Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » A sógornőm minden héten...

A sógornőm minden héten megkérdezi: Na és átalussza már az éjszakát? Szopik-e még? Már elegem van. Mit mondjak?

Figyelt kérdés
Valójában ezek sablonkérdések, mert nem is figyel a válaszra.Amolyan mikor teljesítsük már ezt az elvárást ellenőrző kérdések.Beleuntam, s már lekezelő vagyok, de meg sem akarom sérteni, mégiscsak a férem testvére.
2009. dec. 3. 13:15
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

mondd hogy átalussza és hogy nem szopik. nem fogja többet megkérdezni.

Amugy Nekem is elegem van a rokonokból. egyszer mondtam is következőférjem árva lesz:-)

2009. dec. 3. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Szerintem is mondd neki azt, amit hallani akar és akkor békén hagy. Ha rajtakapna, hogy nem mondtál igazat és szóvá teszi, mondd meg neki, hogy már nem tudtad minden egyes héten hallgatni ugyanazokat a kérdéseket. Mivel valószínűleg neki fogalma sincs arról, hogy ezen kérdései téged idegesítenek, ezért kérdezget. Ezért kellene tudtára adni, hogy ezt már kérdezte egy párszor.
2009. dec. 3. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Szerintem szegény egyszerűen nem tud mit kérdezni, és úgy érzi, hogy valamit azért mégiscsak illik, hát kérdezi ezeket. Nálunk is voltak/vannak olyan kérdések, amik a könyökömön jönnek ki. Pl. most két éves a fiam, egy éve azt kérdezik egyesek (pl. a nagypapa), hogy na bilizik már? Ebben az a legrosszabb, hogy ő nagyon is figyel a válaszra, és ahányszor mondom, hogy nem, jön a szokásos: hát már lassan jó lenne elkezdeni szoktatni. De én erre mindig azt felelem, hogy jó, majd arra is sor kerül. Próbálom nem idegelni magam ezen. Különben meg ilyenek az élet más területein is vannak, tőlem annak idején egyik távoli rokonom havonta-kéthavonta megkérdezte, hogy megvan-e már a nyelvvizsgám és a jogsim. Jelentem, a nyelvvizsga megvan, a jogsi azóta se :)Az ilyen kérdéseket próbálom röviden lerendezni, aztán nem foglalkozni vele többet.
2009. dec. 3. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Ismerős a probléma. Nekem az is feltünt, hogyaz senkit nem érdekel én hogy vagyok így a szülés után, csak az, hogy van-e tejem. Ja és az sem téma, hogy hulla vagyok az éjszakázástól, a rokonaim terített asztalt várnak 3 fogásos kajával, ha látogatóba jönnek.

A kérdésedre válaszolva: én mikor találkozom vele egyből azzal kezdeném, hogy "képzeld, a baba átalussza az éjszakát már egy hete és annyi tejem van, hogy tele a fagyasztó vele és egy fél ház árát ki is árultam belőle".

Íg muszáj lesz mást kérdeznie.

2009. dec. 3. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Szerintem ezeket azok kérdezik,akiknek a gyermekük nem aludta át az éjszakát és ez megterhelte őket.Én mindig azt mondom kezdet óta,hogy átalussza,na látnád az irigy szemeket.
2009. dec. 3. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Szerintem kérdezz Te valamit, hátha akkor eltereled a figyelmét és nem teszi fel ezeket a kérdéseket.

Megkérdezheted: De veled mi van? Ti hogy vagytok?


Vagy mondd, hogy bocs, mindjárt jössz és menj ki pl. a konyhába, úgymond fordulj ki a helyzetből.

2009. dec. 3. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Én ha nagyon ideges lennék azt mondanám: Majd értesítelek ha változás következik be.

Vagy: hagyd csak a protokollkérdéseket. de ha "Amolyan mikor teljesítsük már ezt az elvárást ellenőrző kérdések.", akkor az első variáció jobb. Nekem unokatesómmal volt hasonló. Kislányként láttam utoljára, kamasz nagylányként meg rájött a beszélgethetnék velem.. Behívott hozzájuk, persze kínos csend stb. Mondtam neki, h ne haragudjon, de annyi idő telt el. Akkor még oviba járt, most meg kész felnőtt, nem tudom miről beszéljünk, hisz nem is ismerem. Nekem ez kínos, gondolom neki is, és ha nem haragszik én megyek. Nem haragudott. Valószínű közben ő is rájött, h már nem ismerjük egymást. Néha nem árt őszintének lenni.

2009. dec. 3. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Nálunk is volt hasonló,csak nálunk megvárták a választ,és kárörvendtek,mikor mondtam,hogy 2 hónap után elapadt a tejem,és tápos a gyerek.Viszont majdnem onnantól kezdve ,3 hónapos kora óta átaludta az éjjeleket.Na akkor meg fortyogtak...
2009. dec. 3. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!