Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Férjem előző házasságából van...

Férjem előző házasságából van egy 8 éves fia. December 1-jén láttuk utoljára. Nem válaszolnak sms-re, nem veszik fel a telefont. Ma bejelentkeztek, hogy beugranának az ajándékáért. Vélemény?

Figyelt kérdés
Megmondom őszintén nagyon mérges vagyok. Ezt már többször eljátszotta/eljászották, hogy egy ideig nem jön, aztán mintha mi sem történt volna, megint jár hozzánk 2 hetente hétvégenként. Van 2 kisgyerekünk. Várta a nagyobbik, hogy jön majd és játszanak, illetve, hogy karácsonykor is jön egyik nap, de semmi. A kisgyerek egyébként sajnos sokszor elég lekezelően beszél velünk, úgy, mint az anyja. Ezért nem tudni, hogy ő nem akar jönni, és ezért nem jön, vagy az anyja durcis valami miatt és nem engedi..
2013. dec. 28. 19:05
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Valasz üzenet: Pistike, karácsony december 24-25-26 valo. Nem jöttél,gondoltuk nem érdekel az ajandek, igy elvittük a Vöröskeresztnek. Egy sutire szívesen látunk, ha van kedved jönni.
2013. dec. 28. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

8 évesnél én biztos vagyok benne,hogy az anya neveli ellenetek.

A férjed is ludas mert hagyja. Minden láthatáselmaradást jelenteni kell a gyámügyön,felszólítják az anyát erre sem tér észhez pedig pénzbírságot kap.

A láthatás az apa joga, amit anyának biztosítani a kell.

2013. dec. 28. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Amikor elváltak a kisfiú 1,5 éves volt. Én 2,5 évesen ismertem meg, azóta küzdünk, hogy legyen nálunk, úgy ugráltunk, ahogy ő fütyült amíg meg nem születtek nálunk a gyerekek. A nagyobbik most 3,5 éves, a kisebbik 2. Csak már nagyon belefáradtunk, hogy igényt elégítsünk ki. Már azt is megkaptuk, hogy amit mi veszünk ajándék az nem jó minőségű (megjegyzem egy 7 ezer forintos távirányítós helikopterről volt ekkor szó, ami véletlen otthon beleesett az olajba és nem bírta, na ettől nem jó minőségű).

Nyilván, amikor itt van, akkor nem körülötte forog a világ, mint mikor nem voltak testvérei, de próbáljuk őt is belevonni a családi életünkbe. Lehet hogy ez nem tetszik neki. Ő otthon azt csinál amit akar, itt kötöttebb, mivel a testvéreinek van alvó idő. Az apjával szokott kettesben is lenni, de sokszor hallom, hogy nem is beszélgetnek egymással. Nem mondhatnám közlékenynek, vagy csak nálunk nem, nem tudom. Normális életet szeretnék a családnak, de valahogy mindig történik valami...

2013. dec. 28. 19:51
 4/7 anonim ***** válasza:
73%

Hát én is azt mondtam volna, hogy az angylkák már visszavitték az ajándékot, mert azt hitték, hogy nem tartasz rá igényt...

MEg jó pofátlanság, mármint nem a szegény gyerek részéről... szegényt sajnálom is, biztos nem tehet róla, hogy ilyen helyzetben van. NEhéz lehet alkalmazkodnia. :(

De persze nektek is nagyon nehéz lehet- nem mondom, hogy nem, de nem szegény 8éves gyerek tehet erről. Az anyját kéne elkapni egy körre és elmagyarázni neki, hogy tarsa be a szabályokat a kisfiu miatt.

2013. dec. 28. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
73%

Egyet értek a hozzászólókkal, én sem adnám oda az ajándékot. Megmondanám, hogy a Jézuska elvitte szegény gyerekeknek, mivel te nem jöttél érte Karácsonykor.

És ne ugráljatok úgy, ahogy az exe fütyül. Álljatok a sarkatokra.

2013. dec. 28. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Elhiszem hogy dühös vagy, de sokmindent tenni nem tudtok, ha az anyja ennyire hülye. Ellenetek neveli, és sikeresen.

Mondjuk a kisfiú helyzete sem könnyű. Kéthetente két napot találkozni az apjával, bizros neki sem jó, főleg hogy a féltesói mindig vele vannak. Féltékeny is lehet, nem kicsit.

Az anyuka lehetne az aki megkönnyíti a gyereknek a dolgokat, de ahogy látom itt nem ez a helyzet.

Sajnos nekem is van egy féltestvérem, aki 14 éves kora óta nem tartja a kapcsolatot apuval, hasonló okokból. Ez van, el kellett fogadni.


Az ajándékot én odaadnám. Nem a gyereket kell büntetni a szülők hibáiért.

2013. dec. 29. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a sok választ, sajnos teljesen tanácstalanok vagyunk. A kisfiú sokszor úgy viselkedik, beszél, ahogy az anyukája, és feltételezhető, hogy nem jókat mond rólunk azok alapján amiket hallunk. A sztorihoz hozzá tartozik, hogy az anyukája gyakran váltogatja a partnerét, hiszen elég nehéz gyerekkel normális kapcsolatot építeni, és látszódik is a kis srácon, hogy nem könnyű neki. De mi nem vagyunk elég jók az anyjának, és ahogy most tanulja az értékrendet, neki sem. Az anyjával nem lehet beszélni, nem egyszer próbáltuk már, és a gyerek pedig minden alkalommal mikor itt van nálunk valami új játékot kér, mert itt uncsi, aztán hazaviszi a játékot és következő alkalommal ismét.. Amikor nincs, valamilyen indokkal elvonul, sír, mert pl. ő aggódik a kutyusa miatt, aki otthon van egyedül, mert az anyja a barátjánál alszik, ekkor a telefonján felhívja az anyját, hogy neki itt milyen rossz és jöjjön érte, vagy ha sikerül megnyugtatni és nem hívja fel az anyját, akkor másnap van a lelkidráma. Talán jobb is, ha nincs itt nálunk, de nyilván nekünk azért hiányzik, mert vannak jó-aranyos pillanatai/órái, szóval teljesen tanácstalanok vagyunk. De az anyja neveli és úgy, ahogy ő akarja, és a gyerek pontosan olyan lesz, mint amilyennek neveli és amit lát az anyjától..
2013. dec. 30. 09:58

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!