Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Melyiket választanátok?...

Melyiket választanátok? Kisebbik lányom 1 éves. Áprilisban visszamehetnék a korábbi beosztásomba (kb. br.350 ezer, de fogadni kell valakit, aki elmegy a gyerekekért és 1-2 órát velük lesz) vagy maradok még itthon és ki tudja milyen munkát kapok?

Figyelt kérdés
2013. dec. 31. 00:39
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
ha tudsz olyan személyt, akire nyugodt szívvel rábíznád őket, én visszamennék. de miért csak most? 2 évig lehetsz gyeden, +1 gyes, és vissza KELL venniük... vagy nálatok ezt kijátsszák vhogy?
2013. dec. 31. 00:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Te mit szeretnél, milyenek az anyagi lehetőségeitek?

Szíved szerint vágysz már egy kicsit a munkahelyedre, vagy utáltad mint a fene?

2013. dec. 31. 00:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Ha visszavesznek, akkor én visszamennék dolgozni. Szerencsés vagy hogy ilyen munkahelyed van, nálunk az összes kisgyerekest aki visszament szülésből kirúgták (mérnök), én nem merek visszamenni, szerencsére összejött a 2. baba így van értelme itthon maradni. De ha a végzettségeddel nagyon könnyen találsz számotokra megfelelő munkát akkor akár otthon is maradhatsz, majd keresel valamit ha itt van az ideje.
2013. dec. 31. 06:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Én visszamennék,nagyon jó a fizetésed,kislányod biztosan jól el lesz,szerintem ne szalaszd el,sajna a mai világba ritka ha valakinek ilyen jó fizető állása van és vissza is veszik.
2013. dec. 31. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Én egy éves kicsi mellett nem mennék vissza dolgozni.Persze függ az anyagiaktól is, hogy a párod mennyit tud haza vinni. Arról nem beszélve ,hogy ahogy munkába állsz elveszíted a felmondási védelmedet.
2013. dec. 31. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
vissza mennék
2013. dec. 31. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Addigra már nem 1 éves lesz,az a 4 hónap is sokat számít.Én visszamennék.Mennyit kell dolgozni?Ha nagyon -nagyon rossz az időbeosztás,akkor nem biztos.
2013. dec. 31. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Azért nagy dilemma, mert ha most nem vállalom, akkor nem kapom vissza a régi helyemet az biztos. Még egy hasonló munkakör pedig nincs a cégnél. Viszont kicsit félek attól, hogy teljesen új munkahelyen keressek, ha a pici 3 éves lesz. Meg hát nem túl reális, hogy két kicsi gyerekkel a végzettségemnek és a szaktudásomnak megfelelő munkát találjak. Az az igazság, hogy a szívem (és a lelkiismeretem, meg a fellépő bűntudatom) itthon marasztal, de az eszem már menne dolgozni. Szeretném a picinek is megadni azt, amit a nagynak, de ez az itthon töltött 4 év kezd kicsit sok lenni. Nem tudom hol lesz az egyensúly, mert a legfontosabb a családom, de nem szeretném azt sem, hogy a tanulmányaim veszendőbe menjenek. Bocsánat, ha hosszú voltam, de nagyon őrlődöm és teljesen tanácstalan vagyok.
2014. jan. 2. 23:10
 9/12 anonim ***** válasza:

Én hasonló helyzetben vagyok,vissza megyek.Viszont én sajnos csak 6 órás leszek,havi talán 60 ezerért.

De eddigi munkakörömben napi 12-14 órát dolgoztam,heti 5-6 nap+egy kis utazás havi 100 ezerért.Akkor inkább leszek 6 órás,mert ha azt a helyet valaki "befoglalja" akkor ott,amíg nyugdíjba nem megy,nem lesz hely én meg mehetek vissza napi tizen órát dolgozni.Férjemet is csak este későn láttam,mivel 8 után értem haza,hajnali fél 5kor legkésőbb indultam,nem akarom ugyanezt.

Vagy kereshetnék másik munkát,ami nem lenne szerencsés kisgyerekkel.Nálunk bölcsis lesz a gyerkőc,bár,ha megtehetnénk,a férjem otthon maradna még vele szívesen és én is,de azt kell szem előtt tartanom,hogy hosszú távon így lesz a legjobb(a fizetésem kevesebb lesz így,mint a GYED,de inkább így,mint később ne legyen ott hely,közel is van mellesleg)

2014. jan. 4. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Vissza akartam menni, de a lányom rosszul érezte magát nélkülem, 1 hónapig csináltuk, aztán feladtam. Közben jött egy kistesó, 4-ik éve vagyok itthon, a kicsi 2 éves korában megyek vissza,közbe lett egy jobb munkakör, (kolléganő terhes lett), oda megyek vissza...

Próbáld meg, aztán az idő eldönti.

2014. jan. 4. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!