Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Anyukák! Most, hogy H1N1...

Anyukák! Most, hogy H1N1 járvány van, mennyire meritek közösségbe vinni a gyerkőcötöket? (A kérdés főleg azoknak szól, akik nem oltattak, bár állítólag az oltás sem ad 100% biztonságot. )

Figyelt kérdés

Minden hétfőn játszóházba szoktunk menni a 21 hónapos mazsolámmal... Már másfál hónapja nem voltunk, és nagyon hiányzik nekünk. Szerintetek el merjünk menni, vagy inkább ne? Oltásunk sajnos még nincsen, viszont az utóbbi időben 2 takonykóron is átestünk (ezért is nem oltattunk eddig). Ott a játékok közösek, mindenki tapogatja, játszik vele... Szóval tanácstalan vagyok. Babaúszásra ugyanúgy járunk, mint eddig, abból nem volt még gond, viszont ott ismerem a szülőket, ők biztosan nem viszik oda betegen a gyereket, ráadásul a legtöbbük már oltatott is...

Ti mit tennétek?


2009. dec. 14. 11:12
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
48%
Én nem vinném el az biztos. Ha csak egy gyerek is nincs beoltva a játszóházba járó gyerkőcök közül és ne adj isten elkapja a babád a vírust, annak beláthatatlan következményei lehetnek. Mint halhattad egészséges emberek is haltak bele a szövődményekben, akkor egy ilyen kicsi gyerekkel, akinek immunrendszere sincs jóformán szerinted mit csinálna a vírus? De persze te döntesz. Egyébként meg ha most beoltatod, akkor két hét alatt megszerzi a védettséget. Ha már másfél hónapot vártatok, akkor mit számít ez a két hét.
2009. dec. 14. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%
A fink 6 hónapos, szombaton voltunk először babaúszáson. Én nem féltem, bár mi alapvetően nem vagyunk para-szülők.
2009. dec. 14. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:

Én azt hallottam, hogy az oltás sem ad tökéletes védettéget. Szóval ha beadatom, sem lehetek teljesen nyugodt... Persze, jobb lenne, mint most, de az sem tökéletes.

Azt meg mégsem lehet, hogy tavasz végéig (addigra ér véget a járvány) sehová se menjünk... :(

2009. dec. 14. 11:21
 4/15 A kérdező kommentje:

Nekünk a babauszi vezetője küldött egy körlevelet, hogy a magas páratartalom miatt az úszáson nehezebben terjednek a vírusok. (Orvosilag kimutatva.) Szóval én ott majdnem teljesen nyugodt vagyok.

Egyébként én sem vagyok "para-szülő", de voltunk már influenzásak, és hihetetlenül rossz nézni, amikor a picúr nem érzi jól magát, te meg nem tudsz segíteni rajta...

2009. dec. 14. 11:23
 5/15 anonim ***** válasza:
2 éves a fiam, egyenlőre nem tudtam beoltatni, mert beteg volt. De vásárolni muszáj menni, senki nem csinálja meg helyettem, és a buszról sem szállnak le az emberek miattunk. Én reménykedni tudok csak egyenlőre, hogy nem kapja el. De nálunk ez nem annak a kérdése, hogy merem-e vinni, vagy sem, hanem sajnos muszáj.
2009. dec. 14. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
47%

PÁrás közegbe nem terjednek a bacik??:))) ha-ha-ha-ha!!!


Hát hol terjednek,ha ott nem?Te jó ég!!!!! Milyen orvos adta ehhez a kijelentéshez a nevét?

2009. dec. 14. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%
Száraz levegőben könnyebben terjed a vírus.
2009. dec. 14. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%

Babaklubba járunk, simán elviszem, beteg gyerek nem mehet, ez kimondottan a védőnők kérése volt.

Ugyanígy viszem bevásárolni is, mert kire hagyjam? Mással nincs el még. A kaja is nálam van :-) - szopizik...

Tömeget kerülöm, szedünk vitamint és gyakran mosunk kezet.

Aki oltott, az is fertőzhet, szóval ez nem lehet kizáró ok.

