Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Vajon az állatok sokkal...

Vajon az állatok sokkal könnyebben hozzák világra az utódjaikat, mint az emberek? - annyira kínkeservesen születnek meg a babák.

Figyelt kérdés
2014. febr. 2. 19:03
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
92%
Nem hinném.
2014. febr. 2. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
75%
Nem csak ők nem tudnak ordítani.
2014. febr. 2. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
97%

Én azt olvastam, hogy az embernek a legnagyobb a feje arányaiban, így a szülése is a legnehezebb.

Az állatoknak sem könnyű az tuti (mondjuk én csak a macskánkat láttam szülni szegényt).

De az is biztos, h az állatok egyedül (99%, a teheneket lovakat akármiket ne vegyük ide) csinálják végig, a nők egy része meg belehalna!

2014. febr. 2. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

Igen, sokkal könnyeb nekik. Egyrészt teljesen más a kisállat testfelépítése, így könnyebb kifér. Másrészt annyi idő alatt amíg egy nő kiszenved egy gyereket, addig van olyan állat aki 10-et is megszül. Egy ember már két kisbabát sem igen tudna természetes úton megszülni.

Ja és az állatok is tudnak "ordítani" (nyüszíteni, nyávogni stb) közben.

2014. febr. 2. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

mi ezt tanultuk, ti nem? :O


nagy az emberek feje, az évezredek alatt nőtt az agyunk, így a fejünk is, viszont a medencénk nem nőtt. ezért nagyon nehéz a szülés nekünk, sőt kutatók azt mondják, hogy pár száz év múlva már nem is igen lesz, csak császár :O


egyébként vannak állatok akik alvás közben szülnek meg, van olyan medve amelyik a téli álom alatt, gyakorlatilag csak kicsusszan a macibébi :)

2014. febr. 2. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
Igen? :O Erről nem is hallottam. De jó a maciknak! :)
2014. febr. 2. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

Általában könnyebben szülnek az állatok. Nézz meg egy egeret, egy kutyát, mindegyiknek nyújtott a buksija . Az embergyereké meg szép kerek. Na vajon melyik jön ki könnyebben? :-)

esetleg ezt olvasd el:

[link]

2014. febr. 2. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

Köszi.


Csak akkor az hogy lehet, hogy az állatkák föl is tudnak rögtön állni / illetve, hogy a csecsemőnek 9-12 hónapra van szüksége ehhez, amikor az állatok sem hordják olyan soká a kisállatukat?


Az oké, hogy az elménk nagyon fejletlen, de pl. az izomzatunk miért? Vagy az állatoké miért nem?

2014. febr. 2. 19:53
 9/13 anonim ***** válasza:
100%

Én is így hallottam, hogy egyrészt az ember felállt, és a csontozat alakulása is hátráltat, valamint az ember feje-agytérfogata- nőtt és a medencéje nem. (sok nő, akit hagynak természtesen szülni, négykézlábállva szüli meg a babáját- Elgondolkodtató, talán mErt ezt a pózt tartotta a legkényelmesebbnek-jobbnak)

Nekünk embereknek is a szülésben az fáj a legjobban, amig a kicsi feje ki nem jön, utána már kicsusszan a baba. Nyilván, ahol a fej arányaiban kisebb- sokkal kisebb- ott a szülés is könnyebb.

De azért biztos, hogy fáj az állatoknak is.

2014. febr. 2. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%
szintén evolúció. Szállítóknak muszáj majdhogynem rögtön születésük után felkelni és futni. Mert ha nem, megeszi. Az embernek feljettebb az agya (beszél, ír, olvas, eszközt használ) de az állatok magukhoz képest fejlettebbek mikor megszületnek.
2014. febr. 2. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!