Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Anyukák hogy/mivel szoktatok...

Anyukák hogy/mivel szoktatok takarékoskodni?

Figyelt kérdés
3 gyerek van, 200ezer körül van a bevétel, albérletben vagyunk, de egyszerűen lehetetlen beosztani. Kajára havi 10-15 ezer marad.
2014. jan. 29. 15:56
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

huh durva...

hmm...én pl mosószert veszek,no name-et,mondjuk nekem ez elvi dolog,én nem hiszem hogy van különbség a drágább meg az olcsó között.Szóval az adagoló pohárba nem teszem tele,viszont hígítom vízzel.A ruháknak is jó,mert nem ragad rá a por,meg több ideig elég.Öblítőnek esetes vizet használok.

Kajában is lehet ügyeskedni,de szerintem nektek lehet több kell mint ügyeskedés...mekkora a pici?nem tudsz mellett bevállalni valamit?

2014. jan. 29. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Eurós boltban pl. jó áron lehet tisztító és tisztalkodo szerephez jutni. Kaját mi főleg Aldi és Lidl -ben veszünk. Ruhákat hasznaltan veszem fb-os adok-veszek klubokban. Az izzoink energiatakarékosak. A szemetet szelektíven gyűjtjük. A pelenka és popsitörlő no name típusú.
2014. jan. 29. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Mennyi idősek a gyerekek?
2014. jan. 29. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Étellel lehet jól takarékoskodni (alapanyaggal, idővel és egységre jutó költségben is), ha egyszerre nagy adagokat főzöl és lefagyasztod a készételt, amit már csak felengedni és mikrózni lehet.


Én jó minőségű mosószert veszek, de 1/2 vagy 1/3 arányban mosószódát adok hozzá (2 kg párszáz Ft) sokáig elég és így nem megy a költségtakarékosság a minőség rovására.


Áram számlán valóban lehet úgy spórolni, hogy reggel, amikor elmentek otthonról a stand by üzemmódokat is kikapcsolod és tényleg áramtalanítod a tévét, számítógépet, routert, felvevőt stb.


Nyáron, amikor szezonja van és olcsó, akkor kell lefagyasztani epret, málnát, meggyet, főzni esetleg lekvárt, petrezselyezöldet összevágni, bezacskózni stb.


Nem tudom, hogy milyen környéken és mekkora albérletben vagytok- de esetleg lehetne kisebbre cserélni vagy ugyanekkorára egy kevésbé felkapott környéken? Az sokat segítene.


Vani nettó 40 eFt az egy főre jutótok: esélyes, hogy ilyen összegnél már jár nektek valamilyen támogatás, akár gyermekvételmi is- nézz utána a lakóhelyetek önkormányzatánál.

2014. jan. 29. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Mosószer, mosogatószer, tusfürdő, popsitörlő, pelenka ezekből mindig a legolcsóbbat veszem. Főzni többnapra szoktam. Csak a picinek veszek drágább fürdetőt, sampont, mert nagyon fehér a kis bőre és érzékeny. Ruhára egyáltalán nem költünk.
2014. jan. 29. 16:31
 6/11 anonim ***** válasza:

huhh sajnos nincs ötletem,én s sokat gondolkodom,hogy kellenne faragni a költségekből,de azért nekünk jóval több marad.


Mennyi megy el az albérletre+rezsire?Mekkora a lakás?

2014. jan. 29. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
55nm-es, 2 szobás. Most 84ezret fizettünk, ebből 28 ezer csak a gáz volt. De ezen kívül fizetünk még csekkeket és kölcsönt is.
2014. jan. 29. 16:58
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
nem tudom tudsz-e házi tejet venni a környéken,nálunk árulnak,220 ft 1 liter, ezt megaltatom,teszek hozzá 4 ek cukort,25 dkg búzadarát,összefőzöm,gombócokat gyúrok,meghempergetem prézlibe(reszelt szárazkenyér)és kész is a hamis túrógombóc.Tudom ez csak 1 tipp,de irtó sok kijön belőle és eléggé laktató,ha 2 l-ből csinálom akkor akár 4 napra is elég!Nálunk 2 gyerek van
2014. jan. 29. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
68%

Huha kajára pokoli kevés! Nekem is 3 gyerekem van, kettő előző házasságból, s úgy neveljük őket, hogy 1 hét nálunk, 1 hét apjuknál. Így 2 hétig 3-an, 2 hétig 5-en vagyunk. De a 80 ezer ft sokszor kevés a kajára, így is pokolian spórolok! Nem tudom hogy tudod beosztani. Most a gyerekkedvezménnyel sokkal többet fogtok kézhez kapni! Az azért gondolom segíteni fog.

Idáig 189000ft volt a nettóm, de januártól 236000ft körül lesz. Igaz emeltek kb. 9 ezret, de kb. 40 ezer így is a különbség.

2014. jan. 29. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Takarítani ecettel szoktam, öblítő helyett is ezt használok, a mosóporhoz én is keverek mosószódát.

Minden hónapban van elkülönítve pár ezer ft, hogyha látok akciósan valami kaját ,akkor 2-3 csomaggal betárazok belőle. pl kifogok 50%-osban húst, akkor megveszem és megy a fagyóba.

Főzni nagy adagot szoktam, kész vagy félkész kaják mennek a fagyóba. Előre tervezem a menüt, hogy tudjam mim van, nagyjából mit lehet kihozni belőle és mit kell még venni hozzá. Ez néha változik attól függően, hogyha kapok valamit nagyon olcsón...

Idénygyümölcsből befőzök, sütit/rágcsálnivalót nemigen veszünk. Ha tudok, csinálok tésztafélét, azt se kelljen venni... Régi szakácskönyvekből kotortam jó kis spórolós recepteket, meg kifaggattam nagyimat, hogy egy csirkéből hogy lehet 4-5 félét főzni... nálunk nagyon megy a maradék-hasznosítás is, nincs kidobott kaja.

Amit lehet, csereberélek ismerősökkel, vagy eladok teszveszen-vaterán.

2014. jan. 31. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!