Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Ez már betegség nálam? Vagy...

Ez már betegség nálam? Vagy normális? Szerintetek milyen egy tökéletes lány?

Figyelt kérdés

Régen sokat piszkáltak és bántottak,nem csak lelkileg.Csúnya,kövér és unalmas voltam.semmiben nem emelkedtem ki,elvesztem a tömegben.Rosszul éreztem magam,mert a szüleim nagyon jól néznek ki és olyan volt,mintha nem is az ő gyerekük lennék.

Sikerült megváltoznom.Ma már rengeteg barátom van,a fiúk,férfiak folyton flörtölnek velem és emlékeznek rám.

De ára van annak,hogy ilyen vagyok...Órákat töltök a kinézetem miatt a szépségszalonban,a kedvenc itthoni elfoglaltságom az online vásárlás,folyton sportolok és hánytatom magam.Úgy érzem,hogy tökéletesnek kell lennem,különben senki nem lesz velem elégedett.

Nem csak a külsőmmel vagyok így.Megtudtam tavaly,hogy az egyik évfolyamtársam felsőfokú nyelvvizsgára megy augusztusban és nem akartam,hogy neki legyen meg először az évfolyamban,ezért én még májusban elmentem.

Normális,hogy ennyire megszállott vagyok?

Szerintetek milyen egy tökéletes lány?

16L



2013. szept. 15. 15:37
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
98%

Kamasz vagy, dúl benned a versenyszellem, no meg a hormonok. Ez keveredik a túlzott megfelelni akarással is. Ez még önmagában nem gond, amíg nem megy az egészséged és a tanulmányi előmeneteled rovására.

DE NE HÁNYTASD MAGAD! Egyrészt bulímiát okoz, és nem fogsz tudni egy normális falatot enni. Gondold el, elmész vacsizni egy szuper sráccal, az első falat után szaladsz a mosdóba hányni, mert már nem tudod visszafogni. A srác úgy hagy ott, ahogy vagy. Ciki.

Másrészt az állandó savas hányás felmarja a nyelőcsövedet, és majd szépen kapsz egy gyomorszondát, és azon keresztül leszel kénytelen enni.

Szóval nem egy jó dolog. Én azt javaslom, egyél egészségesebben, kevesebbet, és ne hánytasd magad!

2013. szept. 15. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
70%
Az elsőhöz: ne tölts órákat a szépségszalonokban, ne vásárolj mindent össze. Normális fiú ezért majd ribinek tart.
2013. szept. 15. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

ez már kicsit mániákus,a hánytatásról sürgősen szokj le,az nem gyerekjáték.A nyelvvizsgás dolog még elmegy,engem is bosszantott,hogy nem én raktam le elsőnek.

Nincs tökéletes lány,úgyhogy felesleges erre törekedned.Sablon szövegnek hangozhat,de legalább annyira fontos a kisugárzás,mint a külső.

szintén 16/L

2013. szept. 15. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudom, hogy betegség-e, de biztos nem normális.

Ha folyton tökéletességre törekszel, csak egyre messzebb kerülsz tőle.

2013. szept. 15. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
A szépségszalon mellé iktass be heti 1 pszichológust is, mert ahogy most áll a helyzet, nagyon rossz irányba haladsz. A hánytatás pedig hosszú távon életveszélyes is lehet (mentősként mondom, nem szép dolog a nyelőcső kilyukadása, higgy nekem!) Mielőbbi (lelki) gyógyulást kívánok neked!
2013. szept. 15. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Oké, ez itt már mánia, ez beteges. Hidd el, nem kell tökéletesnek lenned ahhoz, hogy elfogadjanak.

Én is rettentően el voltam hízva pár évvel ezelőtt, no, most sincs tökéletes alakom, de nem folyamodnék arra, hogy hánytassam magam. Hidd el, ha sportolsz, márpedig ezt te is leírtad, akkor mellé elég egészségesen enned, nem kell utána kidobni mindent, hagyd a szervezetedet, hogy végezze a dolgát.

Nos, én nem járok szépségszalonba, meg nem vásárolgatok online, viszont a környezetem többé kevésbé megelégszik így velem.:)

Talán tényleg jó lenne egy pszichológus, vagy a legjobb barátnőddel ha beszélnél ilyesmiről szerintem tanácsot tudna adni ő is.:)

16/L

2013. szept. 15. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
43%

Órákat szentelni szépítkezésre? Sosem értettem, mit vacakolnak sokan a sminkeléssel, hajazással... Én ha kényszeríteném magam, se tudnék 10 percnél tovább a sminkeléssel bíbelődni, szempillaspirál és kicsi szájfényt, oszt' jól van. A hajamat meg direkt úgy szoktam göndöríteni, hogy estére befonom vagy becsavarom, reggel 2 perc, míg helyrerakom, és ennyi. Utálok sokáig tökölni reggelente.

Tökéletes... Miért akarsz az lenni? Mi a jó abban? Szép lehetsz, tökéletes nem, mert senki sem tökéletes. (kivéve Istent)

Én azt ajánlom, töltsd kevesebbet a szépítkezéssel, ha alapból szép vagy smink és belőtt frizura nélkül, akkor nem kell feleslegesen kicicomázni magad, ha meg nem... Hát akkor meg csak álarcot viselsz, ami szintén nem jó.

Inkább sportolj sokat, önbizalmat ad, és hányni tilos!

2013. szept. 15. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim válasza:
1. Szerintem fölösleges órákat tölteni a szépségszalonban..nem is értem mit lehet ennyi ideig ott lenni?Műhajat,körmöt stb. szerintem kerüld (természetellenes és r.bancnak titulálják a legtöbb ily "nőt"..)Hajfestést is jobb ha kerülöd,mert tönkreteszi a hajad...Fodrász nyílván nem árt ha néha megfordulsz nála.2.Miket vásárolsz online?Sok haszontalan dolgot..?? 3. A sporttal nincs gond,de a hánytatást azonnal hagyd abba..már leírták miért.4.Se nő se férfi nem lehet tökéletes,mert nincs olyan személy aki mindenkinek 100%ig megfelelne!5.A nyelvvizsgával sincs baj,sőt a mai világban előrébb jutsz vele kicsit..És így utoljára: ne arra törekedj,hogy mindenkinek megfelelj(mert amúgy sem tudsz..),hanem arra hogy 1 bizonyos férfi szemében te legyél a tökéletes.22L
2013. szept. 16. 01:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Úúú, a szavaidből csak úgy dől a görcsös megfelelési kényszer. Nem kell ez. Minek? Nincs tökéletes ember, nem is lesz, és nem is volt, és minél többet teszel azért, hogy tökéletes legyél, annál távolabb kerülsz tőle, és ez visszataszító lehet... Dicséretes dolog, hogy így megváltoztál, de ne hánytasd magad! Nem éri meg :) Nem kell modellalkatúnak, és meseszép sminkcicának lenni. A nyelvvizsga viszont jó dolog, azt jól tetted. Meglett a vizsga? :D
2013. szept. 16. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Igen, az. Ne akarj tökéletes lenni! Egy tökéletes embert (már ha van olyan) egy szóval le lehet írni: tökéletes. Már pedig, ha egy ember jellemzésére elég egy szó, akkor az nem lehet valami túl izgalmas személyiség. Indulj el ezen a szálon és inkább legyél önmagad. Hidd el, sokkal jobb érzés.
2013. szept. 17. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!