Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ilyen marad a foga? Kép lent

Ilyen marad a foga? Kép lent

Figyelt kérdés

kb 6-7 hónapos korában kibújtak a felső fogacskái,azóta is hézag van köztük,ilyen marad neki(?)

azért kérdezem mert édesapámnak is ilyen volt és hiszitek ha nem a két középső foga közt kinőtt egy picike fog..:O

[link]

[link]


2013. dec. 16. 22:27
 1/10 anonim ***** válasza:
A képet sajna nem tudom betölteni(az én gépemmel van a gond nem a linkkel)de unokatesómnak is 3 foga volt elől,a középsőt kihúzták,most 17 éves,szép a fogsora.
2013. dec. 16. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Majd ha nőnek a hátsó fogak, azok összébb tolják, lehet teljesen, lehet csak picit, s marad a nagy hézag...

Ezek még tejfogak, kopotyognak, s a maradandó nőhet rendesen, de lehet örökli, és hézagos lesz, de van fogszabályzó:)

Van akinek nő + foga, mint a cápának:)

2013. dec. 16. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

nem azért mondom, de tiszta kaja a gyereked szája :D


mennyi idős? amúgy tök mindegy, ezek tejfogak, ki fognak esni... de általában majd ha kinőnek a hátsó fogai, azok helyre tolják az első fogakat. de tényleg, ezeket a fogakat még ne hasonlítgasd a család fogaihoz, mert 6 éves kora körül kiesnek és teljesen másmilyen fogak fogak fognak nőni :)

2013. dec. 16. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Nincs ajakféke? Ha van, azt semmilyen hátsó fog nem nyomja össze.

Ha nincs, akkor működik ez a "majd összetolja a többi fog".

2013. dec. 16. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Sziasztok.Én eléggé aggódok..:( Vele egykorú gyerekeknek már összementek...A lányom 13 hónapos. Egyébként felül is és alul is kibujtak a kis örlő fogai......
2013. dec. 16. 23:47
 6/10 A kérdező kommentje:
Bocs csak ilyen majszos képeket találtam amin látszik is...mi az az ajakfék? Nem hallottam még róla...
2013. dec. 16. 23:50
 7/10 A kérdező kommentje:
Közben megnéztem de én nem vettem észre neki..azért ez feltűnne nem? De holnap megnézem...
2013. dec. 16. 23:53
 8/10 anonim ***** válasza:
A fiamnak is ilyen (1,5 éves). Megkérdeztünk fogorvost és azt mondta, hogy örüljünk neki, hogy ilyen, mert így lesz helye a maradandó fogaknak, amik ugye nagyobbak. Azt mondta, hogy sok gyereknek, akiknek egymás mellé nőnek a tejfogak (nincs hézag), a maradandó fogai nem férnek el később és egymásra torlódnak. Általában ilyenkor kell a fogszabályzó, nem a "hézagos" gyerekeknél. Ne aggódj.
2013. dec. 17. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Ne aggódj öcsémnek hatalmas hézag volt a tejfogai között az állandónál már tökéletesre összeállt, nővéremnek tökéletes volt a tejfoga felnőttként hézagos lett fogszabályzó teljesen rendbe tett...úgysem tudsz mit tenni ellene, a lényeg hogy egészséges.
2013. dec. 17. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Köszi szépen..:)
2013. dec. 17. 08:40

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!