Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Köldökzsinór nyakratekeredése...

Köldökzsinór nyakratekeredése miatti elhalálozás után miért nem adtAk ki a csecsemot?

Figyelt kérdés
1996-os evrol beszelunk.Ketpeteju ikerterhesseg, en 8 eves voltam. A kisfiu allitolag meghalt a mehen belul,megfolytotta a koldokzsinor. Nem adták ki a korházbol. Anyum csak a hugommal tért haza. A kerdes az h ilyenkor nem adják ki,h az ember eltemethesse a gyerekét? Kolleganomnek meséltem (48eves),megkerdezte hol szult anyum (videki korhaz), elmosolyodott es azt mondta: Biztos,hogy meghalt? Felvázolt egy osszeeskuvés elméletet miszerint lehet hogy valaki sok penzt adott valakinek hogy lehessen egy babája...vidéki korház...Mifelenk csak azt mondjak,hogy "Oda meghalni erdemes csak menni."
2014. jan. 27. 15:31
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:

Lehet, tényleg rosszul tudom, szerencsére sosem kellett megtapasztalnom ilyen borzasztó dolgot.

De hogyan lehet eltemetni, halotti anyakönyvezni egy babát, akinek nincs születési anyakönyvi kivonata, "nem is létezik"? Mi alapján temetnek egy halva született csecsemőt? Ennyi erővel az összes magzatot, aki sajnos elhalt, el lehetne temetni, akárhányadik héten született is...

2014. jan. 27. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:
És el is lehet, tekintve, hogy a gyászhoz való jog elidegeníthetetlen emberi jog. Ezért a hatályos magyar törvények szerint a 24. hét után elhalt magzatot a szülők, amennyiben kérik egyedi eljárással eltemethetik. Nem kötelesek azonban eltemettetni az időre, de halva született magzatot sem, azaz joguk van, de kötelezettségük nincsen.
2014. jan. 27. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!