Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Anyukák mint tennétek szülőkén...

Anyukák mint tennétek szülőként illetve gyerekként ebben a helyzetben? Nem találom a megoldást.

Figyelt kérdés

Szüleim eléggé antiszociális,magukba vonuló emberek,akiket nagyon szeretek,de én nem ilyen vagyok.

Párommal 5 éve vagyunk együtt,együtt is élünk,babát tervezünk lassan..Anyuék elfogadják,szeretik,de van egy "határ" ami mögé nem engedik(nem kifejezetten a párom személye miatt,bátyám barátnőjével is ugyanezt csinálták,amik szerintem javarészt erre rá nem ment a kapcsolatuk).Szóval a páromat nem hívják családi eseményekre(Pl.Karácsony),ami nekem nagyon rosszul esik,és kellemetlen,mert az ő családja nagyon közvetlen,segítőkész,és családtagként,szeretettel tekintenek rám.

Apunak most lesz a 60.születésnapja,és elmennénk vhova vacsorázni,ahol például a páromnak nincs helye anyu szerint...

Párom türelmes,megértő,de nem tudom elmondani,hogy engem ez mennyire rosszul érint..

Mit tegyek?

Anyuék sajnos nem nagyon fognak megváltozni,ők tágabb családdal,barátokkal sem tartják a kapcsolatot,maguknak való emberek,akiket én azért nagyon-nagyon szeretek:)

Mi lesz ha baba lesz,ahogy szeretnénk?

Nagyon tanácstalan vagyok mit kellene tennem..


2014. febr. 27. 12:52
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Én részemről a nagynéném ilyen, vele amúgy is csak karácsonykor voltam.De onnantól kezdve hogy össze költöztem a párommal, majd hamar gyerekünk is lett, és ennek ellenére is csak engem hívtak, nem mentem.

Vagy megyek a párommal vagy sehogy.


A férjemnek meg az anyja mondta hogy engem nem vihet oda hozzá.a férjem is megmondta az anyjának,vagy elfogad engem vagy őt se fogja látni, mert nélkülem nem megy.

Talán fél év sem telt el és hívott anyósom hogy menjünk.Azóta is folyton bocsánatot kér hogy így viselkedett.


Mi mind a ketten úgy gondoljuk hogy amióta mi együtt élünk, meg amióta megszületett a fiunk mi így vagyunk hárman egy család.Mindenki más szülők, testvérek, stb már "csak" rokon.

Persze ez nem azt jelenti hogy soha nem is mehetünk külön, de azt nem hagyjuk hogy azt mondja akár az én rokonom akár a férjemé hogy csak egyedül jöhetsz, a párodnak semmi keresni valója itt.

2014. febr. 27. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
33%

és Apukád se szeretné, hogy ott legyen a párod a születésnapján? mert azért tiszteletben tarthatnád a kérését!

ha már házasok lesztek, az más, mert akkor a párod is családtag lesz, de addig úgy gondolhatják a szüleid, hogy csak összeálltatok, mint lovak kánikulában.

2014. febr. 27. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Sztem ez így nem mehet tovább. Ha megszületik az unoka, akkor ő mehet hozzájuk karácsonykor, a gyerek apja meg nem?

Ez így nagyon nem jó. Az, hogy a párod ilyen türelmes, jó dolog, de nyilván egyszer ő is megunja, főleg, hogy ő teljesen más családban nőtt fel.

Mondd meg a szüleidnek, hogy ha nem fogadják el a párod, akkor a gyereketeket sem fogják látni az ünnepekkor sem.

Szemét módon hangzik, de ez az az eset, amikor a te szüleidnek kell engedni. Vagy: kinyiffan a kapcsolatotok, esetleg akkor, amikor már lesz egy (vagy több) gyereketek.

Tudom, milyen rossz, nekem "csak" apukám ilyen, van is bőven konfliktus közte és anyám között. Van két unokája, akikkel szeret "villogni", hogy milyen okosak, ügyesek, szépek és különlegesek (amúgy átlagos gyerekek), de nehezen viseli, ha ott vannak vendégségben. Zajosak, pakolnak, ne adj isten sírnak.

