Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mielőtt elkezdenék bénázni a...

Mielőtt elkezdenék bénázni a gipszkiöntéssel, aki csinált már ilyet leiná hogy csinálta?

Figyelt kérdés
Nem lenyomatot készitenék, hanem kezet és lábat gipszből, ezért érdekelne hogy mikor csintátok, amikor aludt a baba? Mert 2 percet a gipszbe kell hagyni a kezét mire megköt. Mennyire nehéz, egyedül is képes leszek rá, vagy kell hozzá aki lefogja közben a gyereket? Utána kijön könnyen a keze a megszáradt formából?
2009. dec. 8. 15:46
 1/7 anonim ***** válasza:

Hűű, micsoda? Szerintem ez nagy hülyeség..ezt hogy?Hallottam má olyan esetről, hogy így égtek le egy kislány ujjai, mert ahogy kötött a gipsz, úgy forrósodott fel, és le kellett operálni aztán az ujjait, mert olyan súlyosan roncsolódtak, valamelyik hírportálon volt, néhány hónapja.

Én nem hiszem, hogy ez kivitelezhető lenne.

A kezét így is úgy is mozgatná, ha lefognátok, ordítana közben, és megijedne, mert nem értené.

2009. dec. 8. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
És ha megköt a gipsz hogyan szednéd le a kezéről? még ha be is kened jó vastagon krémmel akkor is csak akkora hely lenne, amiben a keze benne van.Minimum le kéne törni róla a gipszet..
2009. dec. 8. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

megtaláltam a cikket is:

[link]

2009. dec. 8. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Ez direkt bababarát gipsz, nem ártalmas. (állitólag)

Megtaláltam a neten amilyet vettem, belinkelem, hátha valaki csinált már ilyet.

A cikk mindenesetre érdekes.

[link]

2009. dec. 8. 16:07
 5/7 anonim ***** válasza:
Hát, nem tudom :) nem tudom elképzelni, de szerintem akkor ez gyorsan köt biztos, ha bababarát, gondolom erre is gondoltak, mikor tervezték.Nincsen magyar nyelvű leírás? Biztos csak pár másodpercre kell belemártani a kezét-lábát.
2009. dec. 8. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

A dobozában nem volt, mert külföldön vettem, de ezen az oldalon le van irva magyarul, meg videó is van róla, még nem néztem meg, de mostmár megnézem hátha okosabb leszek.

Köszi a válaszokat.

2009. dec. 8. 18:02
 7/7 anonim válasza:

elég régi a kérdés, de van egy tippem hátha...

szóval ilyen kéz és láb lenyomatot nem feltételnül kell gipszbe mártva csinélni.

ismered a só liszt gyurmát? Nézz utána hogyan kell elkészíteni (nagyon egyszerü) végülis olyan mintha gyurmába nyomnád a pici kezét/lábát, aztán kell sütőbe tenni, vagy hagyni kiszáradni.

[link]

ebben a cikkben benne van a receptje

és itt egy kép

[link]

2010. aug. 9. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!