Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Elfogadnátok ezt az állást az...

Elfogadnátok ezt az állást az alábbi helyzetben?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Van egy másfél éves gyermekem, jelenleg gyesen vagyok.

Úgy terveztem, hogy csak szeptemberben kezdek el dolgozni (új munkát kéne keresnem). adódott egy lehetőség: lakhelyemtől 5 percre recepciós munka, de takarítani is kell. Egyik héten 2-3 óra távollét délelőtt, másik héten délután kb 3:45től este 9:30ig.

Férjem, nagyszülők támogatnak, segítenek, de nagyon félek a munkától, totál hülyének érzem magam mindenhez, nehezen jegyzem meg a dolgokat. De ha itt megállnám a helyem akkor nem kéne szeptemberben olyat elvállalni ami esetleg messzebb van és több az óraszám.

Mit tennétek?

Egyébként férjem két műszakban dolgozik, tehát tudnánk egymást váltani de akkor alig taliznánk.

Hétvégén max szombaton kéne bent lenni 8-12ig. Mindez 40ezer Ft-ért.


2014. febr. 18. 12:11
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:

Hát fizetni nem fizetnek sokat. Most mennyi pénzt kapsz?


Én amúgy megpróbálnám elvállalni. Ha nem jön be, akkor pedig hagynám az egészet.


Az én ikreim 20 hónapos koruk óta bölcsisek reggeltől délutánig. Nekik nagyon bejött a közösség.

2014. febr. 18. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:

Köszönöm!

Jelenleg csak Gyest kapok!

2014. febr. 18. 12:16
 3/14 anonim ***** válasza:
Nekem is szeptemberben kell visszamennem dolgozni. Elvileg visszavesznek, de pont a napokba kezdtem el a közelben állást keresni, mert nagyon messze van a munkám. De az az igazság, hogy ez nagyon kevés pénzt, valószínű most még nem vállalnám. De persze függ attól milyen végzettséged, milyen tapasztalatod van. Gondolom, ha ebben támogatnak a rokonok, akkor egy esetleges 8 órásnál is támogatnának olyanban hogy elhozzák a gyerekeket.
2014. febr. 18. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:

Elfogadnám.


Egyrészt mert MUNKA, fizetés (ami több, mint most a GYES)- ilyen munkaidőbeosztás mellett MARADHATNÁL GYESEN is, tehát azt is kapnád tovább.

Közel van, nem sok távollét időben.

Ha nincs sok munkatapasztalatod/végzettséged, akkor a mai világban becsüld meg ezt a kínálkozó lehetőséget.

Emellett még a későbbi bölcsibe szoktatás is játszva megoldható.


Természetes, hogy vállald el, neked is jó lesz arra a 2-3 órára felnőttek között lenni, jó érzés lesz a fizetést megkapni (40 eFt gondolom nettó összeg- nagyjából 4 órás állásnak megfelelőa bérezés? mert akkor egészen jó kezdetnek).

Szerzel tapasztalatot is, ami gondolom az elmúlt években nem nagyon volt, ha 1,5 évessel gyesre vagy jogosult és nem gyed-re- hidd el jót fog tenni magadnak, az önbecsülésednek és még a családi kasszának is.

(ha nagyon jól éltek, akkor tedd a kicsinek megtakarításba)


Amikor az én kisfiam 1,5 éves volt, én is visszajöttem dolgozni, visszavártak- hidd el, nem lett lelki sérült a gyerekem- nagyon kiegyensúlyozott, vidám ovis kisfiú mára.

2014. febr. 18. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:

Köszönöm, elvileg 4 órás állásról van szó, egyik héten végülis 2 óra meló, másik héten 6 óra.

Ha pluszban kell maradni azt kifizetik.

2014. febr. 18. 12:27
 6/14 A kérdező kommentje:

Köszönöm a biztató szavakat.

Nettó összegről van szó, másfél évesem pedig vagy az apukájával vagy a nagyszüleivel lenne, akikkel minden hétvégén találkozunk, imádják, szeret ott lenni.

Szeptemberben adnánk csak bölcsibe, ha felveszik, akkor már kicsivel több mint 2 éves lesz.

De nagyon nagyon félek az új helyzetektől, szeretnék dolgozni, talán egy próbát megér, ha nagyon gáz ki is léphetek.

2014. febr. 18. 12:32
 7/14 anonim ***** válasza:
100%

Egyik előző (hosszú) válaszoló vagyok.

Kérdező: mindenképpen próbáld meg.

Nekem egy kicsit önbizalomhiányosnak tűnsz a leírás alapján.


Nem tudom, milyen végzettséged van, hány éves vagy, milyen és mennyi munkatapasztalatod van, de ez az ajánlat korrektnek, normálisnak tűnik.

Esetleg kérdezz rá a bejelentésre, vedd igénybe az adókedvezményt (10 eFtnettó/hóval többet kapsz, ha a férjed nem kéri).


Nem vészes ez a munkabeosztás és komolyan mondom, hogy nekem számos jól képzett, 30+ ismerősöm van, aki örömmel, hezitálás nélkül elfogadná- kigyermekes anyaként is, mert mostanában nagyon sokan jelentkeznek nagyon kevés állásra.


Használd ki a szerencsédet és később, ha akicsi beszokott a bölcsibe, esetleg lehet, hogy pont ezen a helyen kapnál teljesidős jobb állást is vagy itt ismersz meg valakit, aki teljes munkaidős állást ajánl több pénzért.


Ne élj álomvilágban, ma Magyarországon nagyon keveseknek szól arról a munkakeresés, hogy "majd lesz valami " vagy "majd kilépek és majd meglátom"...


Legyél határozott, magabiztos és vállald el.


Üdv: egy másik kisgyermekes anyuka (banki elemző)

2014. febr. 18. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:

Köszönöm!


Önbizalomhiány? Na abból van bőven! :)

Bejelentett állás, de úgy terveztem, hogy megvárom a 2 évet, egyébként tudom, hogy szeptemberben ettől csak rosszabb helyet találok.

2014. febr. 18. 12:55
 9/14 anonim ***** válasza:
100%

...megint a hosszú válaszoló vagyok.

Tervezni tervezhetsz, de mi a garancia arra, hogy majd akkor jobb helyed akad? :)


Ne dilemmázz ennyit, fogadd el, a gyermekeddel ettől tudsz foglalkozni rendesen, ne félj, 2-3 órákat szinte észre sem fog venni, különben meg ott vagy 5 percre.

2014. febr. 18. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 kíváncsicska ***** válasza:

Elfogadnám, mert ha nem jön be (nem tetszik, nem tudod mégsem megoldanod a picire való vigyázást, stb) akkor is azt tudod mondani hogy bocsi nem.Gyesről lemondanod nem kell.Szóval sok veszteni valód nincsen.Ha bármi miatt nem tetszik 3 hónap próbaidő alatt indoklás nélkül felmondhatsz te is és másnap nem is kell menned.

Ez az én véleményem.

2014. febr. 18. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!