Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Van itt olyan, akinél kevesebb...

Van itt olyan, akinél kevesebb mint két év a gyerekek közt a korkülönbség, és a nagyobbik lány, a kicsi fiú?

Figyelt kérdés
Milyen ez így? Milyen az elején, és milyen később, pl. ha már ovisok? Az én lányom kedves, szereti a babákat, de egy határozott jellem...
2014. febr. 20. 14:14
 1/5 anonim ***** válasza:

Milyen így? Mármint a nemek vagy a kis korkülönbség miatt?

Nagyon sok függ a gyerekek habitusától amúgy

Lányom 3 lesz júliusban, fiam 1 lesz áprilisban. Nem egyszerű, mert mindkettő akaratos, sok csínytevésük is van. Megy a féltékenykedés is ezerrel, hiába szeretik egymást. Hogy később mi lesz, azt nem tudom...

2014. febr. 20. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Kis korkülönbség és a nemek együtt. Olyasmi miatt kérdem, hogy pl. unokatesóméknál, (ott 2,5 évvel volt a lány nagyobb mondjuk) a lány pesztrálta a kicsit már ovitól fogva, mindig is kicsit pótmama volt, ennek persze voltak idegesítő velejárói is. És kérdés bennem, hogy ez ilyen kicsi korkülönbség mellett is meg tud -e valósulni egy idő után, vagy nem.

Játszanak e együtt? veszekednek-e? (nyilván igen.... kérdés mennyit, min?)

Nekem bátyám volt ilyen kis korkülönbséggel, játszani játszottunk együtt azért, de sokat kaptam tőle, cseppet sem volt velem gondoskodó, ilyesmi.

2014. febr. 20. 14:26
 3/5 A kérdező kommentje:
Sokat kaptam: sok taslit kaptam:-)
2014. febr. 20. 14:27
 4/5 anonim ***** válasza:
Nálam 21 hónap van köztük, és a lány az idősebb, szerintem jó így, mert a lányok toleránsabbak, gondoskodóbbak, féltékenység kifejezetten nem volt. Egy darabig eljátszanak együtt, meg vannak a szokásos veszekedések, utána meg inkább csak a testvéri összetartás volt, de ahogy nőnek, egyre kevésbé játszanak együtt, más, velük azonos nemű társaságot keresnek inkább.
2014. febr. 20. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

a lányom 5,5 éves, a fiam 4 éves

jól eljátszanak egymással

a fiam 6 hónapos koráig gyakorlatilag csak evett és aludt, amikor elmúlt fél éves, akkor kezdett többet ébren lenni, onnantól éreztem, hogy két gyerekes anyuka vagyok, onnantól volt egy kicsit nehezebb dolgom

aztán amikor a lányunk önállóbb lett, akkor megint könnyebb lett a helyzet

nagyon védelmezi a mai napig az öccsét, a kicsi meg szót fogad neki

néha összevesznek, de ez pár percnél soha nem tart tovább

nálunk a fiam a határozottabb jellem, de közben rengeteg kedvesség szorult bele, így kompenzál

mindketten ovisok, kis- és nagycsoportosok, de alig várják, hogy találkozzanak az udvaron vagy délután ha csak ügyeleti időben érünk oda értük, akkor együtt játszhassanak

2014. febr. 20. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!