Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » A Minimaxon reklámozott...

A Minimaxon reklámozott mesemondó macival kapcsolatban mik a tapasztalataitok?

Figyelt kérdés
Nem túl "lebutítottak" a mesék? 7 éves (első általános iskolás) kisfiú számára évezhető? Mindenképpen azt szeretne karácsonyra.
2009. dec. 13. 18:20
 1/2 anonim ***** válasza:

Nekünk "mesemondó anyánk és apánk" van, szerintem sokkal hasznosabb. :-)


Az én lányom is mindig sóvárog a minimax reklámokban mutogatott szörnyűségek után. Már meguntam, és azt szoktam neki mondani, hogy ez buta gyerekeknek való játék. Ami végülis igaz is. A legtöbb reklámozott játék csak csilivili, drága szirszar. Szeretném, ha nem ez az értékrend alakulna ki a lányomban. Egyelőre jól lavírozunk, bár tény, hogy könnyebb lenne pl. minimax nélkül az életünk. :-)

2009. dec. 13. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Köszi a burkolt kioktatást, de nem a saját gyerekemről van szó, a testvéreméről, én a nagynénije vagyok. Nem gondolom, hogy feladatom lenne szempontból a nevelése, hogy mi után sóvárogjon és mi után nem, pusztán szeretnék venni neki egy olyan ajándékot, ami hasznosabb mintha GI Joe katonát kapna vagy mit tudom én milyen harcos játékot. Mert mivel kisfiúról van szó, ilyeneket is mindig kinéz magának, most örültem, hogy valami hasznosabbnak tűnő tetszik neki.

Úgy látom, hogy ez a maci elvileg normális meséket mesél, és könyv is van hozzá, amiből ő maga is gyakorolhatja az olvasást. Csak azt nem tudom, hogy normálisan, szép szókincssel vannak benne a mesék, vagy rövidített, "lebutított" változat amibe sajnos a mesekönyvek esetében is gyakran bele lehet futni :(.

A szülei egyébként rendszeresen mesélnek neki, sőt én is amikor találkozunk, bár nem egy városban élünk.

Én még fiatal vagyok, nincs gyerekem, ezért gondoltam, hogy tapasztalt anyukák véleményét kérem a játékkal kapcsolatban. Nem szeretnék neki olyasmit ajándékozni ami nem egy fejlesztő jellegű játék.

De magáról a játékról, és nem arról, hogy ki hogyan nevelje a gyermekét.

2009. dec. 14. 07:56

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!