Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Akik lemondták a védőnői...

Akik lemondták a védőnői szolgálatot: nálatok hányszor ment ki a gyerekjóléti szolgálat vagy neked hányszor kellett menni?

Figyelt kérdés
Semmi bajt nem találtak természetesen,mondta a nő,hogy havonta kellene menni nekem vagy neki jönni.Eddig én 1x voltam,ő 2x jött.Baba születése után én biztosan nem tudok menni(messze van nagyon) és ő fog jönni.Kinél hogy volt?
2014. febr. 28. 13:04
 1/7 anonim ***** válasza:

1x voltak kint összesen ennek már 9 éve

azóta született egy tesója is pl hozzá nem is jöttek ki

megírtam a papírt és bevittem a védőnőkhöz és ennyi

BP


szerintem ne menj - majd ha kell ők jelentkeznek h na mi van ?

2014. febr. 28. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Szia!

Köszi a választ! Azért kellett menni,mert alá kellett külön írni egy papírt,hogy lemondom és tényleg és komolyan :-)

Utána jött egyszer a nő,akkor épp itthon voltunk.Én biztosan nem megyek feléjük se,ugyanoda kellene menni,ahol a hely miatt lemondtam a védőnőt.Akkor meg nem sok értelme lenne.Mondta,hogy jön rendszeresen,utána volt még egyszer.Ha itthon vagyunk éppen,akkor beengedjük.

Kíváncsi voltam,hogy máshoz esetleg mennek-e rendszeresen,mert állítólag neki "kötelező" tartani a kapcsolatot a családdal.Ennyi elég is belőlük :-)

Ment a zöld kéz!

2014. febr. 28. 14:41
 3/7 anonim ***** válasza:
3 éve mondtam le, akkor kijöttek, fél percig voltak itt azóta sem láttam őket pedig újra várandós vagyok... Mikor kikértem most a kiskönyvet ismét lemondtam a védőnői szolgáltatást, de még nem hívtak, hogy jönnének...
2014. febr. 28. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Kicsit off leszek, m az én védőnőm nagyon aranyos. :)

Megint terhes vagyok, most voltam nála kiskönyvezni. Azt mondta, 4 db VÉDŐNŐI pecsét kell a 64 ezer Ft felvételéhez, most változtattak vmit.

2014. febr. 28. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
e-mailen mondtam le a védőnőt, egyszer felhívott, hogy postán küld levelet amit aláírva vissza kell küldeni...posta sem jött, nem is jelentkezett többet:)
2014. febr. 28. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Nekem van 4 védőnői pecsétem még az elejéről,mert hetente-kéthetente mennem kellett :-(

A gyerekjólétis nő nagyon ragaszkodik hozzá,hogy márpedig nem maradhatok nélkülük,havonta kijön.Kijött egyszer,aztán még egyszer és egyenlőre ennyi.Nem hiányzik,de ha jönne,beengednénk,nincs semmi titkolnivalónk.

Ezért kérdeztem,mert én is úgy tudtam,hogy kijönnek,megnéznek,aztán békén hagynak.Mifelénk ezt kicsit másképp gondolták,szerintük még nekem is mennem kellett volna,kb havonta.(bár nem mentem és nem is fogok,mert ennyi erővel a védőnőhöz is mehetnék;ugyanott vannak helyileg)

2014. márc. 1. 20:11
 7/7 A kérdező kommentje:

Na,lejátszottuk: megtaláltam a családgondozó hölgy főnökét.Semmi baj a munkájával,ezt hangsúlyoztam,illetve azt is megkérdeztem,hogy meddig kötelező nekem elviselni a váratlan látogatásait(amiből volt 4,ebből egy környezettanulmány).Azt a választ kaptam,hogy mivel már többször,részletesen meggyőződhetett arról,hogy minen a legnagyobb rendben,én is küldtem neki az orvosi papírok fénymásolatát,így több is,mint jó és ennyi.Nem kell többször jönnie;kevesebbszer is bőven elég lett volna.

A kötelező oltások a szülő és az orvos felelőssége elsősorban,illetve ha nem jelenti be az embert valaki,hogy nem jól bánik a gyermekével,akkor nem is zaklatják a családot(ha baj lenne,akkor a bejelentés után jegyzői hatáskör,aztán gyámhivatal és utána kerül a gyermekjóléten keresztül a családgondozóhoz,utána járna ki rendszeresen)

Szóval nem kell fél éven vagy akár egy éven keresztül is elviselni,ha bizonyíthatóan minden rendben!

Ezt azért írtam le,hátha valakinek még jól jön.

2014. júl. 25. 13:05

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!