Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Legyek anya, háziasszony, jó...

Legyek anya, háziasszony, jó meny! , jó munkaerő és feleség, de úgy, hogy ápolt, csinos, szülés előtti súlyom, jó alakom visszanyerjem, mert érezhetőleg rámegy a szexuális éeltünk erre. Ezt meg lehet csinálni?

Figyelt kérdés
... mert nekem az az érzésem, hogy nem vagyok rá képes. A lassan két éves lányunk mellett, mikor van egy kis szabadidőm csak az jár a fejemben, hogy mi az amire lesz időm a takarításból, hiába rakok rendet, nem lehet tartani, mindig úgy néz ki a ház mintha bomba robbant volna. Eddig nem is nagyon volt időm sportolni, most elkezdtem, de már abban az időben is úgy megyek el itthonról, hogy lelkiismeretfurdalásom van, hogy a férjem dolgozik és még du. sem tud pihenni, mert vigyázzon a gyerekre. Főzni is kéne persze, de ez sem mindig sikerül, részmunkával már visszadolgozom melóba. Ti, hogy vagytok képesek mindent úgy csinálni, hogy az időbe is beleférjetek, és ha a nagyszülők kicsit elviszik az unokát, még tudjatok pihenni is? mert én már nem tudom mikor tudtam úgy nyugodtan itthon pihenni pár órát, hogy ne az járt volna a fejemben, hogy már megint honnan kezdjem a takarítást, mi a fontosabb a lakás körüli teendőkben?
2009. dec. 6. 13:14
 1/9 A kérdező kommentje:
ha néha el tudok menni kozmetikushoz, fodrászhoz, megint úgy érzem, hogy már elhagytam a gyerket magamért, és ezért főleg anyósomék (ha rájuk bízom) úgy néznek rám, mintha azt kérdeznék, hogy mindig miért van annyi bajom, mert most is a kozmetikushoz megyek. Vagyis ha oda elérek akkormeg mit sírok, hogy nincs idom vasalni. Na de ők nem szoktak csak úgy jönni és megkérdezzék, hogy nem-e lenne szükségünk egy kis szabadidőre, viszont éreztetik ha ügyelnek, hogy na akkor most rendben kéne legyek mindennel, hiszen ők segítettek,és egy jó ideig ne is vigyem többet a gyereket.
2009. dec. 6. 13:17
 2/9 anonim ***** válasza:

Sehogy :) Néha jóanyám letol, hogy szinte sosincs rend a lakásban (de, szokott lenni, kb 10 percig), mindig azt mondom neki, hogy inkább van egy jókedvű gyerekem, és egy jókedvű saját magam, mint hogy ezek a dolgok a takarítás miatt sérüljenek :) Jó, nyilván nem retekben élünk, de ha kicsit szana szét vannak a dolgok, az nekem nem akkora tragédia, mint ha nincs időm a gyerekkel játszani, vagy nincs időm olvasni egy kicsit.

Mondjuk ha a nagyi elviszi kicsit a gyereket, akkor ki szoktam takarítani, mert különben rossz érzésem lenne, hogy na most van időm rendbe tenni a lakást, és mégsem csinálom.

2009. dec. 6. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
67%

Először is ha pihensz, akkor pihenj és ne máson gondolkozz, mert különben kidobott idő az egész.

Meg lehet mindent csinálni, csak jól meg kell szervezned a napod. Nem tudom mekkora a lakásod, házad, a mién 220 m2 én napi 2 óra bőven elég, hogy ragyogjon. A főzés is megvan 1 óra alatt. az 3. A kicsivel is foglalkozol 3 órát, akkor 6 órád ment el a napból. 1 óra sport, 1 óra semmittevés az 8 óra. Még mindíg marad 8 órád alusni, szeretkezni és marad 8 órád sétálni, vásárolni, olvasni, zenét hallgatni.

Tisztában vagyok vele, hogy a dolog nem ilyen egyszerű (3 gyerekem van) de így állj hozzá. És nagyon fontos, hogy megtanulj teljesen kikapcsolni.

2009. dec. 6. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Nem kell a háztartásban maximalista és tisztaságmániásnak lenni.Én pl.sosem vasalok(inkább úgy teregetek,ha meg olyat kell felvenni,akkor vasalom ki),kidobott időnek tartom.Helyette csinálok valamit,ami szórakoztat és kikapcsol.Oszd be az idődet.Amiatt,hogy a párod van a gyerkőccel,ne legyen lelkiismeretfurdalásod,úgyan úgy az ő gyereke is,ahogy a tiéd és ugyan úgy fáradt lehetsz,ahogy ő.Az én párom pl. besegít takarítani.Egy férfinek sem esett le még a karikagyűrű az ujjáról,mert porszívozott.Kell magadra/magatokra is időt szánni,mert a kapcsolatotok fogja meginni a levét.A párod panaszkodik valamiért pl.ha kozmetikushoz mész?A nagyszülők,meg azért is nagyszülők,hogy vigyázzanak az unokára és "kényeztessék" a gyerkőcöt,míg anyát kényeztetik néha :-)
2009. dec. 6. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Én a múltkor feltettem egy hasonló kérdést és egy 3 gyerekes anyuka úgy leb.szott, hogy csak néztem. Mit sírok azzal az 1 gyerekemmel neki 3 van és mindenre van ideje.

