Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Szimpatikus (illetve szeretite...

Szimpatikus (illetve szeretitek-e) mikor más anyuka szól rá/okítja/ a gyereketeket?

Figyelt kérdés
Ti is megtennétek, csak még nem értetek oda és hallod h a másik anyuka már mondja a gyerekednek a dolgokat.. Pl csúszdáznak, a gyereked hason csúszik le, a másik anyuka meg ezt nem akarná engedni a gyerekének és ezért rászól a tiedre hogy úgy ne csússzon mert ezzel rossz példát mutat..... Meg minden apró dolog miatt rászól másra, pl te is elmondod a gyerekeknek hogy ez így nem jó, de még neki is el kell mondani ( hát igen Pistike az nem jó játék, nem szabad bla,bla).........halkan megjegyzem saját gyerekét meg nem okítja annyira mint a Tiédet, pl a gyerek direkt át megy kétszer is a lábadon a biciglijével az nem olyan nagy baj, meg ha bottal hadonászik...
2014. márc. 18. 09:13
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Ha a sajátját nem neveli, csak a másét, az zavarna. De a 'ne dobálózzatok kaviccsal' pl. teljesen érthető. Szóval ha ön- vagy közveszélyes dolgot csinál, akkor jogos. De ha mindig csak a más gyerekével van elfoglalva, azért megmondanám neki, hogy előbb a maga háza táján söprögessen...
2014. márc. 18. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Teljesen egyetértek az első válaszolóval!
2014. márc. 18. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Ha jogos dolog miatt szólna, pl. a gyerekem tolakszik, vagy lökdösődik, ilyesmi, akkor szóljon nyugodtan.

De ilyenért, hogy hason csúszik lefelé, azért ne már...!

Én spéci megengedem, hogy hason csússzon le, szóval biztos mondanám neki, hogy csússzál csak nyugodtan ahogyan szeretnél. Ha neki meg nem tetszik, vigye máshova a gyerekét.

2014. márc. 18. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
A gyereknek sem mindegy, ki tilt meg neki valamit, egy szülő szava más hatást kelt mint egy idegené akkor is ha ő is egy anyuka. Szerintem a leghelyesebb ha mindenki leginkább a saját gyermekét fegyelmezi, más vagy több gyermek okításához ott van az óvónő, tanárnő, pedagógus, de nem egy másik anyuka.Ez csak nagyon indokolt esetben, balesetveszélyben helyes.
2014. márc. 18. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Szituációtól függ. Ahogy előttem is írták, ha közveszélyes dolgot csinál (dobál, verekszik bottal...), akkor oké, de ha a sajátjára ilyen miatt nem szól, csak az enyémre, akkor már nem tetszik.

Pl. én is rá szoktam szólni rokon kisfiúra, mikor az enyémmel játszanak, hogy ezt vagy azt nem szabad, de ha pl. az ő szülei megengedik (nemrég volt egy ilyen, hogy a kisfiú bottal ütötte a kutyájukat, az én fiam szólt, hogy de Pistikének lehet, akkor neki miért nem), akkor az enyémnek szólok, hogy neki az anyukája/apukája megengedi, de neked nem szabad, mert az fáj a kutyusnak, és XY is butaságot csinál.

Pl. a csúszdás példádnál is én inkább a saját gyerekemre szólnék, hogy neked így nem szabad, mert még nem vagy elég nagy hozzá, vagy ha kézzel érsz le a kavicsra, ahol lehet üvegszilánk, akkor megsérülhetsz....

2014. márc. 18. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Örülök, hogy ennyien így látjátok a dolgot.

Pont emiatt vesztünk össze múltkor a sógornőmmel.

Étteremben voltunk a családdal, és a sógornőm mellettem ült az ölében a másfél éves kisfiával. Nem nézett a gyerekre, csak fogta az ölében és közben valami sztorit mesélt nekünk. Én meg észrevettem, hogy a kisfiú megfogta az asztalon előtte heverő villát és bedugta az orrába. Kedvesen szóltam neki, hogy tegye le és adja oda az anyukájának, mert veszélyes és megsértheti magát. A kisfiú le is tette, de a sógornőm teljesen kiakadt és elkezdett velem ordítani, hogy milyen jogon szólok én rá az ő gyerekére. :(

2014. márc. 18. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Ilyen ön és köz veszélyes dolgokat nem nagyon csinál a gyerekem, inkább ez a ki hogy csússzon, ugorjon le... Másokat ö nem bánt.... Pl kölcsön adták a futójukat, de a lánya egyszer csak meggondolta magát és dühöngve oda fut az enyémhez, tépi ki a kezèből.. Mire szóltam volna az enyèmre anyuka már szólt a gyerekemnek hogy adja vissza a biciglit, (én is mondtam neki de hát anyukának muszáj bele szólni..-ugye lányom meg húppögve fogta a biciglit, ment volna még vele, de sikerült meggyőzni hogy vissza adja, az a helyes, közben az ő gyereke már ráütött az enyémre... Ilyet mondjuk ő nem csinál
2014. márc. 18. 09:32
 8/10 A kérdező kommentje:
Hozzá teszem ha tényleg baleset, meg közveszélyes amit csinál akkor nem csak helyes, de kell is szólni, nehogy bajuk essen, de az hogy minden miatt rászól ő is, azt nem értem... Kerülni fogjuk, amennyire tudjuk!!!! 6- os ezt én mondjuk megköszöntem volna inkább...
2014. márc. 18. 09:36
 9/10 anonim ***** válasza:
Egyetértek az elsővel. Viszont én azt figyeltem meg, hogy sokszor a NAGYMAMÀK még rosszabbak. Vannak, akik folyamatosan szekàljàk a többi gyereket, csakhogy az ő kisunokàjuk minden kívànsága teljesüljön.
2014. márc. 18. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Elküldeném bármelyiket ha rászól a gyerekemre, semmi köze hozzá. Nekem szóljon, ha szerinte gond van.
2014. márc. 18. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!