2014. febr. 27. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
nagyon furcsán viselkednek. Én addig öntenék tiszta vizet a pohárba, amíg nincs gyerek. Azaz tisztáznám velük, hogy vagy elfogadják páromat is, vagy nem kell találkozni. Itt már rég nem arról van szó, hogy kamaszként randizgatsz egy pasival.
2014. febr. 27. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Házasok ugyan valóban nem vagyunk,de több,mint 5 éve ismerjük egymást,egy éve vettünk közös lakást,közös hitellel(ahogy barátaink fogalmaznak viccesen,az a hitel az igazi házasság::):)),

nem tartjuk nagyon fontosnak a papírt,hozzáteszem szeretnénk majd esküvőt,csak most van jobb helye is százezreknek-millióknak.

Egyébként nem hiszem,hogy az esküvő kérdése,ami miatt anyuék így viselkednek,mert tudom,hogy nekik sem számít ez annyira.

2014. febr. 27. 14:21
 6/9 piroska és a farkas ***** válasza:
Én soha nem voltam ilyen helyzetben, nagyon bántó lehet. Így - tapasztalatok híján is - azt gondolom, hogy amikor vki már azzal az emberrel van együtt , akivel családot tervez, és elkezdték a közös életüket, akkor ők már tényleg ketten EGY. Ez nem azt jelenti, hogy hétköznap ki-ki ne szaladhatna át a párja nélkül a saját szüleihez, de amikor összegyűlik a család vmilyen eseményre, akkor igenis vagy együtt megy a pár, vagy egyik tagja sem. És ha ez bántó a szülőknek, akkor így jártak. Igazából maguknak köszönhetik. És nem értek egyet azzal sem, hogy tartsd tiszteletben a 60. születésnapot. Tartsa tiszteletben ő, hogy van az életedben egy másik, emberszámba veendő személy...ehhez senki se legyen túl öreg, vagy túl antiszociális...
2014. febr. 27. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Próbáltam anyuékkal nyugodtan,kulturáltan megbeszélni,sajnos jó nagy vita lett belőle..Nekik továbbra is az a véleményük,hogy vannak dolgok,amik a "családra" tartoznak(amibe a párom nincs benne,és ha lesz gyerekünk,összeházasodunk ezen azon sem változtat),én ezt képtelen vagyok felfogni abban az értelemben,ahogy ők gondolják,mert nem gondolom,hogy egy szülinapi ebéd vagy egy közös kirándulás,annyira "komoly" dolog lenne,amiben a párom nem vehet részt.


Úgy tűnik ezen nem tudok változtatni,párom szerint ezen ne veszekedjek,hagyjuk rájuk,de én meg úgy gondolom,ha most nem állítok fel egy értékrendet,egy határt,akkor ez már sosem változik.

2014. márc. 4. 23:15
 8/9 anonim ***** válasza:

Ezek szerint akkor a szüleid külön-külön mennek a nagyszülőkhöz mert ők úgy külön "egy család".


Sajnos a szüleid nem képesek felfogni, hogy egy család mikor alakul ki és mikor lesz a szülő-gyerek kapcsolat másodrangú, mert az újonnan alakult család már előtérbe kerül.


Borzalmasan bántó lehet. Nekem egyszer egy volt páromnak az anyja mondta, hogy családi összejövetel lesz ezért én nem vagyok rá hivatalos. Mondanom sem kell, már az exem.


Nagyon bántó lehet ez a párodnak és le a kalappal, hogy ennyire megértő.


Sajnos nincs jobb ötletem, ne menj a szüleidhez és előbb-utóbb be kell adniuk a derekukat. Most már a párodat kell előtérbe helyezned, most már ő az első. Ha végképp nem hajlanak a változásra, akkor marad a néha-néha meglátogatás, de én ebben a helyzetben kizárt, hogy ott karácsonyoznék például. Karácsony előtt-után átugranék, ajándék, köszöntés minden, de utána közölném, megyek haza a CSALÁDOMHOZ karácsonyozni szenteste.

2014. márc. 5. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Akkor ezek szerint,ha lesz gyereketek,semmi keresnivalójuk nem lesz a szülinapján,mert ott apa,anya,gyerek számít családnak?!?! Nem de? Nagyon nehéz lehet neked így,de valahogy fordítsd ellenük a fegyverüket!

Ők sem jártak egymás szüleihez? Mindenki vitte az unokát(Téged) a saját szülőjéhez a férje,felesége nélkül? Hű,de nem értem őket! Jaj!!!

2014. márc. 5. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!