Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Két illetve több gyerekes...

Két illetve több gyerekes anyukák ti hogy bírjátok a gyerekek ellátását, velük való foglalkozást és a házimunkát?

Figyelt kérdés
Egyszerűen úgy érzem, hogy sok. Nem bírom. Mindig szalad a lakás, sosem érem utol magam. Nagyobb gyerek most két éves, kisebb 4,5 hónapos. Nyügős a kicsi, most fogzik. Van amikor egész nap ordít, csak kézben lenne. Naggyal nincs baj, neki meg a mozgás kellene. Ma is hatkor keltem, hogy legyen ebéd, ki tudjunk menni a levegőre. Korán betettem egy mosást, de sehol nem vagyok. Szüleim elvitték hétvégére a nagyobbat és akkor jutottam oda, hogy hűtőpucolás, konyha, fürdő, WC takarítása. Vasalásról nem is beszélek már. Estére konkrétan beájulok az ágyba. Fogalmam sincs, hogy ezt majd munka mellett hogy fogom bírni. Ti hogy oldjátok ezt meg? Nagyon fáradt vagyok, úgy érzem teljesen le vagyok merülve.
2014. márc. 10. 09:33
 1/4 anonim ***** válasza:

LÁnyom 4 éves de én befogom segiteni egy két évest ugy szintén be lehet fogni akár porszivozás butortörlés.

kicsit mei taiba és viszem jobbra balra

ügy megoldva


amugy a gyerekek az elsök a többi meg várhat. legyél ügyes kérd meg gyermeked pakoljon el maga utánés akkor megkönnyiti a dolgodat is.

2014. márc. 10. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

A nagy 4+ éves, egy pár hónapja ovis már, de kb 2 hete van arany életem, hogy ott is alszik. Előtte volt 20 húzós hónapunk. A lakás nálunk is általában szaladt, annyi volt, hogy rászoktattam a gyerekeket, hogy reggeli után rendrakás, mosogatógépbe pakolás, étkező asztal és környéke összetakarítás. Utána az övék voltam, alvósidőben és amikor az apjuk hazajött, akkor takarítottam. Évek óta reggel 6kor kelek, hogy megfőzzek, mire felkelnek. Vagy marad a késő este. Nálunk 2,5 év van a gyerekek között, de volt hogy éppen egymást váltották alvás ügyben, akkor én is nagyon kiborultam. 2-4-ig aludt a nagy és akkor kellett a kicsi fenekét rázni, mert éppen üvöltött. Aztán 4 előtt beájult a kicsi, 5 perc múlva kelt a nagy. Ez a része tényleg fárasztó, később sikerült az alvásukat összehangolni. De ez az időszak tényleg nem a tökéletes háztartásé, hanem azé, hogy velük legyél.

Altató nekem se kell :) Majd könnyebb lesz.

2014. márc. 10. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Hidd el később jobb lesz belerázódsz ez most húzós lehet neked, mert a nagy is kicsi, kitartást. A férjed nem tud segíteni? Vagy nagyon sok a meló? Vagy esetleg a nagyszülők?

Nálam nagyobb a korkülönbség 3 év (most jön a 3.) de még így sem sétagalopp és úgy érzem, hogy egy állandó körforgás az egész (már ami a házimunkát illeti) Tényleg hasznos lehetne valami hordozó alkalmatosság, ha a kicsi sokat lenne kézbe. Ja és ne feledd, ha szalad a lakás nem gond (bár tudom engem is iszonyatosan tud zavarni) egy kis lazaság simán belefér :)

2014. márc. 10. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
Nekem csak 2 gyerekem van. Nemrég újra dolgozom, mellette egyetemre is járok. Hát így már nagyon nehezen bírom. Sokinden torlódik hétvégére, és sokszor tömbösítek. Szinte egyáltalán nem főzök, csak hétvégén. Mosni naponta kell, de a vasalást halmozom. Takarítás (nem sok, csak porszívózás, felmosás), mosogatás naponta. Időnként nagyon fáradt vagyok.
2014. márc. 10. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!