Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Második gyerek 6 év korkülönbs...

Második gyerek 6 év korkülönbséggel?

Figyelt kérdés
Több okból nem vállaltunk második babát korábban. Mostanában viszont már rendszeres téma, hogy mégiscsak jó lenne még egy gyerek, de tele vagyok kétséggel:most jó munkám van, de mi lesz, ha nem vesznek majd vissza? Szomorú, de sajnos úgy érzem, ez is megeshet. Sajnos nagyon borúsan látom országunk jövőjét-ez által a családunk jövőjét is...Túlságosan realista vagyok? Ti éltetek át hasonlót a kis testvér születése előtt?
2014. jan. 27. 19:09
 1/8 anonim ***** válasza:
88%
Nem szerencsére. Én mindig a jó dolgokat látom meg és ezzel a hozzáállással mindig a maximumot ki tudom hozni minden helyzetből:)
2014. jan. 27. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
88%

A férjem és az öccse közt is 6 év a korkülönbség és náluk ez nagyon jól bevált. Nagyon jó testvérek voltak mindig is és most is. Jól elvoltak kicsinek is és most felnőttként is mindenben számíthatnak egymásra.

Mi is pont olyan helyzetben vagyunk, hogy nem tudjuk, hogy lesz-e második gyerek vagy sem. De mindig is úgy terveztük, hogy 5-6 év korkülönbséget szeretnénk majd a gyerekeink közt.

Ez nem is kevés, de még nem is olyan sok.

De igazából ezt mindenkinek maga kell eldönteni, hogy tudja és akarja-e vállalni, látja értelmét, vagy sem. Igazából ez, hogy visszavesznek-e szülés után pár évvel, vagy sem, ezt senki nem tudja előre. De ha nem vesznek vissza, akkor az ember meg megpróbál máshol elhelyezkedni. De igazából nagyon-nagyon nehéz a mai világban egy normális munkahelyet találni, ami család szempontjából is jó.

2014. jan. 27. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
72%

.Túlságosan realista vagyok?

Nem,hanem pesszimista. Ha realista,vagy optimista lennél nem kérdeznél ilyeneket,hogy 6 év????

2014. jan. 27. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
88%

Azért kattintottam, mert a tesóm és én köztem is 6 év van. Egynél meg szerettek volna állni a szüleim, mert a tesómmal nem volt minden rendben születésekor, és sanszos volt, hogy a második baba beteg lehet.

Végül azért csak lettem, Czeizel Endre tanácsára, aki semmi tudományosat nem mondott, csak azt, hogyy ha nem csapnak bele a második gyerekbe, mert félnek, akkor később nagyon fogják sajnálni. A betegség pedig nem élet-halál kérdése volt.

A szüleim mindig mesélték, hogy nagyon jól tették, hogy belevágtak, mert hiányozna nekik a második gyerek. És a tesómnak is én. És nekem is a tesóm :)

Ráadásul happy end: se a tesóm, se én nem bizonyultunk végül betegnek.


Egy szó mint száz: ha a munkád miatt lemondasz a babáról, többről mondasz le, mint ha esetleg munkát kell váltanod, vagy keresgélned Gyes után.

Ez az én személyes véleményem.

2014. jan. 27. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Engem sem vettek vissza,na bumm..rosszul esett,de mikor elhelyezkedtem újra,egy idő után jött a 3. baba,nem volt kérdés,h megtartjuk-e,most gyed-en vagyok,hogy visszavesznek-e?nem tudom,de a gyerek megérte,majd keresek másik munkát,több babát már úgy sem tervezünk,sztem sok egy kicsit a 6 év,de ezt minden család maga dönti el+ a sors,meg a gyerekek természete
2014. jan. 28. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Nálunk is 6 év a különbség. Nem voltunk soha jó testvérek. A szüleimnek biztos jó volt, mert sokat segítettem, meg a húgomnak is, mert húztam (nagyon sok mindent nagyon hamar megtanult), de én soha nem tudtam vele játszani pl. Mire olyan nagy lett, hogy játszani tudott, addigra én kinőttem belőle...
2014. jan. 28. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

moira: arról nem a hat év tehet. Köztünk is hat év van (fentebb írtam), a tesóm ráadásul fiú, mégis a legjobb barátok voltunk és vagyunk a mai napig.

Nyilván a közeli kor megkönnyíthette volna a dolgot, de szvsz a távolabbi születés sem nehezít. Alkat kérdése, meg nevelésé.

2014. jan. 28. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Na mindegy, lényeg, hogy nekünk nem jött össze, annak ellenére sem, hogy az én kérésemre született meg. Csak szerettem volna egy ellenpéldát is mutatni.
2014. jan. 28. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!