Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Vállalnál egy 4. babát, ha...

Vállalnál egy 4. babát, ha így kb 250ezer lenne csak a két Gyed, meg az apjuk fizetése is min. Ennyi?

Figyelt kérdés
Mindig is 4-et szerettem volna, de eddig úgy gondoltam 3-nál állj, pont az otthon töltött évek kieső jövedelme miatt. Nagyon jò fizetésem volt és lesz (kb 300 nettò). Most ez a Gyed extra elgondolkodtatott. Mit gondoltok?
2013. dec. 24. 08:09
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
ezt neked kell és a férjednek eldönteni. a gyerekneveléshez nem csak pénz, hanem idő, energia is kell. ha úgy érzitek bírjátok (és nem csak anyagilag) és MINDKETTEN vágytok 4. babára, akkor vágjatok bele
2013. dec. 24. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Ez nekem főként nem anyagi kérdés. Ha mindketten készen álltok rá mind érzelmileg, mind fizikailag, akkor miért ne? Az anyagi része csak annyi, hogy most majd több jut. (Mennyi idős hármaska. Meddig járna a dupla gyed? Mert azért az is elfogy egyszer, marad a gyed+gyes, az meg azért kevesebb pénz.)
2013. dec. 24. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Ez a gyed extra kampányfogás, nem biztos, hogy sokáig így marad. Eleve pénzt is kell hozzá szerezni, tehát megszorítasok nelkül nem fog működni.

A 4. Gyerek vállalása azért nem csak anyagi teher, sőt.

2013. dec. 24. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
76%
Hát én nem szeretnék ilyen sok gyereket, az biztos, de igazából felfoghatatlan számomra, hogy ebben a kérdésben nem a férjedtől kérsz tanácsot, hanem tőlünk....
2013. dec. 24. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
74%
Én így vállalnám be a 2-dikat. :-)
2013. dec. 24. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
38%

Mennyi az össz bevételetek?

Hármat is min 500ezres bevételre vállalnék,kevesebbre nem.4et 6-700ezerre.

2013. dec. 24. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Nem.
2013. dec. 24. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Igen! Hisz vágytatok rá!
2013. dec. 24. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Sajnos lehet abban valami, amit a 3. mond. Ha nem is vonják vissza, de jöhet megint egy szuper bruttó vagy valami hasonlóan kreatív megoldás.
2013. dec. 24. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
60%

Azért gondolj bele kicsit hosszabb távon is!!! Most pár évig tételezzük fel, hogy jól jártok anyagilag. És későbbmi lesz??? 4, de már 3 gyerek mellett sem valószínű, hogy a régi,jól fizető állásod meg is fog maradni. Én 2 gyerek mellet dolgozom, és állandó szélmalomharc az életem, egyfelől az elvárás sokszor, hogy maradjak bent túlórázni, hétvégi meló, stb, másrészt meg a gyerekek várnak az iskolában, óvodában...

Ráadásul ahogy nőnek a gyerekek, egyre több a költség is, (bérlet, osztálypénz/csoportpénz, különórák, iskolai/ovis befizetnivalók(kirándulás, múzeum, színház) - direkt csak olyanokat említettem, amikre garantáltan nem kap kedvezményt a nagycsaládos sem.

Szóval nem csak a kisbabás évekre kell gondolni, mert a fekete leves csak később jön.

2013. dec. 24. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!