Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » A francia kiejtésben nagyon...

A francia kiejtésben nagyon nehéz?

Figyelt kérdés
meg gondolom a nyelvtana sem egyszerű, de kiejtésben lehet nagyon nehéz. gondolom a német nyelv kismiska ahhoz képest

2013. nov. 30. 11:58
 1/4 anonim ***** válasza:
Nem könnyű, de ha megtanulod az elején az alapvető szabályokat, pl. hogy szóvégi hangokat majdnem soha nem ejtünk ki, vagy hogy pl. "ch" az s-t képez, akkor könnyű lesz. Nekem a nyelvtannal több bajom volt, mint a kiejtéssel.
2013. nov. 30. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Ja, a kiejtéssel lesz a legkevesebb bajod, azt meg kel ltanulni, van pár kivétel és annyi, ott a google translate amúgy, átállítod franciára és felolvassa. Majd aztán jön a ragozás, a sok idegtépő nyelvtan... Na az már nehéz.
2013. nov. 30. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 Vörösnefelejcs ***** válasza:

Vannak szabályok - és az alól kivételek. Bizonyos szavakat maguk nem tudnak kiejteni, vagy vitáznak rajta (ezek településnevek, vagy görög és ilyen-olyan eredetű szavak).

Mióta a gyerekek elkezdték az sms-ekben használni a fonetikus leírásokat, nagyon kiváncsian várom, hogy változtatni fognak-e valamit a szabályokon. Az Academie francaise már eddig is tett ajánlásokat, de a sznobizmuson rendre megbuktak ezek - most viszont az életben terjed, úgy tűnik, megállíthatatlanul. :) Akkor húsz év múlva könnyebb lesz.

2013. nov. 30. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Ááá, a kiejtés a legkönnyebb. Nekem szinte semmi bajom nincs vele, de a nyelvtan...Hát azt nem fogod szeretni. Igazából, lehet, hogy mindenkinek más, de nekem a német a legnehezebb.
2013. dec. 1. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!