Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Megkaphatja a baba a mostani...

Megkaphatja a baba a mostani vezetéknevem vagy csak a lánykori nevemet adhatom neki?

Figyelt kérdés
Válás után megtartottam a volt férjem vezetéknevét. Nemsokára megszületik a babám de nem lesz apasági nyilatkozatom, egyedül vállaltam. (nem a volt férj az apa és a kicsi válás után 3évvel fogant)

2014. febr. 25. 16:15
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
0%

Nem, apasági nélkül a te nevedet kapja. A lánykori nevet.


Ha belegondolsz, a mostani nem is a te neved, hanem a volt férjedé

2014. febr. 25. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
46%
Nem értek hozzá, de nekem az lenne a logikus, hogy az már a te hivatalos neved, "azt csinálsz vele amit akarsz".
2014. febr. 25. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
0%

Kettes ha nem értesz hozzá,miért válaszolsz? Ráadásul hülyeséget!


Ha tőled megkérdezik édesAnyád nevét, akkor nem Kovács Gézáné, hanem Varga Mária. Sehol nem a férjezett nevét kell írni/mondani hanem a lánykori nevét

2014. febr. 26. 06:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
38%
Pedig én is a kettessel értek egyet, a hármas pedig nem is a kérdésre válaszolt, ráadásul eléggé el nem ítélhető stílusban. A kérdezőt mondjuk ha lánykorában Varga Máriaának hívták, lehet, hogy most Horváth Máriaként hordja a nevét, nem pedig Horváth Töhötömnéként. Nemcsak a száz évvel ezelőtti asszonynév-formula létezik már. Ez esetben ez olyan, mintha megváltoztattad volna a neved és kész. Most ez a neved, ez lesz a gyereké is.
2014. febr. 26. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
0%

A Horváth Mária házassági név, a Varga Mária pedig családi név.

A születendő gyermek pedig az ANYA CSALÁDI nevét kapja.


Csjt. 42§ (2) bekezdés


(2)56 Ha nincs olyan személy, akit a gyermek apjának kell tekinteni, a gyermek az anyja családi nevét viseli mindaddig, amíg a képzelt apát az anyakönyvbe be nem jegyezték. Az anya a képzelt személy apaként való bejegyzésére irányuló eljárás során bejelentheti, hogy a gyermeke továbbra is az ő családi nevét viseli.

2014. febr. 26. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
A családi név csupán vezetéknevet jelent... Ezt már az ötéves lányom is tudja!
2014. febr. 26. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
0%

Bocs, rosszul írtam a családi név helyett, SZÜLETÉSI név


De a gyerekek már 3 évesen is tudják, nem csak 5 évesen

2014. febr. 26. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
És a jogszabályt is rosszul kopiztad be ezek szerint? Vagy fejből írtad? Mert a jogszabályban családi név szerepel, nem születési név... :S
2014. febr. 26. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Mivel az én születési nevem nem magyar és egyszerűen kiejthetetlen itt Magyarországon, mindenképp el szerettem volna kerülni. Ma bementem az anyakönyvi osztályra ahol azt mondták mivel megtartottam az ex férj vezetéknevét, ezért most ez a családi nevem és ezt kapja a baba is. Köszi mindenkinek a hozzászólást, de annyira idegesített hogy muszáj volt bemennem utánajárni.
2014. febr. 26. 13:10
 10/12 anonim ***** válasza:

Lám-lám a megmondóemberek újabb megdicsőülése...

Örülök, hogy kedvező választ kaptál!

2014. febr. 26. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!