Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Családi adókedvezmény?

Családi adókedvezmény?

Figyelt kérdés

Ha egyösszegben szeretném kérni a következő évben,akkor 4. pontnál bekell x -elni,hogy nem havonta kapjam?


kedvezményezett eltartott (ideértve a bíróság döntése alapján felváltva gondozott gyermeket) is!

 ……………………………………………………………………………

 ……………………………………………………………………………

 ……………………………………………………………………………

 ……………………………………………………………………………

 Jelölje itt x-szel, ha az eltartottak felsorolását külön lapon folytatja!

3. Nyilatkozom, hogy jogosult vagyok a családi kedvezményt Magyarországon érvényesíteni, külföldi államban a jövedelmem után azonos vagy hasonló kedvezményt nem veszek (vettem) igénybe.

4. Nyilatkozom, hogy nem kérem a családi járulékkedvezmény havi összegének érvényesítését. 

5. A fentiek alapján nyilatkozom, hogy a …… hónaptól kezdődően (e hónapra is) a családi kedvezményt

a) ………………… forint összegben kívánom igénybe venni.

b) …… fő kedvezményezett eltartott után kívánom igénybe venni, akik közül …… fő a bíróság döntése alapján egyenlő időszakokban, felváltva gondozott gyermek.

Az a) és b) sorok egyikét töltse ki!


2014. jan. 9. 10:20
 1/9 anonim ***** válasza:
ha egy összegben akarod visszaigényelni jövőre az adóbevallásnál, akkor annyit kell tenned, hogy most nem adsz le nyilatkozatot és kész.
2014. jan. 9. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Így van, ha nem kéred havonta, akkor most nem töltesz ki semmit.
2014. jan. 9. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen!!
2014. jan. 9. 10:55
 4/9 anonim ***** válasza:

Én is így tudom.

De akkor mire való a 4. pont? Azt mikor kell beikszelni?

2014. jan. 10. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

"A 4. ponthoz: Ön e pontban kérheti a kifizetőt, hogy az alább megjelölt családi kedvezményt kizárólag a személyi jövedelemadó-előleg alapjával szemben vegye figyelembe. Ha e nyilatkozatot megteszi, úgy a munkáltató nem fogja alkalmazni a járulékkedvezményt még akkor sem, ha az 5. pontban megjelölt családi kedvezményre az Ön adóelőleg-alapja nem nyújt fedezetet."


Tehát: "A családi járulékkedvezmény

2014. január 1-től lehetőség van a családi kedvezményt a magánszemély járulékainak (természetbeni egészségbiztosítási járulék, pénzbeli egészségbiztosítási járulék továbbá a nyugdíjjárulék, kivéve a munkaerő-piaci járulékot) terhére is érvényesíteni, ha arra egyébként az összevont adóalap nem nyújt elegendő fedezetet. A családi kedvezmény fennmaradó keretének 16 százaléka érvényesíthető így a járulékokból. Ez a családi járulékkedvezmény. A családi járulékkedvezményt a kifizető automatikusan figyelembe veszi, ha a magánszemély a családi kedvezmény érvényesítéséről nyilatkozik. Kérheti azonban a magánszemély, hogy a járulékkedvezményt a kifizető ne alkalmazza és a családi kedvezményre jogosító keretből csak azt az összeget számolja el, ami a személyi jövedelemadó előlegének terhére érvényesíthető."

2014. jan. 10. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Szeretném megkérdezni,ha már leadtam ezt a papírt,hogy tudom visszavonni?Tehát hogy a jövő hónaptól már egyáltalán ne fizessék ki,hanem egyben szeretném majd visszakérni a 2014-es adóbevallásban.
2014. febr. 4. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Szerintem lemondó nyilatkozatot kell beadnod a munkáltatód felé. Erre nincs szerintem nyomtatvány, hanem te szerkessz egyet. Írd alá. Fénymásolj belőle magadnak is.

Ha most adod le februárban, akkor szerintem még figyelembe tudják venni. A Kincstárban, ahol számfejtik a közalkalmazottak bérét 20-áig kell beküldeni mindent. Én úgy tudom. Magáncégnél nem tudom, szerintem ezt munkáltatója válogatja. A munkaügyesedtől kérdezd meg. Tehát ha figyelembe tudják venni, akkor már a februári fizud úgy lesz számfejtve, hogy nincs benne a családi adókedvezmény. Tehát március elején ennyivel kevesebbet kapsz.

Miért akarod visszavenni? Vagy egyben szeretnéd megkapni jövőre? Vagy miért?

2014. febr. 4. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Ja most olvasom, hogy egyben szeretnéd igénybe venni. Csak mikor írom ezt, nem látom a te hozzászólásod.

Ha sikerül most leadnod és elfogadják és alkalmazzák, akkor már jövőre csak 11 hónap után tudod egybe érvényesíteni. Mivel ugye a jan-i fizudban ki lett fizetve. De gondolom ezt tudod, akkor elnézést ha kicsit többet írtam.

2014. febr. 4. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Köszönöm szépen a választ,nagyon rendes vagy!Meg is csinálom gyorsan.
2014. febr. 5. 06:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!