Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Amilyen a szülő olyan a gyerek?

Amilyen a szülő olyan a gyerek?

Figyelt kérdés

Ti ezt hogyan értelmezitek általában?

Egyébként egy kérdésemre kaptam ezt a választ, és nagyon elgondolkodtam. Ha az én gyermekem nyűgös és folyton rajtam lógna, akkor én milyen szülő vagyok??? Vagy mit csinálok rosszul? Azaz a gyerekhez való viszonyulásról vagy alapvető személyiségről van szó? 14 hónapos a kisfiam.


2010. jún. 29. 22:01
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

igen, van benne valami, de ebben a korban már más is bezavar, próbálgatják az erejüket, hisztiznek h elérjenek dolgokat....ezt nem feltétlenül tőlünk látják....néha olyan frekvencián vonyít (bocs nem tudok máshogy fogalmazni) hogy ember legyen a talpán aki ilyenkor is extra higgadt és következetes.....

ja és minden gyerek más, anyu mindig azt meséli h nekem mondott valamit, h nem szabad és az úgy is volt, az öcsémnek meg mondhatta.....

2010. jún. 29. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
90%
Szerintem maximum hasonló lehet a gyerek, mint a szülő, de mivel külön egyéniségekről, külön személyiségekről van szó, nem merném kijelenteni, hogy "amilyen a szülő, olyan a gyerek". Persze a nevelési elvek, értékek szorosan visszatükröződnek, de egy gyerek egy külön ember, aki formálható, de a személyiségét egészséges szülő egészséges körülmények között nem tudja elnyomni. Teszem hozzá ismét: EGÉSZSÉGES szülő és EGÉSZSÉGES körülmények...
2010. jún. 29. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Egyelek meg...Akkor jellemezném az enyémet: abban a korban vagyunk, amikor minden érdekli, ha elhúzom, mert veszélyes, 1 perces hiszti. Imád sikongatni, ezt indokok nélkül is teszi. Egyelőre minden jobban leköti, mint a "gyere ide" :) 13 hónapos:) Akkor én is rossz anya vagyok?

Szerintem nem.

Ezt a későbbi korra mondják, pl. 16-17 éves gyerekre, ahol kezd a személyiség kialakulni és lehet sejteni, hogy "na , szorgalmas lesz" vagy "na, nem annyira szeret tanulni" vagy "szófogadó, tisztelettudó" stb.

2010. jún. 29. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Olvastam ezt a kérdésedet,meg a választ is. Hát ez érdekes kérdés. Könnyen beszélt az az anyuka,mert nincsen semmi probléma a babájával, bár megjegyzem az enyémmel sincs, de nem hiszem hogy azért mert én olyan szuper vagyok,egyszerűen egy nyugodt, jó természetű,könnyen formálható gyereket kaptam a sorstól. Nagyon sok múlik a vérmérsékleten és a genetikán meg persze a neveltetésen. De nem biztos, hogy olyan lesz a gyermek amilyen a szülő,gondoljatok bele a testvérek hányszor totális ellentétei egymásnak, az egyik a tűz, a másik a víz, pedig ugyanazt a neveltetést kapják.
2010. jún. 29. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Van, amit örököl, van, amit eltanul, van, amit a környezet és a körülmények hoznak ki belőle. Ebből elég sok te vagy, elég sok a felmenők/rokonok... Szóval van is benne igazság, meg nincs is. Ha valaki ilyet mondana nekem, hogy azért nyűgös és rajtam lóg a gyerek, mert olyan, mint én, hááát, kikaparnám a szemét :D De ha őszintén magamba nézek, a gyerek megérzi például, milyen a kedvem, ha rossz napom van, neki is :( Csak hát ilyen választ nem illik szerintem senkinek adni, ezzel nem segitett, csak rágódsz rajta. Szerintem, ami hasznosat ki lehet belőle venni, az az, hogy végiggondolom, milyen vagyok, és ez milyen hatással lehet a gyerekre. Mit teszek, ami miatt lehet, hogy nyűgös, hogy kezelhetném másképp. De nem kell szerintem túlgondolni :) Sok sikert!
2010. jún. 29. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
47%

