Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Terhesség-depresszió. Mit tegyek?

Terhesség-depresszió. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
a probléma nem új keletű azonban az utóbbi 10 napban volt 3 nagy kiborulásom is-ilyen gyakran képtelen vagyok abbahagyni a sírást órákig. Vannak jobb időszakaim,de őszintén félek, hogy ugyan úgy nem tudom megadni az érzelmei biztonságot a kisbabámnak ahogyan én sem kaptam meg.Szerint most a hormonok miatt fokozottan jön elő,de sajnos egész életemet végig kísérte ez a ködös-fátyolos sarokba szorított,tehetlek érzés. A párom sokat segít, rengeteget! de félek ha ez így megy őt is elveszíthetem. Mit tegyek? hogyan vértezzem fel a lelkem? 30as nő vagyok.
2014. jan. 3. 16:00
 1/4 anonim ***** válasza:
Háziorvosodnak mondd el mi a baj, s ő tud segíteni!
2014. jan. 3. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Ez engem is érdekelne. Mióta megvan a régen várt kislányunk, azóta minden nap ideges vagyok, nincs türelmem a kicsihez, páromból is elegem van sírva tudnék fakadni az idegtől. Ünnepek előtt pl. 1 hét alatt 3 alkalommal voltam úgy, hogy itthagytam a páromat a gyerkőccel, és leléptem sétálni...

Valami megoldás kellene! :( Engem sajnos már a párom sem ért meg.. :(

2014. jan. 3. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

köszönöm válaszod. A háziorvosnak mondtam már, annyi volt a reakciója. ezt mindenki magánúton oldja meg :(


nem tudom hogy a van e itt olyan aki szedett gyógyszert terhesség -előtt-alatt- után? hisz csodát tenni nem tudnak ezzel tisztában vagyok,- vagy antidepresszáns, vagy terápia vagy kettő együtt.

Amúgy bármi alternatív dologra,esetleg személyes tapasztalatra kíváncsi lennék, és örülnék nagyon.

2014. jan. 3. 16:11
 4/4 anonim ***** válasza:

Mi okozza a fő problémát? Fáradt vagy és türelmetlen? Vagy a felelősségtől félsz?


Szerintem ilyenkor sokat segít, hogy napi fél órára kimenj kicsi egyedül (!) sétálni, levegőzni. hagyd a párodra kicsit a picurkát.

Át kell ess egy lelki folyamaton, ami nem mindig könnyű, de nem szabad kétségbe esni, hiszen semmi tragikus nem történt. Ott van az egészséges babád, ami magábannagy csoda.


Picit több időt kell magadra fordíts. Bízz magadban, meg tudod csinálni.

Esténként ihatsz egy citromfű/levendula teakeveréket. Ez segít ellazulni és az idegrendszernek is segít. Szedhetsz még magnéziumot, Omega3at.

Kedélyjavítót nem ajánlok, mert akkor azt sosem fogod abba hagyni és gyógyszerfüggő leszel.

Nyugodj meg, semmi baj nincs, nehéz időszak, de el fog múlni :)


Kitartást!

2014. jan. 4. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!