Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Gondolom anyumnak rosszul...

Gondolom anyumnak rosszul esett, de nem csináltam rosszul ugye?

Figyelt kérdés

1,5 éves fiam pár napja lázas beteg.Más baja nincs,anyum mondta,hogy ő adná automatikusan napi 3x a lázcsillapítót(nurofen,panadol) legalább 3 napig,mert nálunk is ezt csinálta.

Én nem adtam,csak akkor mikor nagyon rosszul volt,vagy lázas volt.Ma megint elmentünk a dokihoz,mert nem igazán javult a helyzet,na most ő is azt mondta,hogy hétvégén még napi 3x adjam mindentől függetlenül és ha nem lesz jobban hétfőn ír ki antibiotikumot.

Anyukám 5 gyereket nevelt fel,szóval tudja miről beszél,és általában mindig őt hívom,ha van valami,mindig rá hallgatok,de a gyógyszerrel kapcsolatban nem érzetem,hogy feltétlen jó lenne alapból a napi 3x-i adag...most viszont a doki őt igazolta!

Annyiból végülis örülök,hogy így alakult,hogy a doki megnyugtatott,hogy nem baj,hogy ennyi ideig kapja a gyógyszert,mert eleinte csak akkor kapta mikor szükséges volt(napi 1-2),de most ha ez a "kúra" nem segít,jöhet a komolyabb gyógyszer.Szóval örülök azért,hogy egy orvos szájából hallottam ezt.


2014. márc. 13. 16:19
 1/9 anonim ***** válasza:
Lenyeg hogy a kicsi meggyogyuljon.
2014. márc. 13. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

nekem is van 3 gyerekem de alapban nem adok gyógyszert ha lázas

1. természetes lázcsillapítás

2. homeopátia

3. gyógyszer de csak tényleges láznál

4. ha 3 napig fennáll a lázasodás akkor doki és gyógyszer


a láz védekezés 38fok alatt ne adj gyógyszert


am a kicsi csinálta ezt.. több napos lázasság (hullámzóan fel le ment) majd semmi baja nem volt 2-3-4 nap múlva

doki nem irt komolyabb gyógyszert egyszer sem - szerencsére :-)

2014. márc. 13. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Igen, lényeg, hogy meggyógyuljon. Jobbulást neki!


Ne rágódj ezen. Én is próbáltam kitapasztalni. 38.5 fok felett adok csak a lányomnak. Most másfél éves. Ő ilyen, minden gyerek más. Van, akinél lehet tudni, feljebb megy a láza, lázgörcsre hajlamos, vagy hol a határ nála.


Én sem adtam volna automatikusan napi háromszor. :S

2014. márc. 13. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Én elég sokszor adtam lázcsillapítót kicsi korában a kislányomnak, mert lázgörcsre hajlamos volt. Most mikor náthás lett az orvos azt mondta napi egy adag lázcsillapítót adjak neki gyulladáscsökkentő célzattal, mert piros a torka. Napi háromszor elég ritkán kellett adnom neki, általában szükség esetén szoktam használni. Amikor nagyon lázasodott, két különböző hatóanyagú lázcsillapítót kellett neki adni szinte egy időben és emelett hűtőfürdő is volt, ezt a gyógyszermennyiséget én soknak tartottam, de szükséges volt.
2014. márc. 13. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 piroska és a farkas ***** válasza:
100%
Én nemrég csecsemő elsősegély tanfoyamon voltam. Ott azt mondták, hogy amennyiben a gyermeknek nincs hajlama lázgörcsre, nyugodtan lehet hagyni akár a 39 fokos lázt is 3 napig is, amennyiben a gyermek jól tűri, mert ha hagyjuk a szervezetet harcolni, kevesebb szövődménnyel gyógyul a betegségből. Persze elmondták azt is, hogy ez gyerekfüggő, ha valaki már a 38, 5 - nél teljesen padlón van, akkor ne, de ha vki még a 39 foknál is legózik, akkor azt nyugodtan hagyjuk. Csak gondoltam, megírom.
2014. márc. 13. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm,ezeket tudom én is.Kisfiamnak volt lázgörcse már, így én nem várok a gyógyszerrel.De nem is akarom tömni.

A kérdésem arra irányult volna,hogy ugye nem "gáz" hogy nem hallgattam egyből anyumra?

De köszönöm a válaszokat:)

2014. márc. 13. 22:30
 7/9 anonim ***** válasza:
Szerintem nem gáz, hogy nem hallgattál anyukádra egyből. Biztosan rengeteg tapasztalata van, de annyi minden változik az évek alatt. Talán mondhatnád neki, hogy ez esetben igaza volt.
2014. márc. 13. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Én nem szoktam a gyereknek lázcsillapítót adni, csak ha lázas. Biztos megkérdeztem volna a dokit, miért kell mindenképp a gyógyszer, akkor is, ha nem lázas. Lehet, hogy például gyulladáscsökkentésre. Mindenesetre az orvos tanácsát venném figyelembe, és nem azért adnék gyógyszert, mert anyukám mondta.


Anyukádnak nem hiszem, hogy rosszul esett, hogy nem hallgattál rá. Öt gyerek mellett biztos rájött már, hogy az embernek magának kell meghoznia a döntéseit.

2014. márc. 14. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
köszönöm nektek is!:)
2014. márc. 14. 13:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!