dac= mindig válasz a másik magatartására. Ez akkor jön létre ha veszélyeztetik a gyermek önnállóságát.Ha olyat tesz amit nem szebed megtennie akkor ne csak figyelmeztessük,hanem magyarázzuk el neki miért nem szabad ezt tenni.Lehet a szavakat még nem érti meg ,de a hangsúlyból sok mindent megérez. Ne várjunk el ,hogy minden szabályt betartson,mert ez lehetettlen .Még sok felnőttnek is nehéz!



Ha nyűgös és mindig rajtad lóg az két dolognak is köszönhető lenne .Az egyik ,hogy szeretne érezni többet tőled(több anyai figyelemre van szüksége) de azt is jelentheti ,hogy te voltál nagyon ragaszkodóhozzá csecsemő korába és ezt a szoktást megtartotta.

Össze kell tenni az egész viselkedést és azt kielemezni. Ha írsz konkrétabb dolgot talán több mindenbe tudok segíteni.

2010. jún. 29. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Egy picikéről mint a tied ezt nem lehet általánosan kijelenteni. ...és ne feledd sok mintaanyuka szaladgál a világban...

Én azt gondolom, hogy 4 éves kor körül alakul ki mire egy gyermek megtanulja a határait, érti a következményeket, hogy mi miért van és képes különbséget tenni jó és rossz között józanparaszti ésszel. Túl van az amúgyis értelmetlen dackorszakon is.

Utána látszik, hogy mennyire következetes az aki neveli. pl. oké-e leköpni bárkit akihez kedvünk van ...mert én ismerek olyan szülőt aki ezért nem szól a gyerekére de olyat is aki szappannal mosta ki a gyereke száját, mert a gyerek nem akarta érteni a szép szót...

Egy 14 hónapos kicsinek megvannak a maga gondjai. Függetlenedne, hiszen elkezdett járni, de mégsem tud és ez rohadtul bosszantó. Keze ügyesedik de mégsem elég ügyes...stb...nehéz kisembernek lenni és szülőnek sem könnyű, különösen ha valaki ész nélkül bírál minket.

23 hetes kismama aki 11 éves gyermekfelügyeleti gyakorlattal rendelkezik.

2010. jún. 30. 03:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

Az mondhat ilyet, akinek nincs két (vagy több), totálisan különböző karakterű gyereke.


Sok olyat hallottam már, hogy anyuka halál büszke volt magára, hogy ő milyen szuper anya, és milyen jól neveli a gyerekét, mert nyugodt, sosem hisztizik, nincsenek vele gondok... Mígnem aztán megszületik a kistesó, aki rosszcsont, nyűgös, szófogadatlan... és a tökéletes nevelésről alkotott álomképet összezúzza a valóság, hogy bizony a gyerekek születésükkor magukban hordozzák az alapvető karakterüket.

2010. jún. 30. 07:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a válaszaitokat. A kérdésemre a "gyerek olyan mint a szülő" választ nem vettem egyáltalán sértésnek, csak elgondolkodtató. Bár ez közhely és mindenki tudja. Inkább a lelkiismeretem, ami mindig nyomaszt, ha bármi van (nyűgösködés, hiszti, sírás), hogy mit csinálok rosszul. De gondolom ezzel minden anya így van!
2010. jún. 30. 22:37
 10/11 anonim ***** válasza:

Hát nekem pl. sokan mondták már, hogy meglátszik a fiamon is, hogy én mosolygós meg vidám anyuka vagyok, mert a fiam is mosolygós, vidám gyerek.

De azért a rossz szokásaimat is bőven átveszi. Pl. ha valami nem működik, akkor csapkodok, na ezt ő is csinálja.

2010. júl. 1. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!