Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ha ezekből kéne választanod,...

Ha ezekből kéne választanod, melyik lenne a jobb? 9-36-os ülések.

Figyelt kérdés

Römer: [link]

STM: [link]


2014. jan. 5. 22:45
 1/9 A kérdező kommentje:
A gyerek 2 éves, 13 kg.
2014. jan. 5. 22:47
 2/9 anonim ***** válasza:

Én a Römert venném a kettő közül.

Igazából nagyjából ugyanazt tudják.

A römernek nincsen Adac tesztje, de más teszten megfelelő minősítést kapott. Az STM szintén megfelelő minősítést kapott. Úgyhogy nálam egyrészt a desing dönt, és nekem az STM csúnya. De mindenképpen belepróbálnám a gyereket, melyik a kényelmesebb neki, és az alapján döntenék legfőképpen. Nálam a dönthetőség is szempont, mert sokat utazunk, azt is megnézném, melyiken hogy működik, mekkora a dőlésszög.

2014. jan. 6. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
A kettő közül inkább Römer, de egyébként a Cybex pallas 2-t választanám, azaz választottam is, ugyan ekkora gyerekemnek a nyáron.
2014. jan. 6. 02:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Nekünk Römer Evolva van és csak ajánlani tudom. A másikat nem ismerem. Nekem elég kis súlyú a lányom és ebben nézett ki normálisan, azaz biztonságosan. Nem nyeklett a nyaka. Nem volt benne aprócska. Ez és a cybex tetszett, ezt választottuk, amúgy mindkettő szuper szerintem.
2014. jan. 6. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Én mindenképpen Cybexet vennék(azt is vettem),de a kettő közül az elsőt választanám.
2014. jan. 6. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Hát én meg pajzsosat nem vennék semmiképpen, és a Cybex Pallas ha jól tudom az, bár javítsatok ki.

Érdekes dolog mire tesztelnek egy ülést. Adac tesztje valóban szuper ezeknek az üléseknek, viszont arról nem sok helyen esik szó, hogy ha átfordulásos, borulásos baleset történik, akkor bizony kieshet belőle a gyerek...

[link]

2014. jan. 6. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Aha, ezt a videót már én is láttam!

A pajzsot valószínűleg be sem tudnám kötni a rövid biztonsági öv miatt.

Egyébként a nagynak Cybex van (15-36) és tényleg jó.

2014. jan. 6. 11:35
 8/9 anonim ***** válasza:
Ez nem igaz,kétlem,hogy kiesik a gyerek, a fiamnak ilyen van kb 12kiló volt és 2 éves mikor megvettük akkor sem tudott kijönni belőle,pedig kicsi volt,a pajzs sokkal jobb,mint a biztonsági öves változat 18kg alatt.
2014. jan. 6. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Ha megnézed a videót, amit a 6. linkelt, akkor látod, hogy igaz.

Egyébként nem vagyok benne biztos, hogy a pajzsos annyival jobb, mint az öves.

Az öv eleve tart, a pajzs viszont csak akkor, ha már elkezdődött az ütközés. Nem létezik, hogy nem terheli meg a hasat.

De mindegy is, mert a rövid bizt.öv miatt úgysem tudnánk egy pajzsosat bekötni.

Egyébként az ISOFIXet is azért találták ki, hogy csökkentsék a hibás bekötés esélyét és nem azért, mert annyival biztonságosabb, mint a 3 pontos övvel való bekötés.

2014. jan. 7. 09:29

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!