Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ha fiatalabb vagy amikor...

Ha fiatalabb vagy amikor szülsz, könnyebben össze tudod utána "kapni magad", mintha később szülnél?

Figyelt kérdés

Úgy értem, előbb le tudod adni a szülés utáni felesleget, és akkor még van annyira ruganyos a bőr, hogy szinte teljesen eredeti állapotába visszaáll, és nem fog lógni? Vagy ez egyáltalán nem kor, hanem inkább genetika függő? (Itt a húszas évek elején járó nőkre gondolok).

Azt tudom, hogy ilyenkor azért tanácsos szülni, mert haladsz a korral, fiatalosabb a felfogásod...de ilyen fiatalon lehet sose lesz többé olyan alakod, mint volt? (Kérlek, kíméljetek attól, hogy éretlen vagyok...csak kíváncsiságból kérdezem.)


2012. ápr. 18. 16:17
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
64%

23 évesen szültem a kislányomat.

jó kis felesleggel kezdtem, 100 kgval.

a terhesség végére ,mivel nem bírtam enni a sok hányingertől meg a baba nyomta a hasam a szülés végére 85 kg lettem,életemben nem voltam olyan sovány, igaz 1 hónap volt mire össze tudtam kapni magam, a szülés nagyon lapátra tett lelkileg és testileg is, szerencsére a hasam azonnal visszahúzódott, 2 hónap múlva tudtam viselni a régi nadrágjaimat, már ami nem esett le rólam.

terhesség alatt végig kentem a hasam hogy ne csattanjon ki annyira a bőr, lehet azért nem is csúnya annyira, ruganyos maradt, kicsit van csak szétszakadva.

kislányom most 2 éves és én újra babát várok, 25 éves vagyok, nem híztam vissza, és valószinű ezzel a babával sem fogok hízni semmit, nem tudom genetika vagy csak spontán szerencsém van, hogy ahhoz képest hogy nagyon hízékony vagyok sikerült fogynom és súlyt megtartanom a terhesség alatt és az elmúlt két évben... remélem kibírom most is a szülést, és hamar visszahúzódik a hasam,és normálisan fogok kinézni.

sokat kenem most is a hasamat a mellemet szerintem sokat jelent ez is.


szóval röviden ennyi :)


szerintem az idő halattával egyre nehezebb a gyerekvállalás,nevelés, szülés, terhesség, és minden..

2012. ápr. 18. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
50%

39 évesen szültem és két-három héttel szülés után tökéletes volt az alakom. :) Sehol nem lettem csíkos, persze hozzá kell tennem, hogy nem is híztam csak 8 kb-ot.


Szerintem a genetika mellett az is döntő, hogy mennyit hízol a szülés alatt illetve mennyire voltál "jó karban" a teherbeesés előtt. Én eleve vékony, sportos testalkatú voltam és most 41 évesen pont olyan vagyok, mint mondjuk 25 évesen. Talán a cicim ereszkedett meg egy picit, de 18 hónapig szoptattam kisfiamat.

2012. ápr. 18. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
előző vagyok: mármint 8 kg-ot híztam :)
2012. ápr. 18. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
47%

Én 20 évesen szültem az elsőt,és semmivel nem mentek le hamarabb a plusz kilók,mint 25 évesen,noha kevesebbet szedtem fel az elsőnél,mint a harmadiknál!

Nekem a bőröm 20 évesen sem volt "ruganyos",nem húzódott vissza,rendesen kötény hasam lett! Tiszta genetika az egész!

2012. ápr. 18. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
47%
Genetikafüggő nagyon, ahogy a két válasz is jól mutatja! 20on évesen is nehéz lehet visszafogyni, meg 30 valahányévesen is. Valószínű, hogy aki annyira nem hízékony alkat és oda is figyel a helyes táplálkozásra gyorsabban vissza fogja nyerni a súlyát.
2012. ápr. 18. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
47%
Én csak anyukám példáját tudom mondani, ő 25 évesen szült engem, 38 évesen az első, 40 évesen a második öcsémet. Velem azonnal visszafogyott (20kg-ot szedett fel), sokkal hamarabb regenerálódott, míg az öcséimmel már nagyon nehezen fogyott (+15 rajta is maradt, pedig koraszülött lett mind a kettő (25 és 30 hét)), terhescukra volt stb. Általánosságban én másoknál is ezt látom, minél idősebb valaki, annál nehezebben viseli a terhességet. Természetesen vannak nehéz eset fiatalok, és könnyű idősebbek, de általánosságban igaz, hogy a fiatalabb szervezet könnyebben viseli a megpróbáltatásokat/regenerálódik.
2012. ápr. 18. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
47%
én 26 évesen szültem a kicsi lányom, 30 kilót híztam és nem lettem csíkos egyáltalán, 1 év után a régi voltam, most 28 vagyok 19 hetes és már most +8 kiló van rajtam... Szerintem genetika, vagy nem t.om, mert anyum 17 évesen szült engem és csíkos lett nem is kicsit, mondjuk a súlya visszaállt, de a bőre nem bírta
2012. ápr. 18. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
46%

szerintem is genetika, én nagyon megszívtam sajnos :(

sosem voltam kövér, 32 évesen szültem, nagy babám lett, 4 kg, viszont én csak 6 kg-ot híztam, és a hasam mégis borzalmasan megereszkedett, lóg és ráncos :(((

2012. ápr. 18. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
46%
Szerintem egyéne válogatja,de én 24 évesen szültem,30 kilót híztam terhesen,de pikk-pakk idő alatt lement,szülés másnapján már semmi gondom-bajom nem volt,és azóta is jól bírom a gyűrődést :)
2012. ápr. 18. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
46%
20 évesen könnyebben lementek a felesleges kilók, mint most 35 évesen. Bár a kötényhas akkor alakult ki. Azóta csak rosszabbodott :(
2012. ápr. 19. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!