Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Kétnyelvűség tapasztalatok...

Kétnyelvűség tapasztalatok olyan szülőktől, ahol nem anyanyelv a második nyelv?

Figyelt kérdés

Szeretném a babát félig magyarul (férjem) félig angolul (én) nevelni. Tudom magamról, hogy elég jól beszélek angolul (amerikaiak britnek hittek már nem egyszer), de nem az anyanyelvem. Azt is tudom, hogy ha egy SoHoi gyereket az angol nyelvű anyja angolul nevel, attól még "hibás nyelvtannal" fog megtanulni beszélni, mert olyan a környezete és utána iskolázottság kérdése, hogy megtanulja-e a "helyeset".


Szóval mennyire jó ötlet ez? Ismertek esetleg jó angol-magyar kétnyelvű bölcsiket, ovikat - egyelőre nem számít, melyik városban, még letelepedés/ házvásárlás előtt vagyunk és a 7. hónapban. :))



2014. jan. 3. 14:26
 1/6 anonim ***** válasza:
2014. jan. 3. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
nincs tapasztalatom, de én előfordulhat, hogy bevállalnám, ha gyerekem lenne (én napi szinten angolul olvasok, beszélek, levelezek)...de ehhez az kell, hogy minimum erős tárgyalási szinten, de inkább anyanyelvi szinten beszélj, ha gondolkoznod kell egy-egy mondaton/kifejezésen, akkor nincs értelme
2014. jan. 3. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Attól függ, kik néztek amerikainak. Pl én Angliában élek, tudom, hogy a perfekttől olyan messze vagyok mint Makó Jeruzsálemtől, de elbeszélgetek bárkivel angolul szinte bármiről gond nélkül. Ha otthon magyarban egy átlagos magyar meghallja, hogy beszélek, mindig ámulnak, hogy azta, de tudok angolul és hogy milyen perfektül megy...:D

Van egy 3 éves lányom, próbálom angolul tanítani, de nem tőlem fog megtanulni angolul, az oviba sokkal többet kapkodott már föl.

Szóval jó ötlet a kétnyelvű óvoda. Én is attól félek mindig, hogy valamit nyelvtanilag nem jól tanítok neki, ezért félve is tanítgatom.

2014. jan. 3. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszi mindenkinek. :) Amerikaiak (USAiak) néztek engem BRITNEK, ahogy írtam, nem mások amerikainak. Nem szoktam gondolkodni, én a két nyelv között simán váltok, ha angolul beszélgetek, nem magyarul gondolkodom és lefordítom, hanem olyankor a gondolataim is angolul vannak. :) Kétnyelvű gimibe jártam, volt vagy 4 anyanyelvi tanárunk és azóta is napi szinten használom az angolt. Szóval remélem ez elég.
2014. jan. 3. 14:45
 5/6 A kérdező kommentje:
Esetleg jó angol gyerekdalokkal teli CD-k, amiket beszerezhetek itthon?
2014. jan. 4. 21:50
 6/6 anonim ***** válasza:
amazon.co.uk ;)
2014. jan. 5. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!