Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Teherbe estem, és nem tudom...

Teherbe estem, és nem tudom megtartsam-e a babát. Nem korai az anyaság 20 évesen?

Figyelt kérdés
A párommal 2 éve vagyunk együtt.
2013. okt. 24. 15:37
1 2 3 4
 1/35 anonim válasza:
14%
úgy érted beleszólást adsz abba, hogy életben maradjon-e a gyereked?
2013. okt. 24. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/35 anonim ***** válasza:
79%

Nem a 20 év a korai, biológiailag most vagy a legjobb korban a gyermekszüléshez, jó eséllyel erős, egészséges gyermek lesz, most tudod magad a legjobban reprodukálni.

Az itt a kérdés ilyenkor, hogy a párod mennyire tart ki melletted, mennyire tudjátok eltartani önmagatokat, a költségvetés elbír e egy gyermeket.

Minél korábban leszel most terhes, annál kisebb lesz közted és gyermeked között a generációs különbség, könnyebben megérted majd a problémáit, jobban azonosulsz vele. Rohanó világban élünk, egy 35 éves anyuka közelít az 50-hez, mikor a gyereke kamaszodni kezd, sokkal nehezebb megérteni és kezelni a problémáit.

2013. okt. 24. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/35 anonim ***** válasza:
51%
Hát, ha itt kérdezed, hogy megvan-e a megfelelő anyagi és lelki körülmény, akkor inkább ne.
2013. okt. 24. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/35 anonim ***** válasza:
34%
majd ha nem találsz munkát, meglátod, hogy korai volt -e.
2013. okt. 24. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/35 anonim ***** válasza:
77%
Én 20 és fél évesen szültem, nem éreztem korainak, de ha ilyen kérdés felmerült benned, akkor lehet, hogy korai, viszont akkor védekezni kellett volna.
2013. okt. 24. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/35 anonim ***** válasza:
71%
Én mindkét gyermekemet fiatalon szültem és élveztem, hogy fiatal anyuka vagyok.
2013. okt. 24. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/35 anonim ***** válasza:
80%
Ez így nagyon kevés infó. Milyen anyagi körülmények között vagytok? Mit szól a párod? Szerettél volna később gyereket? Ha meg van minden körülmény ami egy baba érkezéséhez és neveléséhez szükséges, akkor szerintem igen is tartsd meg. Először is azért, mert egy emberi élet fejlődik benned és az maga a csoda. A főiskolai egyetemi tanulmányokat klasszul lehet gyerkőc mellett is végezni. Nyilván, ha vállaljátok a babát, akkor bizony le kell mondanod egy jó darabig a bulizásról, de ez semmi ahhoz az örömhöz képest, amit egy gyermek ad a szüleinek. Ha te úgy érzed, hogy elég felnőtt vagy ezekhez a dolgokhoz, akkor hajrá! :) Biológiailag egyáltalán nem korai a terhesség, az már persze más kérdés, hogy olyan világban élünk, ahol egyre inkább 30 felé tolódik a szülés. Fiatal anyukának azért jó lenni, mert még sokkal több türelmed van a gyerekhez, sokkal könnyebben regenerálódik a szervezeted is.
2013. okt. 24. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/35 anonim ***** válasza:
53%
Nem korai ,de a bizonytalanság nem jó tanácsadó ... Ha kételkedsz nem biztos ,hogy most van itt az idő a gyerek szülésre .
2013. okt. 24. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/35 anonim ***** válasza:
41%

Én korainak érezném most is. 22 éves vagyok, 2 éve együtt élek a párommal, még egyetemre járok, ő dolgozik. Nem lennék még kész az anyaságra.


1 év múlva már nem gondolkoznék a dolgon, de most még nagyon sokat törném rajta a fejem.

2013. okt. 24. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/35 anonim ***** válasza:
41%

Nem elég az információ.


A pároddal nem rég óta vagytok együtt, ez még amolyan tiniszerelem lehet, erre nem alapoznék (= nem számítanék rá, hogy hosszútávon marad. A kezdetben még lehet, hogy ott lesz, de később borítékolható, hogy lelép).


Inkább azt venném figyelembe, hogy:

- van-e saját lakhatás

- van-e kereseted, kapnál-e gyedet

- visszavenne-e a munkahelyed szülés után

- a barátoddal való szakítás esetén is eltudnád-e tartani a kicsit, illetve lenne.-e hova menned ideiglenesen (pl. szülők?)


Tehát ha 20 éves vagy, de mondjuk 18 éves korod óta dolgozol mert szakmai végzettséged van, megfelelő a kereseted, van külön megélhetésed, lakhatásod, akkor megtartanám. De ugyanígy 20 évesen, ha otthon élsz, még tanulsz, semmiféle bevételed nincs, akkor elvetetném.

2013. okt. 24. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!