Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ha lenyelt egy lego darabot a...

Ha lenyelt egy lego darabot a gyerek, elvigyük orvoshoz?

Figyelt kérdés
A párom 10 éves fia lenyelt egy lego bukósisak plexit. Én félek, hogy ha rossz irányban indul el kifelé, beleakad a beleibe. Az anyja felhívta a gyerekkórházat, ahol azt mondták, ki fog jönni 2-3 napon belül. A párommal mi azért nem vagyunk nyugodtak. Erről a darabról van szó: http://p1. vatera.hu/photos/b4/ae/96e6_1_300. jpg
2014. febr. 1. 19:04
 1/8 anonim ***** válasza:
Nem kell, semmi baja sem lesz egy ekkora darabtól. Azért 10 évesen hogy nyelte le?????
2014. febr. 1. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Én attól félek, hogy nem a kerek oldalával indul meg kifelé és átszakítja a beleket.

Nem tudom hogy nyelte le, nem velünk volt a gyerek. Elmondása alapján finom volt és szopogatta.

2014. febr. 1. 19:09
 3/8 anonim ***** válasza:
54%

Olyan nincs, hogy kiszakítja a beleket, erre még egy hegyes valami sem képes.

Ugyanis a beleknek van egy olyan reflexe, hogy ha valami hegyesebb dolog ér a belsö felülethez, ott öszehúzódik, "megfogja" azt, és a bélmozgás megfordítja, hogy a tompa vége legyen elöre, vagy ha midnkét vége hegyes, akkor forog, de nem tudja kiszúrni.

2014. febr. 1. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm, megnyugtattál egy kicsit!
2014. febr. 1. 19:16
 5/8 anonim ***** válasza:
Ki fogja kakilni nincs erre szebb szó de így lesz, figyeld majd.
2014. febr. 1. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Ja nem olvastam hirtelen babára gondoltam...na bocsánat. Akkor majd figyelje.
2014. febr. 1. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Egy duplo kockával bevinném, de egy ilyen kis sisakkal nem:) túlaggódod.

Lányom 1 évesen anno kiharapra a mobilom egyik gombját. Másnap túrtam a kakit, meglett, vissza raktam, s működött tovább:)

2014. febr. 1. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

a lányom 7 hónaposan ettől nagyobb műanyagot nyelt le.Persze bevittük,mert még olyan kicsi volt.Megnézték,de azt mondták nincs semmi gond kifog jönni.


A barátnőm lány nem rég egy elemet nyelt le (nem tudom mekkorát),rohantak vele a kórházba,de vizsgálat után őket is haza küldték(pedig az elem azért veszélyes.Azt mondták,ha másnap 11 óráig nem jön ki akkor menjenek vissza,és kiveszik.

2014. febr. 2. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!