Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Szmogriadó esetén kiviszitek...

Zsófianyu kérdése:

Szmogriadó esetén kiviszitek a gyerekeket sétálni, ha nem valami kötelező programra kell mennetek?

Figyelt kérdés
Kisfiunk 13 hónapos, a 13. Kerületben lakunk a Váci út mellett. Kicsit meg is vagyunk fázva, tegnap bejelentették a szmogriadó tájékoztatási fokozatát. Semmi kötelező programunk nincs, ami miatt ki kellene mennünk. Érdekelne, hogy ki mit gondol erről!

2014. jan. 30. 08:56
 1/9 anonim ***** válasza:
Én semmiképp nem vinném ki szmogriadó esetén.
2014. jan. 30. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Persze hogy kiviszem. A nagyot vinni kell Oviba. Az Oviban is kiviszik őket az udvarra. Szalonna sütésnél is szívjuk a füstöt, vagy ha tüzet rakunk a fás kazánba a pincébe:)
2014. jan. 30. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
"A porszemcsék ingerlik a szem kötőhártyáját, a légutak nyálkahártyáját. A szálló por különböző légzőszervi megbetegedéseket okoz, mint pl. asztma, tüdőrák. A legveszélyesebb a már említett PM2,5 frakció, amely eljut a tüdőhólyagokba és ott leülepszik, ezzel rontja annak gázcserélő képességét, és gyulladást okoz. Az oxigén-felvétel romlása közvetve terheli a szív- és érrendszert." Lehet, hogy az oviban is kiviszik őket, de szerintem rosszul teszik.
2014. jan. 30. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Persze, napi 1-2 órát kint vagyunk, még akkor is, ha cigánygyerekek potyognak az égből.

Egyedül nevelem, kutyát le kell vinni, boltba kell menni stb., nem ülhetünk otthon se szmog, se eső, hó miatt.

2014. jan. 30. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.

Természtesen a kutyasétáltatás, ha egyedül vagytok, akkor oké, még a bevásárlás is, bár én azért nem megyek minden nap boltba, ha egy nap kimarad, még tudunk mit enni...

Szóval szerintem nem teszek neki rosszabbat azzal, ha bent játszunk, mint ha kimegyünk szmogot szívni.

Jó lenne vidéken lakni, ahol nincs szmog és a kertben játszhat a manó, de arra még várni kell kicsit.

2014. jan. 30. 09:32
 6/9 anonim ***** válasza:
Szia! Mi Újpesten lakunk, itt az Árpád út füstjét/porát szívjuk, a helyzet tehát hasonló. Én sem voltam lent a gyerekkel a héten, azaz hétfőn csak anyósomhoz szaladtunk át, illetve tegnap elvittem a védőnőhöz, de azt is autóval, ennyit voltunk lent. A másik oldala a dolognak az, hogy ha már lecipeltem eddig a lépcsőn a babakocsit, akkor lent voltunk minimum 1,5-2 órát, de most, hogy ilyen sár és latyak van, és a babakocsi kereke összeszedi a koszt, amit aztán hozhatok be a lakásba (nincs se tárolónk, se garázsunk, az előszobában tartjuk a kocsit), hááát, nem szívesen megyek ki vele én sem. Bevásárolni elugrok akkor, ha hazaér a párom, vagy ha anyósom tud vigyázni a gyerekre, de tegnap este is szabályosan narancssárga volt a szmogtól az ég. Így én nem megyek le, inkább többször szellőztetek.
2014. jan. 30. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

4-es vagyok

Ha nem egyedül voltnék a gyerekkel, szerintem én se vinném hatalmas szmogban, vagy szakadó esőben.

2014. jan. 30. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Háát... ha a Váci út mellett laknék, akkor lehet, hogy sosem mennénk le... :) Na jó, gondolom nem annyira drasztikus a helyzet, de mi is újpest, és már ez is sok nekem. Az Árpát út Rózsa kereszteződésén szinte rohanunk át a két gyerekkel, nem lámpa miatt, hanem mert olyan büdös van, hogy én nem kapok levegőt, nemhogy a két gyerek ott alacsonyan.... Mi is tervezzük a vidékre költözést, dehát ahol tényleg jó levegő van (a balaton felvidéken, vagy nyugati határmentén) annyira messzire azért nem.

Nálunk mindkét gyerkőc kruppos, így csodaszámba megy, hogy mostanában nem betetgedtek meg. Pedig nekik sem jó a szmogos levegő, ráadásul a dokinénink szerint ha erős a K-i szél, a szemétégető kénes füstjét erre fújja, akkor borítékolható a krupp. Tele van olyankor a rendelő.

Ennek ellenére az oviba a nagyért kell menni, meg egyszer egy nap mindneképpen kell levegőzni. Próbáljuk kelrülni a forgalmas utakat, de nehéz, ha az ovi/bölcsink arra van.

Sokszor inkább kerülő úton megyünk bent a házak között, nem tudom mennyit ér.

A bölcsiben sosem vitték ki őket, ha hivatalosan szmogriadó volt, ezt ki is írták minden reggel a faliújságra. Az oviban mindig kiviszik őket, ha fúj, ha hóesés van, éppen akkor nem mennek ki, ha eső esik. A múltkor megkérdeztem az ovónénit hogy voltak e kint (szintén szmötyi szmogos idő volt) és mondta, hogy igen, hacsak egy fél órára is, de kimennek, mert a gyerekeknek szokni kell a levegőt, edződniük kell. Valami van benne, meg ők már annyira nem kicsik (3+).

Én a kicsivel ma csak a közértbe szaladtunk le babakocsi nélkül, kb. fél óra volt.


Amit írtak a szálló porról valóban igaz lehet, én már rettegek tényleg már mániákusan, hogy mi lesz a gyerekkel 30 évesen, ha most is ezt kell szívniuk, de szerintem ha már nagyvárosba születik valaki, sőt írod, hogy a váci út mellett laktok, akkor nem az az évi x nap szmogriadós nap fog "megbetegíteni" senkit, hanem a folyamatos ottani életmód.

Szoktunk járni vidéken elég sűrűn, szívjuk magunkba a jó levegőt, mintha raktározná a szervezet (jól esik ezt gondolni), és mikor Bp határához érünk, már érzem a büdöset, már fulladozom, mire visszaszokik a szervezetem. Szörnyű. Na, bocs, hogy hosszú lett, én ezt gondolom erről. (Tényleg Svédországba kell költözni :)

2014. jan. 30. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Nem vinném ki!!! Főleg nem,ha beteg!!!
2014. júl. 1. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!