Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Nem okoz-e gondot a gyereknek,...

Nem okoz-e gondot a gyereknek, hogy több nyelven is beszélünk hozzá?

Figyelt kérdés
Én természetesen magyarul fogok beszélni vele, apukája malayalamul (ez az ő anyanyelve), a mi közös nyelvünk az angol, tehát ha mindketten vele vagyunk, akkor angolul beszélünk. Mivel Indiában élünk, a magyarnak veszi legkisebb hasznát, de azt nem szeretném elhagyni, elvégre ez az anyanyelve. Az apja nyelvét is beszélnie kell természetesen, az angol meg szükséges is. Aztán mivel Karnataka államban lakunk, majd pár év múlva ha elkezd barátkozni helyiekkel, akkor kénytelen lesz megtanulni a kannadát is. Én nem értem, hogy fogja fel majd, hogy mikor kivel milyen nyelven beszéljen, honnan fogja tudni melyik melyik, stb... Ha a te gyermeked is többnyelvű családban él, köszönöm, ha megosztod tapasztalatod :)
2014. febr. 26. 15:24
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Az én gyerekem nem, de ismerősöm férje szlovák, egymással angolul beszélnek. A gyerek elég későn kezdett beszélni, de rögtön két nyelven, az anyjával magyarul, az apjával szlovákul.
2014. febr. 26. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

A gyerek személyhez vagy szituációhoz köti az adott nyelvet.

A beszédfejlődésben normális "baki" lehet, ha egyik nyelven kezdi a mondatot és a másikon fejezi be, ez idővel magától rendeződik.


Semmilyen hátrány nem éri, viszont később sokkal könnyebben fog nyelveket tanulni.


OFF: milyen Indiában élni? Russell Peters Indiája van a fejemben - pl. hogy mennyire büdös van ott. Mennyire igaz ez?

2014. febr. 26. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Nem.

Nyelvpszichológiailag nem "külön" nyelveken beszél, hanem anyával, apával, szomszéd bácsival beszélget. Tehát az agya igazodik az adott helyzethez, és szinte automatikusan, gondolkodás nélkül fog váltani.

Valószínűleg egyik vagy másik nyelvet preferálni fogja (pl. azon bővebb lesz a szókincse), de semmilyen hátrány nem fogja érni, sőt nagyon sok előnye származhat ebből a többnyelvűségből.

2014. febr. 26. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.

OFF: Én szeretek itt élni - ezért is költöztem ide :) Hogy büdös-e? Hát a szennyvizcsatorna mellett igen... A piac mellett (rothadó zöldség-gyümölcs, tehénszar, stb), igen... A forgalomban is, borzalom, hogy milyen gázokat bocsátanak ki egyes járművek. De alapvetően nem ez az első szó, ami eszembe jut az országról :)

2014. febr. 26. 16:07
 5/5 anonim ***** válasza:
Csak előnye származhat belőle. Eleinte keverni fogja a nyelveket, de később megtérül a többnyelvűség. Angolul ne beszéljetek hozzá, csak az anyanyelveteken, nehogy akcentussal tanulja meg. Inkább nézzen angol nyelvű meséket.
2014. febr. 26. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!