Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Van az apának bármi erkölcsi...

Van az apának bármi erkölcsi kötelessége a gyerek felé, ha a gyerek az anya ármánykodásának köszönhetően fogant?

Figyelt kérdés
Az anya állításával ellentétben nem vette be a fogamzásgátló tablettákat és rendszeresen kiszúrta az óvszereket egy gombostűvel. Nem a törvény érdekel, azt ismerem, én az erkölcsi felelősségre vagyok kíváncsi.
2014. márc. 2. 09:16
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
30%
Számomra nem fontos a körülmény. A gyerek él, igényei vannak, és nem tehet semmiről. Igen, az apa erkölcsi felelőssége jó apjának lenni.
2014. márc. 2. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
54%

Attól, hogy az anya szemét a gyerek még az apa gyereke, így igen.

Gyerektartást minimum 18 max 25 évig fizetnie kell, örökölni is fog utána,látogatás pedig az apa joga vagy él vele vagy nem.

2014. márc. 2. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
86%
Igen is meg nem is. Azét nem, mert nem ő döntött úgy, hogy gyereket vállal. Azért igen, mert egy ilyen sunyi, alamuszi, éretlen, beteg nőszemély vajon mikre lenne képes a gyerekkel szemben? Egy kicsi ember nagyon ki lesz neki szolgáltatva. Az apa az egyetlen aki esetleg meg tudja védeni. Bár ezért nehogy együtt maradjon vele, de a gyereknek szerintem hosszabb távon jobb lenne az apjánál.
2014. márc. 2. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
100%
Azért mert egy nőnek "hatalma" van a terhessége szabályozásban (pl. beveszi/ nem veszi a gyógyszert és az ellenkezőjét állítja) erkölcsileg gusztustalan ilyet tennie egy nőnek. Hogy apuka erre mit reagál hát nem tudom. Még is csak az ő gyereke is, belőle van még akkor is ha ő ezt nem akarta. Azt mondom, hogy nem kell felelősséget vállalnia a gyerekért, de ha némi jó érzés van benne akkor vállaja a gyermeket. (természetesen a nőt elhagyva, adott esetben esetleg még kérvényezhetné is a gyermek elhelyezését nála)
2014. márc. 2. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
38%
Jaj ez a kérvényezheti a gyerekelhelyezést szép dolog de 3 éves kor alatt esélye nem nulla hanem a minusz tartományban van, és később sem sok esélye van.
2014. márc. 2. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
58%
Az apán múlik, hogy a jogos haragot választja vagy nagyot nyelve a gyerek érdekeit nézi.
2014. márc. 2. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:
Az is gond, hogy az apának nincs beleszólása az abortuszba.
2014. márc. 2. 09:47
 8/17 anonim ***** válasza:
92%
Nos a gyerek semmiről nem tehet,tehát én a pasi helyében a gyerekemet támogatnám de nem az anyján keresztül.
2014. márc. 2. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:
A "pasi" ugyanúgy nem tehet semmiről, mint a gyerek.
2014. márc. 2. 09:49
 10/17 anonim ***** válasza:
75%
A pasi sem tehet róla, igaz. De ez ezen a ponton már nem fontos. Egy másik ember életéért felelős, akár tetszik neki a helyzet, akár nem. Ő felnőtt, a gyerek élete meg tönkremegy apa nélkül. Erkölcsi kötelessége jelen lenni az életében.
2014. márc. 2. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!