Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mit csináljak, hogy beszéljek...

Mit csináljak, hogy beszéljek anyukámmal? (meleg kérdés)

Figyelt kérdés

Anyám már fél éve tudja rólam, hogy homoszexuális vagyok, de még mindig ugyanannyira elutasító. Azt hittem az idő múlásával javulni fog az, ahogy áll hozzám, de gyakran tesz sértő megjegyzéseket rám és a "hozzám hasonlókra". A sértegetéseken kívül tabu a dolog. Szerinte jó érzésű emberek ezt nem fogadják és nem is képesek elfogadni. Amikor megtudta kiborult, el akart küldeni otthonról, a kettőnk kapcsolata odáig fajult, hogy kollégiumba mentem. Tanácstalan vagyok. Mit kéne tennem vagy mondanom ebben a helyzetben?

17/L


2014. febr. 28. 20:25
 1/4 anonim ***** válasza:
3%
szerintem ne foglalkozz vele, majd kinövöd, ez kamaszkori dolog, mármint a homoszexualitás.
2014. febr. 28. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 zabmester ***** válasza:

Sajnos, ha anyukádnak meggyőződésből ez a véleménye, és ez a fél év sem volt elég rá, hogy megbarátkozzon a gondolattal, akkor esélyes, hogy a kettőtök kapcsolatát nem tudjátok helyrehozni. Vagy csak nagyon sokára. Neki kell rájönnie arra, hogy azért, mert más a szexuális beállítottságod, mint a többségnek, attól még nem lettél rossz ember, nem ártasz vele senkinek.

Nagyon fájdalmas lehet, hogy egy olyan dolog miatt, amiről nem tehetsz, így eltaszít magától, de a meggyőződésén nem tudsz változtatni. Majd egyszer talán rájön, hogy a saját viselkedése miatt nincs igazi kapcsolata a lányával, nem a te hibádból.

2014. márc. 1. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Sajnos sokan gondolják úgy, mint az 1. válaszoló, gondolom, anyukád is. Nem hiszem, hogy sokat tehetsz. Remélhetőleg, ha egyszer majd lesz egy komoly kapcsolatod, elfogadja, hogy nem fog változni a beállítottságod.
2014. márc. 1. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

MInden együttérzésem, a Tied kérdező. Megdöbbentett, amit írtál. Nekem is vannak gyerekeim, korban valószínűleg jóval közelebb vagyok anyukádhoz, mint Hozzád, de eszembe nem jutna így viselkedni. Nekem az a fontos, hogy a gyerekeim boldog és értékes emberek legyenek, a többi nem fontos.


Azt hiszem, "anyukád" nagyon súlyosan megbukott anyságból. Te attól, hogy meleg vagy, nem vagy rossz, gonosz vagy bűnöző. Ha anyukád tényleg szeretne, elfogadná. A másik dolog a bizalommal való visszaélés. Te megbíztál benne, felfedted magad előtt, ő erre meg gúnyolódik. Ne haragudj, hogy ezt írom de anyád elfogadhatatlanul viselkedik.


A kérdésre sajnos nem tudom a választ. Igazából Te nem tudsz neki mit mondani. Vagyis nem Neked kellene neki akármit is mondani. Te nem csináltál semmi rosszat, ő ellenben meg tényleg úgy viselkedik, hogy egy jóérzésű embernek ettől fordul fel a gyomra. Nem Neked kell változtatni, bocsánatot kérni, vagy rendezni a helyzetet.


A helyedben tényleg a legjobb lenne minél inkább függettleníteni magadat tőle. Idővel talán rádöbben, hogy mit csinál.

2014. márc. 2. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!