Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » 6hetes a kislányom. A páromnak...

6hetes a kislányom. A páromnak van egy 5 és fél éves fia az előző házasságából. Mit tehetnék, hogy újra elfogadjam a kisfiút?

Figyelt kérdés
Mióta hazajöttünk a kórházból, nagyon zavar ha itt van nálunk, pedig jó fiú, és szereti a tesóját. Előtte nagyon jó volt a kapcsolatunk, de most idegennek érzem, és már előre idegeskedem, ha tudom, hogy jön. Nagyon kicsi a lakásunk, talán ez is gond, nem tudnak nyugodtan elvonulni játszani, és ha alszik a pici, nem várhatom el, hogy suttogjanak. Attól is félek, hogy valami betegséget hoz az oviból. Tudnátok ebben tanácsot adni?
2010. nov. 23. 12:30
 1/5 anonim ***** válasza:

Ezt magadban kell lerendezni, amúgy teljesen érthetőek az érzelmeid. Neked most a Te kicsid a legfontosabb, óvni, védeni szeretnéd mindenkitől, ez természetes. Idővel enyhülni fognak szerintem, próbáld meg megérteni azt a kisfiút. Neki sem lehet egyszerű: a szülei külön vannak, van egy pót anyukája (TE), egy testvére...stb. Ha belejössz az anyaszerepbe, valószínű kicsit lazábban veszed majd ezt a helyzetet is.

Türelem

2010. nov. 23. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Szerintem teljesen normális amit érzel, valóban lehetnek ösztönös okai! Ha szereted ezt a kisfiút, akkor próbálj meg úgy gondolni rá, hogyha a saját gyereked lenne, akkor ő sem tudna csendben lenni, és ugyanúgy hazahozhatna bármit az oviból.

Azt gondolom az idő lesz a legjobb orvosság erre a helyzetre! Jó babázást!

2010. nov. 24. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Megértelek...okolni fogod, ha ráragaszt a kicsire valamit....:( ha lehet, óvatosan puszilgassa, nem is tudom, mi a helyes ilyenkor:( én az ujszülöttemet minden rokon gyerektől féltettem, mert folyton betegek voltak, én is csak tőlük szedtem össze betegségeket az utóbbi öt évben, pl 2 hetes terhesen 40 fokos lázzal járó onfluenzát, stb...szóval én is félek télen tőlük igy egymásközt...te csak a kicsivel foglalkozz, most légy semlegesebb a nagy felé, őt majd rendezi az apja, igy kitisztulnak az érzéseid felé. Ahogy a kicsi egyre jobban beleolvad a család hétköznapjaiba, ugy lesz megint természetes, hogy ott van néha a nagyobb is, minden rendben lesz.
2010. nov. 29. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a biztatást lányok,kicsit nyugodtabb vagyok most,mert már gonosz mostohának érzem magam néha:-(
2010. nov. 30. 13:12
 5/5 anonim ***** válasza:
Eltelt 3 év. Milyen a kapcsolatod a kisfiúval? Gondolom rendeződött és a 2 gyerek már játszik egymással..
2013. dec. 28. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!