Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Hogyan mondjam el anyának...

Hogyan mondjam el anyának hogy nem szeretem ezt az iskolát? Sok választ kérek

Figyelt kérdés
Új iskolàba jàrok. Nagyon sok az elvàràs. 0.óràkkal ès bunkó tanárokkal. 4-kor elkezdtem tanulni, most lettem kèsz. Minden arròl szòl ki a legjobb. Mindenki dicsèri az iskolàt. Nekem nem jött be. Anyával beszélgettünk errõl õ azt mondta. 3 vàlasztàsom van: Maradok, megyek abba az iskolàba ahol sok a cigány vagy a vàros másik végébe. Sok iskola van a környéken. Rengeteget költöztünk. 4.iskolàm:-(
2014. márc. 11. 20:20
 1/5 anonim ***** válasza:
Nehéz választ adnom neked, mert én nem voltam soha jó tanuló, nem azért mert buta vagyok, hanem mert lusta vagyok nagyon. Sajnálom, hogy nem jártam jó iskolákba, hogy nem foglalkoztam a tanulással, és most felnőtt fejjel (28éves) kell levelezőn pici gyerek mellett egyetemre járnom. Ugyan akkor egyetlen porcikám sem várná el a kisfiamtól, hogy a gyerekkora helyett inkább csak tanuljon, és kimaradjanak az életéből a barátok, kirándulások, első szerelmek. Ahogy anyukád is mondta, neked kell döntened mit választasz. Nagyon nagyon fontos a tanlás, de te ezt még biztosan nem értheted, mert én is csak akkor értettem meg amikor dolgozni kezdtem és saját albérletbe költöztem a férjemmel. Beszélgessetek az anyukáddal arról, hogy ez az iskola számodra nagyon kimerítő, ha van egyéb rokon (nagyszülő, apuka stb.) akkor őt is kérdezd meg mit gondol. Aztán pedig hozd meg a döntést mit választasz a 3 közül.
2014. márc. 11. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
49%

Írd össze tényszerűen a problémáidat (a bunkó tanárok szókapcsolat ne legyen benne), szigorúan csak objektív dolgokat, és tálalj megoldást is: melyik az az iskola, ahová szívesen mennél, és viszonylag közel is van, van-e mód a bejutásra, be tudnál-e kapcsolódni az ottani tanmenetbe (például tanulod-e az ottani idegen nyelvet hasonló szinten). Ezeket telefonon megkérdezheted, ha ügyes vagy, de sok mindent az iskolák honlapján is megtalálsz. Nem tudom, hány éves vagy, milyen jellegű iskolába jársz, de pl. szakközép esetén ugye nem elhanyagolható, hogy milyen szakmát tanulsz.


Ha az anyukád által felvázolt lehetőségeken kívül van más opció is, akkor miérthárít anyukád? Egyedül jársz már iskolába? Be tudnál járni a választott másik suliba is?

2014. márc. 11. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!!

Ment a zöld kéz!!

Általános iskola 7.osztály. Néztem egy másik iskolát, 5 percre van innen. (A mostani iskola 2 percre.) A legjobb barátnőm is ebbe az iskolába jár. Egyházi iskola. Jártam egyházi iskolába, sajnos rossz tapasztalatom van. Attól félek lehet a másik iskola sem fog tetszeni.

2014. márc. 11. 21:37
 4/5 anonim ***** válasza:

Hát ha odajár a barátnőd, akkor anyud is arra fog gondolni, amire én, hogy emiatt szeretnél te is odajárni :) Viszont így legalább van bennfentes információd a suliról, hol tartanak a tananyagban, mennyire nagy a követelmény, milyenek a tanárok és a gyerekek. A barátnőd akár meg is kérdezheti neked, van-e lehetőség év közbeni átvételre.


Nem a 9. kerületben laksz véletlenül?

2014. márc. 11. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Bács-Kiskun megyében lakom
2014. márc. 11. 21:53

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!