Ne foglalkozz annyit a takarítással. Mi úgy csináljuk, hogy péntek déu. a férjem vigyáz a gyerekre én meg kitakarítok. Vagy minden nap 1 szobát takarítok. Én már vagy másfél éve nem voltam kozmetikushoz, mert bamba vagyok és nem merek vezetni a városban a férjem meg nem taxis. Ha van rá lehetőséged MENJ fodrászhoz meg kozmetikushoz, ne legyen lelkiismeret furdalásod!!!!

2009. dec. 6. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Az előzőeknek totál igaza van. Időbeosztás kérdése minden. Én mellette külön angolra járok, egyedül az anyukám vigyáz a kiscsajra amikor a tanárnál vagyok ez heti 2 órát jelent. Férjem amiben tud segít, pedig ő is melozik és fél éve vettünk 1 új házat ami 80% van kész. Szóval van mire nézni. Én úgy szoktam, ha pl a gyerek alszik hagyok csapot papot és tanulok míg fel nem kel. A háztartást úgy időzítem amikor a gyerek fent van. Főzésnél adj neki 1 fakanalat tuti érdekelni fogja...stb. Gondold végig mit szeretnél aznap vagy másnap csinálni, aztán ha sok akkor szelektálj... Fodrászhoz fél éve nem jutottam el, most akarok karácsony előtt elmenni, de az is házhoz jövős... szóval nem egyszerű, de meg kell mindent szervezni.

Sokan mákosak vagytok, nekem csak anyukám tud vigyázni a lányomra, amikor órám van, mert ő is melózik állandóan. Anyósék nem kíváncsiak a gyerekre annyira. Míg mi is ott vagyunk etyem-petyem...aztán vidd a francba, pedig nem 1 hisztis elkényeztetett kölyök. A barátokra sem tudom bízni, kinek milyen problémája van, így csak magunkra számíthatok/unk.

2009. dec. 6. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Nagyon sok jó ötletet olvastam itt :)

Nekem 2 gyerkőc van, egy 2 éves és egy 2 hónapos. A ház elég nagy de én is úgy vagyok vele, hogy nem tudom tökéletesre takarítani mindennap, de már nem is célom.

Férjemet is bevonom mostmár lelkifuri nélkül, mert ő is jobban jár, hiszen ha hullára kifáradok akkor semmi időm és kedvem nincs bármi jó dologhoz (lásd szex :)) vagy beszélgetés, hogy az őt is rosszul érintené.:)

Nálunk egyáltalán nem viszi el sose senki a gyerekeket, mert 4 nagyszülőből 3 él de azok közül egy sem kiváncsi ránk, bárhogy erőlködünk (de ez egy más téma).

Mi fodrászhoz együtt járunk családilag, kozmetikust ilyesmit meg már el is felejtettem hogy van olyan.

Én is akkor kapcsolódok ki, mikor alszanak a gyerekek, hálistennek jó alvó mindkettő.

2009. dec. 6. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat. Egyetértek, hogy szervezés kérdése az egész, de az valahogy nem az erősségem. Ennek ellenére, próbálkozom, de van mikor úgy érzem, hogy nem működik jól. :-)

A nagyszülők meg szerintem is kéne örüljenek, hogy az unokajukkal lehetnek, ami az én szüleimet illeti nincs is gond, csak ők dolgoznak és rájuk inkább hétvégén számíthatok. Anyósomék úgy vannak, ha viszem, hát elvállalják, de azt nem mondhatom, hogy azok a típusu nagyszülők akik mindig örülnek ha ott az unoka. Ezt szoktam érezni, mivel nem ő az egyedüli unoka, és a mésokkal sokkal többet vannak, ez is ki szokta borítani nálam a bilit.

2009. dec. 6. 19:07
 9/9 anonim ***** válasza:

ismerős... én alig 1 hónapja készülök a fodrászhoz, és még mindig nem tudtam eljutni. Meg rendszeresen megkapom - a férjemtől is, hogy te itthon vagy egész nap, neked könnyü...10 hós a babám - nekem is segitenek - ha többször szólok, de mindig tudtomra adják (a nagyszülők) - hogy mennyi mindent kellett volna elégezni az idő alatt. Barátnőm szerint ne foglalkozzak ezzel, engedjem el magam - hát ez nekem sem megy. És hiába vagyok otthon, a lakás mindig rendetlen - mondjuk ebbe

beletörődtem, ez van. Eggyetértek Veled, nem könnyü

2009. dec. 7. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!