Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Két hetes tejterhelésnél...

Két hetes tejterhelésnél mikor jelentkeztek allergiás tünetek? Már ha jelentkeztek?

Figyelt kérdés
2014. jan. 29. 04:35
 1/7 anonim ***** válasza:
Ezt nem lehet tudni előre. Van, akinek néhány nap, hét. De olyan is van, akinek hónapok, évek. Persze több (sokkal) olyan, akinek sosem lesz probléma. A lányomnál 3-4 hónap után lett tele a szervezete, és kezdett el reklamálni. Kiütéses, foltos lett.
2014. jan. 29. 06:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Nekunk 1 honap volt!

"ha" tapszerrol valtottunk simara es kereken ra 1 honapra, napi 8-10 hasmenese lett...

Nalunk ennyi jele volt.

2014. jan. 29. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Mekkora a babád, és milyen ez a 2 hetes tejterhelés? Azért kérdezem, mert a kisfiam 16 hónapos, feltételezett tejallergia miatt eddig nem kaphatott semmilyen tejterméket. Most azt mondta a gasztroenterológus, hogy adjak neki fél deci forralt laktózmentes tejet, és ha 2-3 napig nem látok allergiás reakciót, akkor próbálkozhatunk tejtermékekkel. Nem volt hasmenése, és az ekcémája sem romlott, úgyhogy én most már elkezdem a többi tejtermék bevezetését.
2014. jan. 29. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
A tehéntejrol van szó? Nem akarok polemizalni....de semmi nem indokolja embereknél a tejfogyasztast.Csak árt, mert nem megemesztheto.Lanyom három eves mult.beteges, köhögos, megfazos gyerek volt.Kezembe akadt egy konyv, Kina tanulmány címmel. Ebben jutnak arra a vizsgálati eredményre amit fent írtam. Nos én kb egy éve nem adok tehentejet neki.rizs illetve mandulatejjel pótolom. Sokkal de sokkal jobban van a gyerek.ajanlom az utana olvasast.ja, es még annyi, hogy sajnos csak hat hónapos korig szoptattam viszont ha lenne még egy tovább is tenném. ..az az egyetlen tej amire szükségük van.nem a tehéntejre.
2014. jan. 29. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Hú! Pedig reménykedtem,hogy ha a két hét alatt nem jelentkezik semmi, akkor kinőtte! Egyébként két éves a fiam! Most már 2 dl kap legalább egy nap kakaót és lekopogom, eddig még semmi baja!

Én megértem azt is aki ellenzi a tehéntejet, de itt nem is kizárólag a tejről van szó, hanem minden másról.

Elég rossz,hogy minden nap kéri a sajtot, de nem adhatok neki. Vagy,hogy múltkor meglátott a vendégségben egy tejszeletet, és szülőként elég nehéz azt mondani,hogy te ezt nem ehetsz!

2014. jan. 29. 14:37
 6/7 A kérdező kommentje:

Kedves 3-as! Hú, hát elég lazán veszi a ti gasztrósotok.

Nálunk akár magánba csináltatom, akár sztk-san az első 3 órában eleve figyelik, nehogy olyan allergiás reakció lépjen fel, ami életveszélyes. És utána is csak fokozatosan lehet emelni a tejadagot. A 2. hét végére kell eljutni oda,hogy kb. 2*2 dl igyon!

2014. jan. 29. 14:45
 7/7 anonim ***** válasza:

Megértelek, kérdező, én is annyira szeretném már, ha a kisfiam ugyanazt ehetné, mint a 3 éves bátyja, olyan nehéz megértetni vele, hogy ő nem kaphat pl. péksütit vagy túró rudit, amikor a tesó ott eszi előtte boldogan. És a nagyobbik sem értené meg, miért ne ehetne ilyeneket otthon, ha eddig szabad volt. Én már leszoktam a tejet ételekről, kettőnknek főzök tejmenteset, de a család összes tagját nem kényszeríthetem tejmentes diétára.

Ma újra adtam a picurnak fél deci forralt laktózmentes tejet, biztos, ami biztos, még megfigyelem pár napig, aztán ha nincs gond, jöhet a natúr joghurt.

Még annyit hozzátennék, hogy egy ideje adok a kisfiamnak Pro-Kidet és egy másik, probiotikumokat is tartalmazó étrendkiegészítőt.

3. válaszoló

2014. jan. 29. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!