Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Anyukák! Most, hogy H1N1...

Anyukák! Most, hogy H1N1 járvány van, mennyire meritek közösségbe vinni a gyerkőcötöket? (A kérdés főleg azoknak szól, akik nem oltattak, bár állítólag az oltás sem ad 100% biztonságot. )

Figyelt kérdés

Minden hétfőn játszóházba szoktunk menni a 21 hónapos mazsolámmal... Már másfál hónapja nem voltunk, és nagyon hiányzik nekünk. Szerintetek el merjünk menni, vagy inkább ne? Oltásunk sajnos még nincsen, viszont az utóbbi időben 2 takonykóron is átestünk (ezért is nem oltattunk eddig). Ott a játékok közösek, mindenki tapogatja, játszik vele... Szóval tanácstalan vagyok. Babaúszásra ugyanúgy járunk, mint eddig, abból nem volt még gond, viszont ott ismerem a szülőket, ők biztosan nem viszik oda betegen a gyereket, ráadásul a legtöbbük már oltatott is...

Ti mit tennétek?


2009. dec. 14. 11:12
1 2
 11/15 A kérdező kommentje:

Mi is kocsival járunk mindenhová (én egyébként is rosszul vagyok a pesti buszokon sajnos), de vásárolni el szoktam vinni magammal. Bedugaszolom a száját cumival, és sokat mosunk kezet... Persze mindegy, mert az óvodás unokatesó általában "szállítja" a betegségeket nekünk... :(


A másfél év körüli babáknak is ingyenes az oltás?

2009. dec. 14. 23:51
 12/15 anonim ***** válasza:
100%
Igen az oltás ingyenes ekkora babának. Egyébként a párában lehet hogy nem terjed annyira a baci(bár én nem vagyok szakember), de a vízben szerintem tuti. Hacsak nincs agyonfertőtlenítve, de akkor meg nem vinném bele a babát.
2009. dec. 16. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
100%
A mi gyerekorvosunk (30 évig volt a Madarász utcai korház főorvosa) megtiltotta az uszodát, mert véleméyne szerint a vízben 1000* úgy terjednek a bacik, mint a levegőben. O:(((
2009. dec. 16. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
84%

a baci lehet hogy terjed, de az influenza az vírus. a vírus pedig elképzelhető hogy nem terjed, bár vannak agresszív fajták de általában a legkisebb hőmérséklet változásra elpusztulnak, ezért vagyunk lázasak vírus fertőzéskor.

Az oltás valóban nem véd kicsi gyereknél, de havéd is akkor sem 100% és csak rövid ideig hatásos.

A beláthatatlan következmény pedig túlzás egy kicsit, mert a lakosság számához képest nem sokan fertőződtek meg és nem sokan haltak meg. És nagy részük nem volt teljesen egészséges És ami érdekes mi van az elhunytak környezetével? Ők miért nem fertőződtek meg? Mert általában elszigetelt esetekről van szó.

2009. dec. 16. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 A kérdező kommentje:
Nagyon hasznosak voltak az utolsó válaszok, köszönöm őket. Persze továbbra sem tudom, mit csináljak... Minden esetre usziba továbbra is járunk, játszóházba pedig... Még nem tudom...
2009. dec. 16. 22:43
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!