Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ha 21 évesen még mindig azon...

Ha 21 évesen még mindig azon a véleményen vagyok, hogy nem akarok szülni változhat ez még?

Figyelt kérdés

Az összes tesómnak van,úgy unoka,úgy édes tesómnak nekem még nincs.Ha bele gondolok is kiráz a hideg attól,hogy gyereket kell szülnöm.

Tudom mivel jár egy gyerek,hisz tesóim gyerekére nagyon sokat vigyáztam.Itthon már csesztetnek a szüleim és a párom is,hogy szüljek...de én nem akarok :( És most pont ezen gondolkoztam el. Volt már terhességem,de abortuszra mentem. Félek attól,hogy egy férfi se fog velem maradni,mert nem akarok gyereket szülni. Egyébként szeretem őket főleg ha kis kövér babát látok,de nem tudom elképzelni,hogy nekem legyen. Mi a véleményetek?


2013. dec. 27. 15:54
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem az, hogy 21 évesen nem akarsz még teljesen természetes.
2013. dec. 27. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
73%

21 évesen már nagyon felnőttnek és érettnek érzed magad, de hidd el, majd egyser 30+ évesen visszatekintve rájössz, hogy mennyire gyerek vagy még. De ezzel nincs is semmi gond.

Én 28 éves koromig irtóztam a gyerekvállalás gondolatától.

Most 33 vagyok, és 5 hónapos terhes. (Tervezett baba.)

2013. dec. 27. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
69%
Még elég fiatal vagy, változhat később a véleményed. De csak akkor szülj, ha valóban akarod és van férjed, anyagiak a felneveléséhez.
2013. dec. 27. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
100%

Klimax előtt bármikor változhat. Én is úgy voltam, hogy nem akarok szülni soha, aztán amióta a 25-öt betöltöttem, ez lett kb. minden vágyam. De sokaknál csak 30 körül-után jön meg, és van akinél soha.

A véleményem egyébként az, hogy csak az elvárások miatt nem szabad szülni, mert abból nem nagyon lehet boldog, harmonikus család. Akkor vállaljatok gyereket, ha mindketten valóban úgy gondoljátok. Amelyik férfi meg emiatt elhagy, az talán jobb is, ha nem marad veled, mert nem lehetnétek boldogok együtt.

2013. dec. 27. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
100%
21 évesen engem is kirázott a hideg a gyerekszülés gondolatától, vagyis inkább úgy fogalmaznék, hogy nagyon nem voltam felkészülve a felelősségre. Az akkori párom, akivel nagyon sokáig együtt voltunk, szeretett volna közös gyereket, de borzasztóan hangulat ember volt és nem mertem így vállalni a családalapítást, sűrűn eljárt a keze, emiatt el is hagytam még évekkel ezelőtt. Most 32 éves vagyok, de nincs kinek szülnöm (a párom retteg a felelősségtől), pedig egyre inkább vágynék rá. Ilyen az élet...
2013. dec. 27. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:

21 évesen még épp hogy kinőttél a gyermekkorból, hiába gondolják magukat sokan már tizenévesen felnőttnek.

Különben meg megfelelő párkapcsolat nélkül fura is lenne, ha mindenáron gyereket akarnál...Majd megjön a vágy a megfelelő férfi mellett, ez egészségesebb hozzáállás, mint ha az első jöttmentnek szülni akarnál.

2013. dec. 27. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim válasza:
Akkor ezen a véleményen vagy! Senki nem fogja érte levágni a fejedet...
2013. dec. 27. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
21 evesen ez semmit nem jelent. Aki 30-35 evesen is ezt mondja, azt mar lehet komolyan venni.
2013. dec. 27. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
21 évesen engem is a hideg rázott a gyerek gondolatától is, 25 évesen már jobban álltam hozzá, 30-hoz közeledve meg egészen megtetszett az ötlet... változik az ember.
2013. dec. 27. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:

Igen...

Nemmbiztos, hogy változik, de lehet..

21 évesen én sem akartam...

Most már akarok, igaz, még nincs...

26 vagyok...

20 évesen házasodni sem akartam, már házas is vagyok..

Az ember sokat tud változni rövid idő alatt is..


A szüleidtől nem fair a cseszegetés, a párod részéről meg érthető lehet.

De 21 évesen? Dolgoztok? Van 1 év munkaviszonyod? Van hol laknotok? Stb..tehát a helyzet adott lenne egyáltalán már hozzá?



Nagyon sok van változnak, sokan nem.

Viszont pl a sógorom kifejezetten olyan nőt keresett aki nem akar gyereket, mivel az előző bnője akart, szakitottak(6 év után) a csaj férjhez ment lett azóta gyereke is... Ő pedig talált olyan nőt aki nem akar gyereket...

Tehát ban akik nem akarnak..

2013. dec. 27. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!