Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » 7 hónapos babák anyukái:...

7 hónapos babák anyukái: milyen a napirendetek? Éjszaka felkel még a kicsi?

Figyelt kérdés
2014. jan. 28. 16:21
 1/6 anonim ***** válasza:

Az enyém még éjszaka felkel. Újból. Amióta jön a foga 3 egyszerre, éjszaka 2-3 alkalommal felkel, csak a szopás nyugtatja meg.

Napközben kétszer alszik, délelőtt meg kora délután.

Reggel 8 körül szopi, utána játék, játszószőnyegen van, forgolódik, már kezd ülni is, néha beteszem a hintába, bébikompba is. Alvás után megyünk sétálni, levegőzni 11-12 között. Ebédre főzelék plusz szopi majd délután alszik egy nagyot. Ha felkel 4 körül megint szopi majd egy kis gyümölcs, azután fürdetésig felvan.

Mivel jönnek a fogai, rettenetesen rág mindent, már adtam a kezébe főtt répát, banánt, száraz kenyeret, kiflivéget, ezeket imádja. Kanállal etetni nehéz, ő az a fajta, aki elveszi tőlem a kanalat, majd üresen szopogatja vagy ledugja a torkán.

Nagyon szereti a társaságot, mindenkire nevet, gőgicsél.

Hát hirtelen ennyi jut eszembe, kíváncsian várom, a többi baba milyen ennyi idősen.

2014. jan. 28. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Pont ma 7 hónapos. Éjszaka felkel még, általában többször is.

Reggel 6 és 7 közt ébred, elnézelődik, a szőnyegén forgolódik, felfedezi az elérhető távolságban lévő tárgyakat (körbe kúszik, néha tolat, előre még nem tud haladni, bár nagyon szeretne). 8 körül szokott cicit kérni, 9 és 10 közt valamikor elalszik egy 3/4 órára. Ébredés után kap gyümölcsöt, megint szőnyegen van, vagy rajtam, ha nem bírja a földön, én meg próbálok haladni a házimunkával. Déltájban, legkésőbb 1-kor szoptatás után ki szoktunk menni a levegőre, ott alszik is egyet, kb. 3/4 órát. Hazaérve megint elvan a földön. 2-3 tájban szokott még szopizni, aztán vagy alszik még egyet, vagy nem. Fél 6-tól pucérkodik fürdetésig, negyed 7-kor fürdetjük. Ha az utolsó alvását kihagyja, akkor már 7 körül aludni szokott, ha alszik rendesen délután, akkor 8 és fél 9 közt alszik el. Cicin altatom általában, tehát altatásokkor is eszik (kivéve persze a sétát).

2014. jan. 28. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat :). A mi napirendünk sem sokkal másabb. Aludni napközben nem nagyon szeret,de valamikor meg 3x alszik. Èjjel 2x felèbre vagy csak egyszer. Reggel 7körül kelünk: reggeli,játèk,(èn közben elmosogatok stb),játèk anyával ès 9körül rövid szundi. Amikor felkelt eszik egy joghurtot ès megint játèk ès alvásai előtt szopizik az kihagytam. Mindig ìgy alszik el. Ebèdelni 1 korul szok ès általában főzelèket,zöldsèg levest,de ma pl husit is kapott rèpával. Ezután játèk szopi ès alvás. Ha felkelt olyan 2 korul egy kicsit pihen az ölemben ès olyan 3 körül kap gyümit. Utána sèta de nem mindig alszik közben. Ha nem alszik közben akkor mèg 5órakor egy rövid szundi. Este 7kor fürdès,szopi ès 8kor már alszik is....nagyjából ennyi-azt modta nekem ma a vèdőnő,h rakjam külön szobába őt ès h már leszokhatna a szopiról. Angliában èlünk ès itt az anyukák nem szoptatnak. Azt már nem is mertem mondani,h csak ùgy alszik el. Próbáltam már eltatni simivel ès nem kapott tejet előtte. Az lett a vège,h egèsz nap sirdogált ès semmi nem volt jó neki. Csak ha mellette vagyok vègig úgy alszik. Szerintetek valamit elrontottam?
2014. jan. 29. 14:34
 4/6 anonim ***** válasza:
Nem hiszem, hogy elrontottál bármit, szerintem természetes, hogy egy baba cicin alszik el, az ismeretségi körömben a szopós gyerekeknél ez még másfél-két évesen is teljesen általános. Én azon sem akadok fenn, hogy éjjel felébred. Én is majdnem minden éjjel legalább egyszer felkelek inni, miért pont a 7 hónaposom ne keljen fel? Szerintem, ha neked nem teher, akkor nyugodtan csináld így. Egyébként is, mindent, ahogy jól esik, általában ez jobb megoldás, mint mindenkihez igazodni.
2014. jan. 29. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Szia, én az első válaszoló vagyok, nekem a 3. gyerkőcöm a 7 hónapos, a testvéreit is szoptattam kb. 15 hós korukig, addig volt tejem, és őt is minél tovább szeretném.

Lehet, hogy Angliában nem divat a szoptatás, de te ne foglalkozz vele! Nekem a másik kettő is cicin aludt el, mégis maguktól leszoktak róla, mikor már nagyobbak voltak.

Ez az időszak elmúlik, hidd el, de az anyatejjel minden szempontból csak jót adunk nekik, hát szoptasd csak nyugodtan, jól csinálod!

2014. jan. 30. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszi a biztatást! Az elejèn elèggè megszenvedtem h szoptathassak. Vèrzett a mellbimbóm kicsi meg volt h vèrt köhögött fel miatta. Sìrtan is szoptatás közben....szeretek szoptatni ès jó nèzni őt mikor közben elszundizik. Mindig kukucskál közben hogy ott e vagyok. Csak a legjobbat akarom neki ugyhogy szoptatom amig igènyli :)
2014. febr. 5. 12:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!