Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Olyan nők, akiknek a párjuknak...

Olyan nők, akiknek a párjuknak/férjüknek már van gyereke az előző kapcsolatából/házasságából, azok nem érzik úgy, hogy a párjuk már nem úgy fog örülni a babának?

Figyelt kérdés
Hisz ők már átélték ezt...nem az első babájuk lesz, nem mi leszünk az elsők, akik megadják nekik az első babát....Az én párom azt mondja, hogy persze nagyon szeretné a babát, ő nem érzi úgy, hogy ezen már túl van és nem akarja átélni még egyszer az éjszakai sírásokat stb. stb. Még is állandóan ez jár az eszembe... hogy ő már lehet nem lesz olyan izgatott ha majd megszületik...volt már így valaki. Egyébként jó a kapcsolatunk, de hülyén érzem emiatt...
2012. ápr. 28. 11:07
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

teljesen ugyanígy vagyunk mi is.Akár én is írhattam volna soraidat...

Páromnak van két lánya, még mi nem tudjuk, hogy a közös gyermek milyen nemű, mindig azt mondtam, hogy mindegy csak egészséges legyen, de a lelkem mélyén fiút szeretnék inkább.Pont azért, mert fia még nincs a páromnak.A fiút legalább én adhatnám meg neki.

Utolsó vizsgálaton a doki azt mondta, hogy nem igazán lehet látni, mi van a lába között, de nem nagyon lát ott semmit, de ezt nagyon ne vegyem biztosra.

Én teljesen összetörtem, hogy lányom lesz.Páromnak meg teljesen mindegy.

Mostmár beletörődtem,meg örülök is, de aznap elkeserített a dolog, nagyon fiút szerettem volna.

2012. ápr. 28. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Én hasonló helyzetben voltam, páromnak tizenéves fia van már. Nem izgult annyira a vizsgálatok előtt/után, mint én, de lehet, hogy egyébként sem zizgett volna, mert nem az a típus. De én mégis kicsit szomorú voltam, és abban bíztam, legalább kislányunk lesz, az mégis egy kicsit "új" dolog számára.

Már a 12. héten tudtuk, hogy kisfiú lesz...:)Ráadásul a környezetemben mindenki ezzel stresszelt, hogy jajj, párom most már biztosan kislányt szeretett volna, stb.


Aztán a szülés napján volt nagy izgalom, ahogy szokott lenni, párom hihetetlenül édesen csinálta végig az egészet, nagy segítség volt számomra, és akkor már láttam rajta az izgalmat és azt, hogy mennyire szeretne segíteni nekem, enyhíteni a fájdalmon.

Abban a pillanatban, ahogy felsírt a kisfiunk, a pocakomra tették, ő pedig elvágta a köldökzsinórt...potyogtak párom könnyei, teljesen meg volt hatódva, sosem láttam még ilyennek.:)

A babánkat első pillanattól fogva imádja - és őszintén szólva sokszor jól is jött, hogy ő már tapasztaltabb, pelenkázás/ öltöztetés/ altatás területén. Sokáig padlón voltam a szülés után fizikailag, ő pedig nagyon szívesen éjszakázott, kisfiam rengetegszer aludt el a mellkasán.


Most 1 éves a kisfiunk, és a mai napig különleges kapcsolat van közöttük, imádja az apját, és bármi van, rögtön megnyugszik a kezében.


Az "első baba csodája" mítoszon túl kell tenni magunkat..., hisz gondolj bele, ha te is már a második babádat fogod várni, neked magadnak sem lesz már újdonság a terhesség-babázás, mégsem gondolnád magadról sosem, hogy nem vagy már annyira lelkes a második babádért, nem?:)


UI: egyébként, most beszélgetünk már a második babáról, és én ugyanolyan lelkes és izgatott vagyok a babatervezés gondolatára, mint anno, szóval ez nem a babák számától függ.:)

2012. ápr. 28. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Kedves Első! Szintén ugyan ez, a páromnak van két lánya...mi még most tervezzük a babát de én már minden körül jártam hogy mikor és hogyan csináljuk hogy fiú legyen. Én is nagyon azt szeretném mert fia nincs és hihetetlen boldog lenne, én lennék az aki egy fiúval ajándékozza meg. Az ismerősök is mondják majd te fiút szülsz neki...én is nagyon nagyon azt szeretném, de ő azt mondta egyértelmű h csak egészséges legyen és a kislánynak is nagyon fog örülni... :)
2012. ápr. 28. 12:57
 4/9 A kérdező kommentje:
Kedves Második! Olyan olvasni a sorokat amiket írtatok... kicsit meg is hatott :))) igen arra én is gondoltam hogy már gyakorlottabb hisz túl van kis lányon és jobban fogja tudni mit hogy mint én. Még azt mondta h akár még éjszakai felkel majd. Ezek mind olyan jól esnek! De valahogy még is sokszor jut eszembe hogy nem én leszek az első....persze ha fiú lenne akkor ez már eszembe sem jutna...minden esetre próbálok nem ilyenekre gondolni. És még az is eszembe jut hogy hogyan fognak a gyerekei viszonyulni az én gyerekemhez. Ő mindig azt mondja h biztos nagyon örülnek majd a kistesónak. :)
2012. ápr. 28. 13:02
 5/9 anonim ***** válasza:

Szia!


Nálunk is ez a szitu, a páromnak van egy 5 éves kislánya.

Most várjuk a közös kisbabánkat, aki kisfiú! :-)

Én is ugyanígy éreztem az elején, ahogy Te, hogy talán nem fogja annyira várni, meg is beszéltük, és mondta, hogy butaság, hiszen imád engem, és ne gondoljak butaságokat! Aztán kiderült, hogy kisfiú, nagyon örültünk, de kislánynak is teljesen ugyanúgy örültünk volna, és szeret velem eljönni ultahangra, látom, hogy alig várja, simizi a pocim, beszél hozzá, mostmár tudom, hogy alaptalan volt az aggodalmam... :-) Ne izgulj, nem várja kevésbé, ez biztos, hiszen Te vagy neki a párja, a szerelme, és ez a legfontosabb! :-)

De nézheted onnan is a dolgot, hogyha neked lenne mástól gyermeked, akkor a mostani párodtól kevésbé várnád-e (?)

Ugye hogy nem? :-))


Boldog babavárást! :-)

36 hkm

2012. ápr. 28. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Én látom rajta,hogy nem fog úgy örülni...:(((
2012. ápr. 28. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Aranyosak vagytok, köszi a válaszokat, jól estek! Utolsó, ha majd megszületik biztosan más lesz :) Fog ő örülni :) vagy te miből gondolod ezt?
2012. ápr. 28. 21:45
 8/9 anonim ***** válasza:
Abból hogy nem is igen akar gyereket,ameglévőket is ha itt vannak látom h halálra idegesítik,pedig imádja őket!!!!
2012. ápr. 30. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
az nem jó :(
2012. ápr. 30. 15:44

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!