Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Mit szólnátok ha a férjetek...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mit szólnátok ha a férjetek gyerek szülés után ezt mondaná: "ne dolgozz nincs értelme. "?

Figyelt kérdés
Egyik barátnőmnek mondta ezt a férje, ő kicsit felhúzta magát rajta. Én azt hiszem el tudnám viselni :) A barátnőm 100 ezer körül keresett, a férjének vállalkozása van, nagyon jól megy, van mint a tejbe aprítani. Szerintem az a 100as tényleg semmit nem dobna rajtuk.. A gyerekek 5 és 3 évesek, a kicsi most kezdte az ovit, barátnőm januártól akart visszamenni dolgozni. Visszamennétek? vagy keresnétek valami elfoglaltságot (ahogy a férje is javasolta), és többet lennétek a gyerekekkel?
2013. szept. 9. 12:39
1 2 3 4 5
 1/41 anonim ***** válasza:
88%

A gyerekek otthonléte alatt végeztem volna tanfolyamot vagy esetleg egyetemet, ha eddig a barátnődhöz hasonlóan nem lett volna használható, normális munkakörre alkalmas végzettségem. Ezzel keresnék munkát. Magyarán ha a férj keresete a többszöröse, akkor nem fizetésközpontúlag hanem élvezhetőség szempontjából keresnék állást, olyat, amit igazán szeretnék csinálni.


Otthon ülni nem tudnék, ha a gyerekek nincsenek otthon értelme sincs. A félmunkaidős rendszer még elfogadható lenne számomra, de a teljes otthonlét nem.

2013. szept. 9. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/41 Andizsuzsi ***** válasza:
93%

Első válaszoló! Honnan tudod, hogy a feleség nem élvezi a 100.000-t fizető munkáját? Amúgy 5 évvel ezelőtt azért nem volt az megvetendő fizetés.

Amúgy én is alig vártam, hogy 5 év gyes után visszamehessek dolgozni.

2013. szept. 9. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/41 A kérdező kommentje:
Van diplomája, azzal helyezkedett el, de ennyit keres vele (Szabolcs megye egyébként, itt ezzel a diplomával ez van..). Én sem mondom hogy otthon ülnék, de nem is dolgoznék 8 órában ennyi pénzért, ha nem muszáj.
2013. szept. 9. 12:48
 4/41 anonim ***** válasza:
95%

Én tuti nem maradnék otthon.

Nem lesz nyugdíja. A négy fal között lesz bezárva. Teljesen kiszolgáltatott lesz a férjének.

2013. szept. 9. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/41 anonim ***** válasza:
78%

Hú, hát én bizony élnék a lehetőséggel :) :) Gondolom a barátnődnek sem megtiltva lett a munka, vagy igen? Mert az úgy persze más...

Én imádok piacra járni, pepecselni a konyhában, a kertben, kreatívkodni a háztartásban, plusz ha olyan vállalkozásról lenne szívesen besegítenék, ha tudnék, sokkal kellemesebb lenne, mint bejárni esetlegesen egy olyan munkahelyre, amit nem szeretek túlzottan.

De csak akkor élnék a lehetőséggel, ha egyrészt tényleg annyira jól állnánk, hogy tudunk félretenni a gyerekeknek, de magunknak is (nyugdíj helyett), másrészt a társamról is tudnám, hogy nem él vissza a helyzettel.

Kár, hogy ez csak kellemes álomkép marad részemről (az anyagiak miatt) :)

2013. szept. 9. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/41 anonim ***** válasza:
85%

Hát ez attól függ mit csinált előtte, élvezte-e stb...


Én a jelenlegi helyzetemben beleegyeznék.

2013. szept. 9. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/41 A kérdező kommentje:
Szerintem a férje nem hülye vállalkozó, tuti lenne nyugdíja.. :) ha ugyan számolhat a mi generációnk nyugdíjjal...
2013. szept. 9. 12:50
 8/41 anonim ***** válasza:
60%
Nem kérdés, hogy visszemnnék. Nekem nagyobb igényeim vannak annál, mint hogy egész nap otthon üljek, másokat szolgáljak ki, ne legyek felnőttek között meg a piacon trécseljek... Én senkinek sem fogom kiszolgáltatni magam. Arról nem is beszélve, hogyha a férjével vagy a vállalkozásával történik valami, akkor az a 100 ezer baromi jól jön. Semmi sem tart örökké és nem biztos. Eleve nem tudom milyen helyen nő fel az az ember akinek 100 ezer!! nem oszt nem szoroz... Én még 1000 forintot is megbecsülök.
2013. szept. 9. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/41 anonim ***** válasza:
91%
Én mennék dolgozni, hogy a saját megkeresett pénzemből vehessek szülinapi és más ünnepekre ajándékot.
2013. szept. 9. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/41 anonim ***** válasza:
58%
A nyugdíjat simán be lehet fizetni saját maguknak is, nem kell ahhoz munkahely. Én bizony örülnék, ha nem kellene a saját, lélekölő munkámat csinálni azért a pár fillérért. Ez a "ki van szolgáltatva, mi lesz vele válás után" meg butaság, mert mi lenne vele válás után havi százezerrel? Pont ugyanaz, mint most, abból nem lehet eltartani három embert, plusz egy albérlet, plusz az iskolai dolgok...
2013. szept. 9. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!