket írsz. Senki nem mondta, hogy csak karácsonykor kell szeretni, és azt sem, hogy nem kell venni ajándékot. Szövegértés, légyszi!
2013. dec. 16. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
100%
A 8 hónapos gyereknek bőven elég az egy játék, őket még nem szippantotta be ez a vásárlásőrület. Mi pár éve vezettük be a családban, hogy felnőtteknek nem ajándékozunk, fát állítunk és finomat eszünk, templomba megyünk (egyébként is járunk). Ez pont elég karácsonyra. Nem kell az őrült pénzköltésbe beleszállni, a gyereknek majd persze ha nagyobb lesz kell az ajándék, de azt is lehet ésszel, előre készülve intézni.
2013. dec. 16. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
Amiatt ne érezd magad rosszul, hogy szerény a karácsony. Viszont attól, hogy más díszít, drága ajándékot vesz, még nem szeret kevésbé, vagy nem kevésbé meghitt az ünnep. Nekünk évek óta műfánk van, arra nem kell több ezret elkölteni. Filléres girlandokkal fel lehet díszíteni a lakást. Az enyémek szülinapja is karácsonykor van, így én egész évben a decemberre gyűjtök. Nem költök százezreket, de kevésből is lehet ajándék is szép lakás.
2013. dec. 16. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
A szövegértéssel nem nekem vannak gondjaim. Aki a szeretetet a karácsonyra hegyezi ki, az egész évben nem tartja fontosnak?
2013. dec. 16. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
51%

1 éves a lányom és idén még ő se kap ajándékot.

Majd jövőre már veszek neki valamit, de idén még úgysem tudja mi ez és a meglepetés maga a fenyőfa lesz.

A családunk már évek óta nem vesz ajándékot egymásnak, mert nem telik rá.

Összeülünk, közösen megvacsorázunk, beszélgetünk, nekünk ez a karácsony.

2013. dec. 16. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!