Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Szerinted miért van az, hogy...

Szerinted miért van az, hogy néhány anyuka viszolyog a cukortól? De olyan szinten, hogy semmi cukrot nem ad. Se instant teát, se gyümilét.

Figyelt kérdés
2014. febr. 4. 22:31
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
26%
Mert van ilyen ostoba divat. Elhiszik, hogy a cukorra nincs szükség. Csak ha soha nem kap a szervezet cukrot, akkor nem termel inzulint, és kialakulhat a cukorbetegség.
2014. febr. 4. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
57%

nem a szénhidráttal van baj, az persze hogy kell. És nem is az édes ízzel, mert az anyatej édes és azt alapból megszokja a gyerek.

Hanem a mesterségesen előállított finomított fehér cukor veszélyes, és ez rejtett cukorként benne van szinte minden készételben, a sós zöldség konzervben is, plusz üdítőkben, sütikben, stb... és ugráltatja a vércukorszintet, megterheli a hasnyálmirigyet, és ezáltal okozhat cukorbetegséget.

(és kb 100 éve még sokkal kevesebbet fogyasztottak belőle, luxuscikknek számított)


egy "viszolygó" anyuka (aki nemcsak a gyerekének nem ad, de ő maga is kerüli)

2014. febr. 4. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
72%

Első válaszolónak: ez azért nem így van :)


üdv: egy cukorbeteg anyuka :)

2014. febr. 4. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
80%

szerintem mind a két szélsőség ugyan olyan rossz...ha valaki "lapátolja" a cukrot,meg ha valaki egyáltalán nem szik finomított cukrot.

Az a baj,főleg gyerekeknél elkerülhetetlen,hogy találkozik vele(óvoda,suli,barátok,kirándulások,rokonok,stb) így szerintem,ha úgy nő,hogy egyáltalán nem kap,az csak a visszájára sülhet el.

Mi használunk cukrot,de keveset.Minden nap főzök teát,és teszek bele cukrot(vagy mézet)de épphogy annyit,hogy édes legyen.

Szóval szerintem valahogy az aranyközépút a legjobb:)

2014. febr. 4. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
73%

Kedves Első!

Már nem először olvasom ezt a baromságot, amit most ismét leírtál. Mielőtt hülyeségeket beszélsz, olvass utána.

[link]


[link]


[link]


Kedves Kérdező!

Az instant teának borzalmasan mű íze van! Szerintem ihatatlan. Egyáltalán, ami úgy néz ki, mint az instant tea, az sok minden lehet, csak egészséges nem.

Sosem viszolyogtam a cukortól, egyszerűen úgy gondoltam, hogy felesleges cukros teával, hozzáadott cukros üdítőkkel tömnöm a gyermekem.

A fehér cukor üres szénhidrát, semmi haszna nincs belőle a szervezetnek, így aztán felesleges is. Nem azt mondom, hogy nem használunk cukrot, én csak a feleslegesen adott cukorról beszélek. Pl minek a kakaó, ha szereti a tejet is a kisfiam? (Egyébként kóstolta már a kakaót, nem ízlett neki) Minek a cukros tea, ha megissza cukor nélkül is? Minek a szörp, ha szereti a vizet?

Inkább néd cukrot használunk. Próbáltam a Xillitet és a steviát is, de nekem nem jön be az ízük.

A kisfiam kap csokit is, süteményeket, fagyit.

Szóval nem az édességtől tiltom, mert milyen gyerekkor az, amikor csak nézed, ahogy más csokit eszik? De az értelmetlen, felesleges cukorfogyasztást nem pártolom.

Minek szörpöt inni az ebédhez, pl? Csak felesleges kalória, a fogakat roncsolja. Inkább ebéd után kap egy szelet csokit, vagy egy gombóc fagyit, vagy egy szelet sütit.

Vagy rosszul gondolom?

2014. febr. 4. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
45%

Első, ez egy hatalmas butaság, amit írtál :D

Nem is tudom ki lehetett az az idióta, aki hasznosnak találta a válaszodat...


Na de on: az instant tea és a friss, 100%-os gyümölcslé nem egy kategória, bár utóbbi se jó, ha állandóan kapja a gyermek, mert elveheti az étvágyát (úgymond "jóllakik" az édes löttyel).

Az instant tea kb. cukorszirup granulálva, némi aromával...


És a finomított fehér cukornak kiváló alternatívái vannak, amik se a fogakat nem rontják, se elhízást nem okoznak, se cukorbetegséget, sőt karban tartják a vércukor szintjét, ilyen pl, a stevia, ami természetes és nem drága!


[link]

2014. febr. 4. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
100%
Ja, és én is szoktam ritkán adni pici csokit a fiamnak, esetleg túró rudit, viszont igyekszem inkább én sütni olyat, amiben tudom, hogy mi van. :)
2014. febr. 4. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 A kérdező kommentje:

Minek a kakaó ha megissza a tejet? Azért mert nem issza meg a tejet! És fontosnak tartom a fehérjét (is).

Minek a tea ha megissza a vizet? Azért mert nem issza meg a vizet!

1 éves koráig szenvedtem a vízzel, míg kiszáradással infúzióra nem került ((vírus volt, hányás-hasmenés) de talán megúszhattuk volna ha olyat kap inni amit szeret is! Még ha cukros is!

2014. febr. 4. 23:17
 9/24 anonim ***** válasza:
94%

Kicsit félre értettél Kedves Kérdező! Én csupán a saját gyerekemről beszéltem. Fogalmam sincs, hogy mit kap a Tiéd, és mit nem.

Egyébként a kisfiam meg a egy idő után a teát nem itta meg, még cukorral sem. Így maradt a víz, amit a mai napig előnyben részesít akár szörppel, gyümölcslével szemben is.


A Pickwick gyerekteája pedig cukor nélkül is nagyon jóízű.

2014. febr. 4. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
30%

Még egy dolog! Azért meg, hogy a Te gyermeked majdnem kiszáradt nehogy már azok legyenek a hibásak akik nem adnak cukrot a gyereküknek.

Egyébként meg egy hányásos, hasmenéses vírusnál nem biztos, hogy jó megoldás mindenfélével itatni egy gyereket. Valószínűleg az infúziót semmiképp nem úsztátok volna meg.

2014. febr. 4. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!