2009. dec. 14. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%
20 hónapos a kisfiam, mi sem voltunk kb. már egy hónapja egy babás-mamás összejövetelen sem. Nekünk is hiányzik. Kisvárosban lakunk, autóval járunk, boltba igyekszem nem vinni, szóval kerülni a tömeget a zárt terekben. Én azt remélem, hogy a hideg mínuszokkal alábbhagy ez a "járvány"-én sem gondoltam, hogy a párás melegben nem terjed a vírus, vagy lassabban-sztem ez nem így van, de utána kell olvasnom. Szóval mi abszolút minimalizáltuk a mászkálást, de már elegem van ... :)
2009. dec. 14. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:

13:02-es válaszolónak:


Itt a levél, amit kaptam.


A párás levegő távol tartja az influenzát


Ha visszaemlékezünk, nagyszüleink gyakorta párásították a ház szobáit telente, és bizonyára ma is sokan élnek ezzel a módszerrel. Egy új kutatásból kiderül, hogy ez kifejezetten hasznos tevékenység, különösen a jelenlegi influenzás időszakban.

Az influenzajárványok tanulmányozásából már jó ideje tudjuk, hogy vírusa könnyebben terjed száraz levegőben. Most egy új kutatás kiderítette, hogy a kulcs az abszolút páratartalom, ami a levegőben jelenlévő, hőmérséklettől függő vízmennyiséget jelzi. Eddig az influenza terjedésének előrejelzésénél jellemzően a relatív páratartalmat vették figyelembe, ami függ a levegő hőmérsékletétől.


"Meglepően szoros az összefüggés. Amikor az abszolút páratartalom alacsony, az influenzavírus életben maradási esélyei megnőnek és emelkedik a fertőzések száma is" - magyarázta Jeffrey Shaman, az Oregon Állami Egyetem a klíma és a betegségek közötti összefüggések kutatására specializálódott légkörtudósa. Shaman szerint felfedezésük a tudományos és az orvostársadalom számára is fontos, segítségével ugyanis pontosabb előrejelzési modellek készíthetők. Az új adalék lehetőséget nyújt a betegség alaposabb megismerésére és terjedésének előrejelzésére, ugyanakkor figyelmeztet, hogy egyes esetekben érdemes megnövelni otthonaink páratartalmát is. Természetesen mértéket kell tartani, a túlzott párásítás más jellegű problémákhoz vezethet a lakásban, például penészedéshez.


Az influenza és az alacsony páratartalom közötti összefüggés azért is fontos, mert a hideg téli időszakokban, amikor az influenzás megbetegedések a leggyakoribbak, még a legmagasabb relatív páratartalom adatok mellett is igen kevés a tényleges nedvesség a levegőben, ami kellemes közeg a vírus számára. Az oregoni kutatók szerint a relatív páratartalom mindössze az influenzavírus-fertőzések 12 százalékát magyarázza, míg a vírus túléléséhez 36 százalékban járul hozzá. Shaman és munkatársai új elemzése az abszolút páratartalom figyelembe vételével 50 százalékra tornászta fel a vírus terjedését, míg a túlélési arányra nem kevesebb mint 90 százalékot kaptak.


Miért félrevezető a relatív páratartalom? A meleg levegő ugyanúgy rendelkezik páratartalommal, mint a hideg. Sokan mondják, hogy a meleg levegő párásabb a hidegnél, és bár ez tudományosan nem teljesen helytálló, mégis sok igazság van benne. A meleg levegőben 30 százalék relatív páratartalom mellett jó eséllyel ugyanannyi nedvességet találunk, mint a hidegben 60 százalékos relatív páratartalomnál, tehát míg a hideg levegő névelegesen nedvesnek hat, valójában száraz, ami kedvez az influenzának. Az abszolút páratartalmat a víz súlyának megfelelően grammban fejezik ki egy bizonyos levegő térfogatra levetítve. Minél magasabb az érték, annál nedvesebb a levegő.


"Egy nyári napon akár többszöröse is lehet a levegő vízpára mennyisége, mint egy télin, ami ugyanúgy igaz a belterekre, mint a külterekre. Következésképp az influenza jellemzően télen jelentkezik, amikor a levegő abszolút páratartalma alacsony, kedvezve a vírus túlélésének és terjedésének" - összegzett Shaman.

2009. dec. 14. 23:38
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!