Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Szerintetek a mai világban...

Szerintetek a mai világban mikor jobb szülni? Huszonévesen, vagy harminc fölött? Miért?

Figyelt kérdés
2014. jan. 27. 17:27
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
83%
Ha meg van a kellő alap, akkor huszonévesen.
2014. jan. 27. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
75%

Nemtudom,de rajtan kezd urrá lenni a pánik,hogy kellene,kellene,de mire és hogyan?

A 10 éves onmagam azt mondta hogy 24 évesen babája lesz már...25multam.

2014. jan. 27. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
76%
Kinek mikor. Én 30 (majdnem 31) évesen szültem. Előtte élveztem az egyetemi éveket, aztán lediplomáztam, megismertem a férjemet, összeházasodtunk, dolgoztunk és így vállaltuk a babát. Nekünk így volt tökéletes, másnak pedig máshogy az. Hozzáteszem, hogy könnyű, problémamentes terhességem és szülésem volt és van egy egészséges 20 hónapos fiam.
2014. jan. 27. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

Egyénfüggő. Mindenki máskor érik meg rá, illetve máskor éri el azt a helyzetet, amire már bevállal egy gyereket. Az igények is sokat számítanak, na meg persze az, hogy meddig tanul az ember, mikor kezd el dolgozni.


Én 29 voltam, amikor az első született, nem bántam meg.

2014. jan. 27. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Sok itteni kérdés után azért örülők, hogy nem egy lyukas gumi eredménye vagyok. Szóval a körülmény fontos leginkább, meg az érettség a pártól.
2014. jan. 27. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ez nem kor függvénye, hanem élethelyzeté.
2014. jan. 27. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ez a szülők lelki érettségétől függ.

Ez határozza meg,hogy képesek vagyunk-e a változásra, változtatásra, átértékelésre, lemondásra.


Ha megértünk erre, mindegy, hogy tizen, huszon, harminc, vagy negyven évesek vagyunk. Felelős döntéseket fogunk hozni, és ha kell áldozatokat az anyagi feltételekért.

Szerintem ez a mérvadó.

2014. jan. 27. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 zabmester ***** válasza:
67%

Én inkább arra voksolok, hogy huszonévesen. A fiamat kereken 20 évesen szültem. Most 26 vagyok, szeretnénk kistestvért, ha minden összejön, akkor 27 leszek, mikor megszületik (vagyis inkább már majdnem 28), de mindenképpen 30 alatt szeretném a második babát is. Mondjuk így a húszas éveim közepe-vége felé azért úgy érzem, kissé más lesz, több türelmem lesz, megfontoltabb leszek, bár azt nem mondanám, hogy a fiam esetében olyan sz*rul csináltam volna a dolgokat, inkább csak azt, hogy akkor még nagyon meg akartam felelni másoknak valahol, másrészről meg, ha ez mégsem jött össze, akkor nem mindig reagáltam jól. Szóval nem is a gyerek felé kellett volna nekem több türelem, hanem inkább bizonyos elvárásokat nem tudtam mindig a helyén kezelni. Most már ezekkel nagyrészt nem foglalkozom.

De azért szerintem jó, hogy fiatalon szültem, nekem ez nagyon sok szempontból jól jött ki így, örülök, hogy nem halasztódott későbbre a babavállalás.

Persze nincs kizárva, hogy 30 fölött majd bezsongok egyszer, és akarok még egy gyereket, de ezt ugye nem tudhatom előre :)

Erre inkább azok tudnak jól válaszolni, akik huszonévesen, és harminc fölött is szültek, és mindkét életkorból van tapasztalatuk.

2014. jan. 27. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
49%
Szerintem is-is. Elso gyereket mindenkeppen huszonevesen. En a 3. szeretnem majd a 30as eveim elejen. Azert jo ha megerem a ded esetleg ukunokaimat is es nem nagymama korban leszek mire leerettsegizik a gyerek. Masreszt meg ha megvan minden korulmeny, mire varjunk? Hogy lehet rosszabb lesz 5-10 ev mulva? Nincs kizarva foleg Magyarorszagon. Nem a javulas fele tartunk ezt be kell latni.
2014. jan. 28. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem huszonévesen,az első legalábbis max 25-26 évesen 2.3.gyerek esetén is mindenképpen 35 alatt.Ez egyéni véleményem,nekünk nagyon korán jött 21 voltam mikor megszületett,kb 24-25 éves koromra terveztem,de aztán így sikerült.Szeretnék másodikat mindenképpen 26 éves koromig,aztán ha esetleg úgy alakul akkor max 32 évesen egy 3.at.Amúgy szerintem nem a kortól függ,de jól át kell gondolni,fontosak az igények,és azért az anyagiak is,ami szintén nem kor függvénye.
2014. jan. 28. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!