Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Nevelő szülő szeretnék lenni,...

Nevelő szülő szeretnék lenni, ez már biztos! Már több helyen olvastam hogy 80. 000-et kapnak egy gyerek után. De az kortól független?

Figyelt kérdés

Mármint hogy én a korom miatt 7-8 éves gyermeket kaphatok.. és akkor is 80.000 meg még a támogatások az a 12 000 stb..? Engem nem a pénz érdekel, mert gyermeket akkor is hozok ha csak 40 000-ret kapok. de azért jó lenne tudni.. és az tényleg igaz, hogy a gyermeket kötelező napközibe járatni, és kötelező neki zsebpénzt adni?? Vagy úgy kapok 80.000-at ha három gyermeket hozok? Kérem válaszoljatok.. és ne csak leosszatok!

köszönöm szépen


2010. ápr. 28. 21:32
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:

Nem 80ezer a nevelési díj, hanem 41-42 ezer forint/hó. Ehhez jön még hozzá a családi pótlék és slussz.


Itt találsz még bővebb információt:


1997. évi XXXI. törvény "A gyermekek védelméről és a gyámügyi igazgatásról" (a szövegben Gyvt.)


261/2002. (XII. 18.) Kormányrendelet a nevelőszülői, a hivatásos nevelőszülői és a helyettes szülői jogviszony egyes kérdéseiről


15/1998. (IV. 30.) NM rendelet a személyes gondoskodást nyújtó gyermekjóléti, gyermekvédelmi intézmények, valamint személyek szakmai feladatairól és működésük feltételeiről.

2010. ápr. 28. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:

Bocsánat, nem volt teljesen egyértelmű a válaszom.


Szóval a fent írt 41-42 ezer forint az, ami kötelezően a gyermekre fordítandó. Ezenkívül van még egy nevelőszülői munkabér is, de azt pontosan nem tudom, hogy mennyi. Azzal azt csinálsz amit akarsz. A korábban belinkelt törvényekben egészen biztosan megtalálod a pontos összeget. Első voltam.

2010. ápr. 28. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm! Várom még a válaszokat természetesen! És köszi.
2010. ápr. 28. 21:52
 4/16 A kérdező kommentje:
És körülbelűl akkor a családi pótlékkal meg stb.-vel együtt mennyit kapnék? Amúgy köszi a válaszokaT!
2010. ápr. 28. 21:56
 5/16 anonim ***** válasza:
89%
Ne haragudj, de ahogy leírtad a dolgot az jön le, hogy nem a gyerek, hanem az érte kapott pénz a fontos.
2010. ápr. 29. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
88%
Nekem is úgy tűnik, hogy nem a gyerek a fontos, hanem a pénz...
2010. ápr. 29. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
85%

Tényleg fura hogy egy ekkora dolog előtt, hogy gyermeket nevelhetsz majd, ennyire ez foglalkoztat hogy ennyi meg annyi pénzt kapsz-e meg kell-e rá költeni.....


Nekem eszembe nem jutna örökbefogadás/ nevelésbevétel előtt hogy vajon kötelező lesz-e a gyermekemnek zsebpénzt adnom....

Nem leosztás volt, lehet hogy csak nagyon nagyon nagyon rosszul fogalmaztad meg a kérdéseidet de valóban meglepetten olvastam.

2010. ápr. 29. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
81%

Ha a saját édes gyerekedről van szó, neki sem adnál zsebpénzt??? Ha napi 200ft-ot sajnálsz az általad nevelt gyerektől, akkor inkább hagyd az intézetben, ott nem kezelik őket mostohaként. Mert a te hozzáálásodból ez szűrődik le, igazi mostoha szülő lennél, aki úgy is bánna a szegény gyerekkel.

Ez a kérdés csak a pénzről szól, vagy pedig provokálni szeretne a kérdező...

2010. ápr. 29. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
75%
Tényleg úgy tűnik, hogy ez az oldala jobban érdekel, bár tény és való ezt is meg kell kérdezni. Ez is hozzá tartozik az örökbefogadáshoz. Szerintem máshogy fogalmazd meg a kérdést.
2010. ápr. 29. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
100%

Egy gyermek után éves szinten 100 ezer forint az ellátmány, amit teljes egészében a gyermekre kell költeni.

A fizetés, amit a munkájáért kap a nevelőszülő 15 ezer forint havonta gyermekenként.

Ezen túl jogosult még a családi pótlékra, s havi 34200 forint ellátási költségre, amit a gyermekre kell költeni.

2010. ápr. 29. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!