Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Meddig fogom ezt így bírni?...

Meddig fogom ezt így bírni? Anya szeretnék már lenni.

Figyelt kérdés

28 és 30 évesek vagyunk a párommal. 3 éve beszéltünk először arról, hogy ha ideálissá válnak a körülmények, akkor családot alapítunk. A feltételeket szinte rövid időn belül, de nagy erőfeszítéssel meg is teremtettük.

Azt be ütött a krach. Elküldtek a munkahelyemről és az istennek se tudtam elhelyezkedni. Hónapok teltek el szinte haszontalanul, úgy hogy gyakorlatilag az én kieső fizetésem miatt szép lassan éltük fel a babavárásra félre tett összeget... :(

Most ott tartunk, hogy néhány hete el tudtam helyezkedni, de a kassza nullán van, küzdünk egy félig roncs autóval, amit valószinűleg le kell cseréljünk és még az sem kizárt hogy a jelenlegi (nem saját) lakásunkat el kell majd hagynunk. Én ebbe megőrülök. Nem vagyok karrierista nő, mindig az egyensúlyra és a család békéjére törekedtem. Minden sejtemben azt érzem már, hogy anya szeretnék lenni. De a körülmények ezt úgy érzem SOSE fogják megengedni.


Kérlek szóljatok hozzá akiknek van ebben tapasztalatuk!



2014. febr. 23. 10:41
 1/7 anonim ***** válasza:
40%

Ha előzőleg hamar összejött a spórolt pénz akkor most is hamar összefog jönni.

Persze biztos jön mindjárt valaki azt írja, soha nem lesz ideális körülmény de az baromira nem igaz.

2014. febr. 23. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Akkor nagyon fizetésem volt, mert marha szerencsésen tudtam elhelyezkedni. Most viszont minimálbért fogok kapni és kilátásba sincs jobb lehetőségem. A párom kiadásai meg 1 év alatt az egekbe szöktek (Diákhitel, autó stb)

Attól tartok ha azt akarjuk hogy valóban minden rendben legyen mire jön a baba, akkor még 5 év múlva sem lesz itt az ideje.

2014. febr. 23. 11:02
 3/7 A kérdező kommentje:
*nagyon jó fizetésem
2014. febr. 23. 11:02
 4/7 anonim ***** válasza:
27%
28 évesen még az 5 év is simán belefér, hisz akkor is csak 33éves leszel. És közben megint találhatsz jobb munkát, így előbb is lehet ha úgy alakul. Másrészt kocsi nem feltétlenül kell a gyerekhez. Viszont ha egy fizetésből nem éltetek meg ketten akkor hárman egy fizetésből meg egy félből még inkább nem fogtok így főleg kell a félretett pénz.
2014. febr. 23. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
71%

Az a baj, hogy jelenleg emiatt töröd magad jogosan. Ha megfoganna a baba, nagy lenne az öröm mindaddig, míg nem következnének a nagyobb kiadások.

Tudom, hogy nehéz és anya szeretnél lenni, de hidd el, biztosabb jövő kell.

Nem könnyű! Nekem is hiába mondták, az anyai öszön erősebb volt.

440.000 forintból gazdálkodunk, albérletben lakunk sokszor még ez sem elég.

Igaz a babának mindene megvan, de ha visszatekerhetném az időt jobban tepertem volna, hogy mikor megszületik legyen saját lakás.

Egy kisbaba hatalmas öröm de nagy felelősség!


Próbáld ki:

Tegyél félre havi 40.000 forintot. Ennyi kell, hogy legyen mindig. Esetleg tápszer, pelenka, ruha, majd később hozzátáplálás nem kötelező oltások.

2014. febr. 23. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Aki lepontozott, megindokolná hogy miért? Vagy ahhoz túl h.lye?!
2014. febr. 23. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Szia! Én 33 éves koromig húztam el a szülést, mert úgy döntöttünk, hogy építkezünk! A férjemnek átlagos, nekem pedig az átlagnál kicsit jobb fizum volt. Persze hitelt is fel kellett venni, ami mostanra elég húzós lett, az árf.gáttal is 70e ft/hó! De a ház elkészült, beköltöztünk, és jött a baby! Max. gyedet kapom, és nem élünk nagy lábon, de hidd el, hogy sajnos számít az a nyomorult pénz a normális élethez! Szerencsére te most a legnagyobb vágyad ellenében, de tisztában vagy a döntés súlyával, és ezt kell értékelni! Inkább várjatok tényleg egy picit, amíg anyagilag és lelkileg is talpra álltok, mert hidd el, sokkal rosszabb a babával a kezedben szembesülni azzal, hogy még csak hó eleje van, hogy hozod ki a pelenka, ruha, gyógyszer, tápszer, és persze a ti étkezéseitekre a pénzt! egy kisbaba mellé nem kell ez a stressz! Elkésve sem vagytok! Fel a fejjel, újból talpra álltok majd!
2014. febr. 23. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!