Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mennyire meghatározó a külső...

Mennyire meghatározó a külső egy fiatal kismamánál/anyukánál?

Figyelt kérdés
Az a helyzet , hogy 20 leszek, mire a baba megszületik. Még csak a 4. hónapban vagyok . Tele vagyok tetoválással és van három piercingem. Nagyon szeretem a bandás pólókat. Nem szeretnék ezektől megválni. De azt sem szeretném , ha elítélnének/kritizálnának ezek miatt.
2014. febr. 27. 20:44
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
27%
Hát, eléggé. Én is 20 voltam mikor az első babám született, mondjuk nem efféle beállítódottságú. Ha te így jól érzed magad, akkor ne foglalkozz azzal, ki mit mond. A tetoválás és a piercing csak egy dolog, persze ha nem a fél fejed kopasz és az orrodból hatalmas karika lóg ki :D A ruha megint olyan, hogy neked az tetszik, azt veszed fel. Viszont az anyává váláshoz fel is kell nőni, a gyerekre is gondolni. Próbálj meg inkább otthoni körökben ilyen ruhákban mozogni.
2014. febr. 27. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Szard le mások véleményét.
2014. febr. 27. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
0%
Tervezett gyerek ?
2014. febr. 27. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Attól, hogy terhes vagy vagy kisbabád van, te még ugyanaz az ember maradsz. Miért ne nézhetnél ki ugyanúgy?

Aki emiatt kritizál, az meg bekaphatja, nyilván nincs jobb dolga. A lényeg azon van, hogy terhesen vigyázz az egészségedre, utána pedig helyesen neveld a gyereket. Ez pedig független attól hogy blúz van rajtad vagy zenekaros póló, vagy épp acélbetétesben tolod a babakocsit.

A piercingekhez annyit mondanék, hogy ha olyan helyen vannak hogy a gyerek majd bele tud kapni, érdemes kivenni. De ha látod hogy nem érdekli, ill. nem veszélyes ilyen szempontból, akkor nyugodtan hagyd bent.

2014. febr. 27. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Ha farmeros-pólós kismama lennél, az lenne a baj, ha csiniszoknyás-topos, akkor meg az. Hidd el, mindig lesz, aki talál rajtad kifogásolnivalót.

Az öltözködésnél arra figyelj, hogy ne szorítsa semmi a pocidat, kényelmes legyen és kész.

A piercinget pedig szülésre ki kell venni és arra vigyázni, hogy a baba bele ne kapjon, de egyébként az is maradhat, ha te ezeket szereted. :) Akinek nem tetszik, nézegesse a tükörképét!

2014. febr. 27. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Hát figyelj, én 22 éves voltam amikor az első babámat szültem és rám is nagyon furcsán néztek, bár nekem más a stílusom mint Neked. Én még 22-nél is jóval fiatalabbnak néztem ki, kb 16-nak, a hajviseletem és az öltözködésem is nagyjából ezt tükrözte. Így éreztem jól magam, attól még, hogy szültem egy gyereket ugyanaz a hóbortos, bolondos, kislányos fiatal lány maradtam. Miért kéne egyből átváltozni hogy megfelelj a társadalmi elvárásoknak? Az anyaság, a feltétel nélküli szeretet, az igazi kapocs anya és gyermeke között belülről fakad és nem a külsőségekből. Ha pedig meg akarsz felelni görcsösen mások elvárásainak azzal csak magaddal szúrsz ki mert sosem leszel igazán elégedett.

Rám mindenki úgy nézett mint egy megesett, megvetendő kis tini ribire, pedig akkor már évek óta boldog párkapcsolatban éltem és terveztük a babát. De engem nem érdekelt, Téged se érdekeljen mit gondolnak rólad.:)

2014. febr. 27. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 Julie S ***** válasza:
Készülj fel rá, hogy fognak kritizálni és még páran elítélni is... De tojni kell rájuk magasról. Nem kell kifordulni önmagadból azért, mert anya leszel. Az hogy jó anya leszel-e, nem a külsődön múlik.
2014. febr. 28. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Szia 21 évesen szültem,abszolút nem változtattam bár nekem nincs tetoválásom,sem piercingem,viszont majd szeretnék a lapockámra egy kis tetoválás(nem a fiam nevét vagy ilyesmit). Melíroztatom a hajam,sminkelek persze nem viszem túlzásba,ahogy eddig az öltözködésem sem változott fiatalos ruhákat hordok,nyáron rövidnadrágot és rövidebb szoknyát is,nem híztam el narancsbőröm sincsen 17-18 évesnek néznek rendszeresen pedig már 24 vagyok.Attól,hogy anya leszel még nem kell kifordulni önmagadból én sem tettem,sem stílusomban,sem viselkedésemben sem öltözködésemben,nem lettem tyúkanyó típus.
2014. febr. 28. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
ja még annyit,toltam a fiam és egy néni beszólt,hogy talán 15 évesen nem kellett volna felcsináltatni magam,mert minek gyereknek gyerek,pedig már bőven elmúltam 21,együtt éltem már a baba születése előtt 1 évvel is a párommal,igaz nekünk nem volt tervezett,de nem egy görbe este,futó kapcsolat eredménye volt,csak nagyon kislányos az arcom még akkor is ha sminket teszek fel,szeretem a mintás pólókat,és a lány kamasz részleg 170-176os ruhái is jók rám,tehát onnan is vásárolok ami tetszik
2014. febr. 28. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 zabmester ***** válasza:

Én is 20 évesen szültem, tetoválásom már akkor is volt, piercingem is (mondjuk az már nincs). Az öltözködésem sem volt annyira szokványos, mondjuk nem is túl kirívó, de nem is nagyon anyukás. De nem tudom, kit kellett volna, hogy ez befolyásoljon. A többi szülőt? Hm... hát szerintem nem az öltözködésem miatt nem bandáztam a környékbeli anyukákkal, nekem inkább az volt a visszatartó erő, hogy jó 15 évvel voltak idősebbek nálam, és nem is nagyon volt miről beszélgetnem velük. Oké, a gyerekről lehetett volna, de azon túl... Hát nem sok közös témánk volt. De mondom, nem arról volt szó, hogy ők engem kiutáltak volna bárhonnan, csak nem kerestük egymás társaságát. Ők sem az enyémet, én sem az övéket.

Azt meg, hogy ki ítél el, tojd le magasról. Most komolyan, te szeretnél olyan emberek között lenni, akik ennyire külső alapján ítélkeznek? Mert én az ilyen embereket akkor sem kedvelem, ha nem rajtam köszörülik a nyelvüket. Úgyhogy tök mindegy, hogy külsőre megfelelsz-e az ő ízlésüknek, vagy sem, kétlem, hogy jól éreznéd magadat közöttük. Normális embert meg nem fog zavarni, hogy te hogyan öltözködsz, vagy hogy hány tetoválásod van, ha amúgy értelmes, intelligens ember vagy.

2014. febr. 28. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!