Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Melyik babanapló jobb a kettő...

Melyik babanapló jobb a kettő közül?

Figyelt kérdés

Ezen a kettőn vacilálok, melyik a jobb?

www.libri.hu/konyv/csus_franciska.babanaplo-lanyoknak.html


www.forbaby.hu/index.php?productID=3248


Melyikben van több hely a saját jegyzeteknek?



www.forbaby.hu/index.php?productID=3248



2014. febr. 8. 23:10
 1/5 anonim ***** válasza:
A Gombos E
2014. febr. 8. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
A Gombos Edinás nagyon jó.
2014. febr. 8. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Nekem a Gombos Edinàs van.

Nagyon szeretem. :-)

2014. febr. 8. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

[link]


Ez számomra kicsit ijesztő. Az Apgar értéken keresztül a gyerek összes fogát leadminisztráltatná veled, mármint hogy év/hó/napra pontosan melyik foga mikor jött ki. Szinte minden oldalon adva van, hogy miről írhatsz, nem ad túl szabad kezet. Ez jó annak, akinek amúgy fogalma sincs, miről írjon bele, plusz rengeteg szabadideje van az adminisztrálásra és nem nagyon zavarja, hogy igazából nincs benne egy olyan oldal se, ahova csak úgy azt írhatna, amit szeretne. Az oké, hogy fel kell jegyezni, mikor mosolyog először, mikor alussza át először az éjszakát, de azt is be kéne írni, mikor fordul először hasra, majd mikor oldalra, stb...És ebből van egy tucat. A szabadabban kitölthető oldalakon is meg van adva, hogy miről írj: étkezési, alvási szokások, ezt tanultam...Ez 12 hónapon át. 6 éves korig évente hasonlóan sematikus. Amúgy nem rossz, ha valaki imád admninisztrálgatni és sok szabadideje van. Az illusztráció nagyon szép az elején, belül viszont minden csupa rózsaszín és igazából az első 20 oldal van illusztrálgatva, a maradék 50 inkább hasonlít egy rózsaszín határidőnaplóra, mint babanaplóra.


[link]


Ez a napló egész más, ha szeretsz szabadon jegyzetelgetni, ezt sokkal inkább ajánlanám. Van benne hely az első fényképnek, sőt, az első ultrahangképnek is. Itt is kell adminisztrálgatni, de jóval kevesebbet és szerintem tényleg a fontos mérföldköveket. Bár ebben meg lehet, hogy túl kevés az adminisztrálandó esemény:) Mindenesetre az első kb. 14 oldal után jön kb. 40 olyan oldal, amire azt írsz, amit csak akarsz. Mindegyiken van valami tündéri kis rajzocska, öröm lapozgatni. Külön matricák is vannak, amiket oda ragasztgatsz a naplóban, ahova akarsz. Az album végén van egy kis mappa, gondolom ide pl. a kicsi első rajzait lehet gyűjtögetni, bár nincs megszabva, mit tegyél bele. Az egész masnival köthető.


Én sikeresen mindkettőt megkaptam, de annyira más a 2, hogy nem érzem feleslegesnek mindkettőt vezetni. Az egyikbe majd adminisztrálhatok, ha nagyon könyvelős kedvemben leszek, a másikba pedig a regényírós napokon beszámolhatok a velünk történt nagy dolgokról:) Magamat ismerve nem lesz időm az összes fog kibújását napra pontosan vezetni, de mindkét féle naplónak meg van az előnye. Szabad jegyzetelgetésre és gyönyörködésre a rajzokban, inkább a masnis őzikéset ajánlom:)

2014. febr. 9. 02:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Én kaptam egy harmadik félét, praktikusnak tűnt, 2-3 hetes koráig írtam bele mindenfélét, aztán 3 hónapos korában elkezdtem egy kis naplókönyvbe hagyományos naplóformában írni, dátummal, egyes szám első személyban: "anyukám szerint ... ma azt csináltam, hogy. .." ilyeneket, van, hogy mindennap, van, hogy 2-3 hétug sem, a hónapfordulón mindig: ma lettem x hónapos, már tudok...

A könyv nekem elvette sz ihletet, fényképet úgysem ragadztottam volna bele, a fognövést kb ötug tudtam követni, azóta 2-3 havonta jó, ha meg tudom számolni.

Rengetrg olyan rész van benne, amit frleslegesnek tartok, ki nem töltött üres oldalakkal hülyén nézne ki.

2014. febr. 9. 03:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!